3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?

3000 greft saçın maliyeti nedir? Saç ekimi fiyatlarını etkileyen en önemli faktör greft başına düşen greft sayısıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi 1.500 greft ihtiyacı olan bir hasta için saç ekim maliyeti, 3.000 greft ihtiyacı olan bir hasta için saç ekim maliyetinden daha azdır.

Ayrıca, daha geniş kafatasına sahip bir kişinin implant alanı daha dar kafatasına sahip bir kişiye göre daha geniş olduğundan, boşluğu doldurmak için daha fazla greft gerekir.

Daha fazla greft dikmek, daha fazla adam-saat ve daha fazla kaynak anlamına gelir ve bu da maliyetleri artırır. Ayrıca işlemlerin gerçekleştirilme şekli de fiyatı belirleyen bir diğer unsurdur.

FUE, FUT ve Robotik Cerrahi (ARTAS) ücretleri değişiklik göstermektedir. ARTAS ile tohumlamanın maliyeti yüksekken, FUE ve FUT ücretleri birbirine yakındır.

3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?
3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?

Nihai bir tahmin ancak doktorlar saç dökülme durumunuzu değerlendirdikten sonra yapılabilir.

Hangi Seviyedeki Saç Dökülmesi 3000 Greftlik Saç Ekimini Gerektirir?

Hangi seviyedeki saç dökülmesi 3000 greftlik saç ekimini gerektirir? Saç dökülmesi, bölgesel saç dökülmesi veya alopesi sorunu olan kişiler 3000 saç ekimi için uygundur. Bu kişilerin her biri için özel terapi aşamaları hazırlanır. Çok kişili bir çalışmada, yalnızca evre 3 ve 4 hastalar için 3000 nakil gerçekleştirildi.

Bu seviyedeki herkes FUE ve DHI işlemlerinden anında faydalanabilir. Bu işlem sadece bir seans gerektirir. Bölgesel açılmayı tamamen ortadan kaldırmak için saçlı deriye toplam 3000 greft yerleştirilir. Bu sayede saçlar düzenli bir şekilde dökülmeye başlar.

3000 Greft Benim İçin Yeterli Mi?

3000 graft benim için yeterli mi? Saçların eksik olan kısımlarına saç ekimi işlemleri yapılır. Bu özellikle 4. evre saç dökülmesinde gerekli işlemlerden biridir. Bu tedaviden önce kişinin saç ve saç köklerinin analizi yapılır. Açık olan kısım incelenir ve hangi tekniğin kullanılacağına karar verilir.

3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?
3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?

Saç derisi ince iğneler kullanılarak özel vitaminlerle tedavi edilir. Bu işlem açıklık olan tüm alanlarda gerçekleştirilir. 3.000 greftten oluşan saç ekimi uygulamaları ile kişi kısa sürede istediği görünüme kavuşacaktır.

3000 Greftlik Saç Ekimi İçin Gerekli Koşulları Karşılıyor Muyum?

3000 greftlik saç ekimi için gerekli koşulları karşılıyor muyum? 3000 saç ekimi için öncelikle hastanın saç kökleri ve cildi incelenir. Yapılan araştırmalara göre uygulamanın aşamaları belirlenir. Ameliyattan önce insanlar üzerinde gerekli testler yapılır. Sonuçlar iyi ise ince uçlu cihazlarla saçlı deriye yeni kök hücreler yerleştirilir.

İşlem yaklaşık 5-8 saat sürer. Saç ekimi ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de yan etkisinin olup olmadığıdır. 3000 ekim saç ekimi ile herhangi bir yan etki ve alerjik durum söz konusu değildir. Başvurular sadece uzmanlar ve uzmanlar tarafından yapılır. İşlem öncesi kişi muayene edilir ve güvenli bir şekilde operasyon başlar.

Özetle saç ekimi için gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığınızı muayene olmadan bilmeniz neredeyse mümkün değildir. Bu işlemi yaptırmak için öncelikli olarak muayene olmalısınız. İlk muayeneyi ücretsiz olarak yapan klinikler de bulunmaktadır.

3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?
3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?

Saç Ekimi İçin Hangi Adımlar Atılır?

Saç ekimi için hangi adımlar atılır? sorusu saç ektirme karar vermiş kimseler için merak konusu olmaktadır. Basit bir cerrahi işlem olan saç ekimi sizin için en uygun kliniği seçtiğinizde ve sizin vücudunuzun yapılacak işlemlere izin verdiği şekilde olumlu sonuçlanacaktır. Ancak saç ekim şekli kullanılacak yöntem adımlar arasında küçük bir değişiklik gösterebilmektedir. Saç ekimi adımları genel olarak aşağıdaki gibi olmaktadır;

