Ay Ay Saç Ekimi Prosedürü Nasıldır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde herkes, cildi ve saçı da dahil olmak üzere kendi kişisel görünümüyle daha fazla ilgileniyor. Birçok kişi, kötü yaşam tarzları ve kalıtsal sebeplerden dolayı saç dökülmesinden muzdariptir ve kellik konusunda fazla endişe duymaya başlarlar. Bu da saç ekimi yaptırmayı tercih eden kişilerin sayısında artışa neden olmuştur. Saç ekimi söz konusu olduğunda, muhtemelen birçok ünlü kişinin saç ekimi yaptırdığını duymuşsunuzdur ve muhtemelen bu harika kozmetik prosedürün öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmüşsünüzdür. Bu içeriğimizde de sizlere ay ay saç ekimi prosedürünün nasıl işlediğini anlattık.

Saç ekimi yaptırma konusunda bilinçli bir karar vermek için kapsamlı bir araştırma yapmak önemlidir. İşlem sonrasında oluşacak iniş ve çıkışlara hazırlıklı olmak da önemlidir. Tıpkı birçok insan gibi, siz de saç ekiminden sonraki prosedürü merak ediyor olabilirsiniz. Aşağıda, saç ekimi ameliyatlarının aylık gelişimi hakkında sizler için detaylı bilgiler topladık.

Ameliyat sonrası kadar ameliyat öncesi süreçte hazır olmanız da önemlidir. Ameliyattan önce 7 gün boyunca alkolü, sigarayı, baharatlı yemekleri, sporu ya da takviye almayı bırakmalısınız. Aynı zamanda fiziksel görünüşünüzde bir değişim olacağı için, kendinizi psikolojik yönde hazırlamanız gerekmektedir. Saç ekiminin bir süreç olduğunu, hemen istediğiniz sonuçlara ulaşamayacağınızı unutmayın.

Ameliyat Sonrası Beklemeniz Gereken Süreçler Nelerdir? – Ay Ay Saç Ekimi

İşlemden hemen sonra kafa derinizin oldukça ağrılı olması mümkündür. Bu yüzden ağrı kesici kullanmanız gerekebilir. Ameliyattan sonra en az bir veya iki gün boyunca cerrahınız kafa derinize bandaj takmanızı söyleyecektir. Ayrıca birkaç günlük bir süre için bir antibiyotik veya iltihap önleyici ilaç almanızı da önerebilir. Hastaların çoğu işlemden 2 ila 5 gün sonra evine dönebilmektedir.

Ay Ay Saç Ekimi

Saç Ekiminden 14 Gün Sonra

Ameliyatınızdan sonraki ilk iki hafta, aldığınız ameliyat sonrası talimatlara uymanız çok önemlidir. İşlemden sonraki ilk 14 gün saçınıza fiziksel olarak dokunmaktan kaçınmalısınız. Bir boyun yastığı ile 5 gece yüksekte uyumanız, uyurken saçınıza yanlışlıkla dokunmamanızı sağlayacaktır. 5 gün sonrasında saçınızı yıkamaya başlayabilirsiniz. Doktorunuz size bu konuda ve kullanacağınız ürünler konusunda yol gösterecektir.

Yedi ila on güne ulaştığınızda, nakledilen greftler güç kazanmaya başlayacaktır. Ancak bu dönemde dikkatli olun ve başınızı kaşımaktan kaçının! Yedi gün sonra bol bir şapka takabilirsiniz. Yine bu süre içinde, basınçlı duşlar ve şiddetli fiziksel aktiviteler yasaktır.

Saç Ekiminden 14 Gün ila 1 Ay Sonra

İlk kızarıklık ve kabuklanma azaldıktan sonra, saç deriniz iki ila üç hafta içinde nakil öncesi görünümüne kavuşacaktır. Bu nedenle birçok hasta saç ekiminden sonra iki hafta işten izin almayı ve bu süre zarfından sonra geri dönmeyi tercih ediyor. Bu dönemde herhangi bir saç dökülmesi gördüyseniz endişelenmeyin, bu tamamen normaldir.