  • Danışma ve tahmin aşaması; Kliniğe giderek, whatsapp veya email ile ücretsiz test yaptırabilirsiniz. İhtiyaç duyulan greft sayısı, donör bölgenin uygunluğu, greftlerin kalitesi gibi bilgiler değerlendirmemiz sırasında verilmektedir. İdari maliyetler hakkında bilgi verilecektir.
  • Kan örneklemesi; Ameliyat olmaya karar verdiyseniz ameliyattan bir veya birkaç gün önce kliniğe gelip kan aldırmanız gerekmektedir. Ameliyattan önce herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını belirlemek için kapsamlı kan testleri yapılır. Saç dökülmesinin arkasında genetik dökülme dışında bir faktör olup olmadığı da ortaya çıkıyor.
  • Operasyon günü; Ameliyat günü kan alındıktan sonra belirlenir. Saat 09:00 civarında kliniğimizde bekleneceksiniz. Operasyon başlar.
  • Düzenli gözlem; Ameliyattan sonra düzenli aralıklarla kliniğe gitmeniz sağlığınızın iyi olup olmadığını kontrol edilmesi açısından önemlidir. RP uygulaması kliniğe giden hastalara ücretsizdir. Dilerseniz fotoğraflarınızı online kanallardan da yükleyebilirsiniz.

Saç ekimi öncesinde kişinin saç ekimi için uygun aday olup olmadığı belirlenir.

 

Örneğin, ameliyat sırasında sorun teşkil edebilecek şeker, tansiyon ve benzeri bir tıbbi durum olup olmadığını öğrenin. Hastanın tıbbi öyküsü incelendikten sonra donör bölge incelenir ve ihtiyaç duyulan greft miktarı belirlenir. Kişiden kan alınır, ayrıntılı kan sonuçları incelenir.

3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?
3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?

İşleme başlamadan önce hastanın saçları tamamen tıraş edilir. Hastanın saçlarının tamamen tıraş edilmesinin en önemli nedeni olası enfeksiyon riskini azaltmak ve ameliyat sırasında hastaya gözlem ve çalışma rahatlığı sağlamaktır.

Ön saç çizgisi hasta ile birlikte tanımlanmıştır. Uzmanlarımızın önerileri de en az hastanın görüşü kadar önemlidir. Yaş, yüz şekli, cinsiyet, tüylerin çıkış yönü gibi faktörler dikkate alınarak hastanın istekleri ile uzmanımızın olası tavsiyesi arasında bir denge kurulmalıdır.

Saç çizgisi belirlendikten sonra hasta saç ekim odasına gider. Operasyon sırasında hastanın ağrı hissetmemesi için lokal anestezi kullanılır. Hastanın saç derisine yaklaşık 10-15 adet ince iğne enjekte edilir. Bu iğnelerden ilki hasta tarafından hafifçe hissedilirken diğer iğneler hasta tarafından hissedilmez.

Foliküller donör alan kişiden (boyundan başlayan alan) birer birer toplanır. Bu örnekleme motorlu biyopsi kalemleri ile yapılır. Kullanılan kalemin ucu saç köklerinin özelliklerine göre modifiye edilmektedir. Kalem uçları 2-3 hastada bir yenilenmektedir. Her operasyondan sonra, bu uçlar bir otoklavda cerrahi olarak sterilize edilir.

Hasat edilen saçların ekiminden önce PRP uygulanır. Bu uygulamanın amacı greftin saç derisine yapışma kalitesini arttırmaktır.

Alınan greftler Choi Implanter Pen adı verilen saç ekim kalemine yerleştirilir ve ekim işlemi başlar. Ekim zamanı ekim sayısına göre değişir. Örneğin 2.000 greftlik bir saç ekimi ortalama 3 saat sürerken, 4.000 greftlik bir saç ekimi aşaması 5-6 saat sürmektedir. Bu nedenle, genellikle 2 günde 4.000’den fazla greft başvurusunu ödüllendiriyoruz.

3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?
3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?

Ekim işleminin bitiminden sonra hastaya ne yapması gerektiği anlatılır, şampuan ve ilaç verilir.

3000 Greft Saçın Maliyeti Nedir?

3000 greft saçın maliyeti nedir? 3000 saç ekimi için fiyatları çok uygun hale getiren saç ekim merkezleri bulunmaktadır. Temel amaç, saç ekimini 3.000 greft ile sınırlamak ve saç ekimini birden fazla seansa bölerek uygun fiyatlı saç ekimi düşünenler için daha yüksek maliyetler sağlamaktır.

Saç ekimi için fiyat veren klinikler tam olarak gerçeği yansıtmayabilir. Saç görülmeden yani muayene edilmeden verilen fiyatlar doğru ve kesin bir şekilde işleme alınmamaktadır. Bunun sebebi saç ettirecek kimsenin saç geçmişi hakkında bilgi sahibi olunmamasıdır. Bundan dolayı saç ektirme düşünen kimselerin konuştukları kliniklere gidip muayene olmaları ve bu muayene sonucunda kendilerine çıkarılan fiyatı öğrenmeleri en doğrusu olacaktır.

SİZİ ARAYALIM