Saç Ekimi İşleminden 1 ila 3 Ay Sonra

Ekilen saçların dökülmesi bu dönemde hızlanmaya başlayacaktır ama endişelenmenize gerektiren bir şey yok! Bu sürecin normal bir parçasıdır. Üç aya yaklaştığınızda, yılın geri kalanında devam edecek yeni saç büyümesi görebilirsiniz.

Saç Ekiminden 3 ila 6 Ay Sonra

Üçüncü veya dördüncü aydan itibaren, yeniden büyüme hızının önemli ölçüde artmaya başladığını gözlemleyeceksiniz. Sonucun ilk yarısı altıncı ay gibi erken bir tarihte gözlemlenebilir.

Saç Ekiminden 6 ila 12 Ay Sonra

Bu dönem altı ay boyunca saçlar hızlı bir şekilde büyümeye devam edeceği ve daha da kalınlaşacağı için heyecan verici bir aşamadır. Her ay saçlarınız daha da güçleşir.

Saç Ekiminden 12 Ay Sonra

12 ay sonra implant alanını ve tedavinin genel sonucunu değerlendirmek için bir randevu almanız önerilir, ancak nihai sonuçlar 18 aya kadar görünmeyebilir. Yıl boyunca herhangi bir zamanda inceleme talebinde bulunmanız gerektiğinde Este Favor ile iletişime geçin.

Saç Ekiminden 12 ila 18 Ay Sonra

Bu süre, saç gelişiminin son aşamasıdır saç ekimi prosedürünüzün nihai etkileri görmeyi bekleyebilirsiniz. Saç ekimi işleminden sonra hayalinizdeki gür ve güçlü saçlara sahip olduğunuz dönemin başlangıcıdır. Alın bölgesinde nihai etki işlem tamamlandıktan 12-15 ay sonra görülecektir. Taç kısmında ise, tam restorasyonun 18-20 ay süreceğini tahmin etmelisiniz.

Saç Ekimi Sonrası Saç Büyüme Oranı ve Hızı Nasıl Arttırılır?

Ay ay saç ekimi detaylarını incelediniz. Ayrıca, saç ekimi oldukça başarılı ve hızlı sonuçlar verse de saç büyümesini hızlandırmak ve güçlendirmek için yapabileceğiniz bazı önemli şeyler vardır. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Sağlıklı ve kaliteli saçlar için doğru ve dengeli beslenmeniz faydalı olacaktır.
  • Saç ekiminden sonra en az 10 gün herhangi bir fiziksel aktiviteden kaçınmalısınız. Bu, saç köklerinin tamamen başınızın yüzeyinde köklenmesini sağlar.
  • Saç derinizi kaşımaktan vazgeçmeniz, ekim bölgesine zarar verebileceğinden faydalı olacaktır.
  • Alkollü içeceklerin tüketilmesi saç ekimi sonrası yaraların iyileşme süresini uzatabilir. Bu da kök gelişiminizi etkileyebilir.
  • Ameliyattan sonra mümkün olduğunca doğrudan güneş ışığından kaçınmak çok önemlidir.

Ay Ay Saç Ekimi

Saç Ekimi Sonrası Saç Büyümesini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Çeşitli değişkenler, olgunlaştıktan sonra foliküllerin ne kadar hızlı geliştiğini etkiler. Bu noktada ameliyatta kullanılan teknik kadar folikülün yerleştirileceği bölge de çok önemli bir husustur. Örneğin, ön bölgedeki foliküller, başın geri kalanındakilerden daha hızlı gelişir çünkü ön bölge, vücuttaki saç köklerine besin sağlamak için önemli olan çok sayıda arter ve kan damarı içerir. Bununla birlikte yukarıda belirttiğimiz gibi beslenme düzeniniz ve saç derinizi korumanız büyümeyi büyük oranda etkileyecektir.

 

Saç Ekimi İstanbul: Nelere Dikkat Edilmeli? – Ekim Süreci

 

SİZİ ARAYALIM