2024 Saç Ekimi Fiyatları – En İyi Sac Ekim Merkezi İstanbul

2024 Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar ? – En İyi Saç Ekim Merkezi – Detaylı Saç Ekimi Rehberi

Este Favor Estetik & Saç Ekim merkezi olarak Sizler için detaylı bir saç ekimi rehberi hazırladık. Saç ekimi yaptırmak isteyen herkesin bu rehberi okumasını öneririz. Sac ekimi nedir, En iyi sac ekim merkezi hangisi, sac ekim fiyatlari ne kadar, sac ekimi yorumlar neler anlatıyor ve en iyi sac ekimi tekniği hangisi, istanbul sac ekim merkezleri… Tüm bu soruların cevaplarını bu rehberde bulabileceksiniz.

Table of Contents

Saç Ekimi Nedir?
 • Saç ekimi, saç köklerinin vücudun ‘verici bölge’ veya ‘donör’ olarak adlandırılan bir bölümünden alınması ve ‘alıcı bölge’ olarak bilinen bölgeye ekilmesi işlemidir.
 • Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı yaşayan kişiler için oldukça etkili bir çözüm olmakla beraber saç ekimi, birçok kişinin yaşadığı kellik sorununa çözüm sunar.
 • Saç ekimi tekniğinde, kişinin saç kökleri alınarak bu kökler, saçsız veya seyrek alana özel araçlarla ekilir. Saç ekimi, birçok farklı yöntemle yapılmakla beraber kişiye özel olarak hazırlanan bir tedavi yöntemidir.
 • Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günümüzde birçok etkili teknik geliştirilmiş ve bu teknikler sayesinde harika sonuçlara ulaşılması çok daha mümkün bir hale gelmiştir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Hangi Adımlar Takip Edilir?

Saç ekiminin birden fazla yöntemi olsa da bu yöntemlerin temelinde benzer adımlar yer alır. Ekim için folikül elde etmek için iki ana teknik kullanılır: FUE ve DHI. Bu ekim yöntemlerinde şu adımlar takip edilir:

Direct Hair Implantation (DHI) Kalem Yöntemi Saç Ekimi:

 • Kafa deriniz iyi bir şekilde temizledikten sonra, cerrah küçük bir iğne kullanarak başınızın bir bölgesini lokal anestezi ile uyuşturur.
 • Donör alan denilen bölgeden alınan saç kökleri özel kalemlere dizilir.
 • Uzman daha sonra bir büyüteç yardımı ile kanal açmadan direkt saç köklerini deriye yerleştirir.
 • Bu yöntemde kanal açma işlemi olmadığı için daha az kanama olur.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonunda (FUE)

 • Kafa deriniz iyi bir şekilde temizledikten sonra, cerrah küçük bir iğne kullanarak başınızın bir bölgesini lokal anestezi ile uyuşturur.
 • Saç kökleri doğrudan küçük zımba insizyonu yoluyla kesilir.
 • Cerrah, saç ekimi yapıalcak alana bir bıçak veya iğne ile küçük delikler açar. Greftleri nazikçe bu deliklere yerleştirir. (Bir saç ekimi sırasında, cerrah yüzlerce hatta binlerce greft ekebilir.)
 • Daha sonra ekilen grefler, gazlı bez veya bandajlar ile birkaç gün boyunca örtülü kalacaktır.

Saç ekimi seansı 6 saatten daha fazla sürebilir. Dikişler ise ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra alınacaktır. Ayrıca arzu ettiğiniz görünümü elde etmek için üç veya dört saç ekimi seansına ihtiyacınız olabilir. Seanslar, her bir naklin tamamen iyileşmesini sağlamak için birkaç ay arayla gerçekleştirilir.

Uygulanan En Yeni ve En İyi Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok saç ekim yöntemi çıkmıştır. En yeni yöntemler ise FUE ve DHI saç ekimi teknikleri olmuştur. FUE saç ekim yöntemi, FDA tarafından onaylanan ilk ve tek foliküler ünite toplama ve implantasyon uygulamasıdır. NeoGraft, saç ekimi sektöründeki en gelişmiş teknik olan FUE tekniğinin otomasyonunu içerir. Ağrısız ve oldukça etkin bir saç ekim yöntemidir. Oldukça iyi sonuç veren diğer saç ekim yöntemleri ise şu şekilde sıralanabilir:

hair transplant turkey

Dhi Saç Ekimi Yöntemi

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation), saç köklerinin doğrudan saçsız bölgelere yerleştirilmeden önce, vücudun donör bölgesinden birinci sınıf ekstraktör kullanılarak tek tek çıkarıldığı daha gelişmiş bir saç ekimi yöntemidir. DHI saç ekimi işlemi yaklaşık 6-8 saat sürmekle beraber birden çok seans gerektirebilir. Sürecin ne akdar süreceği kullanılan tekniğe ve hastanın ihtiyaç duyduğu greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Çoğu zaman mevcut saç greftlerinin alınması ve kanal açılması ile beraber bir seans yaklaşık olarak 1-3 saat sürer. İşlem genellikle tek bir günde tamamlanır ve saç ekiminden sonraki gün yıkama işlemi yapılır. Genel olarak, tüm süreç 2 gün sürecektir.

Safir Fue Saç Ekimi Yöntemi

Safir FUE, poliklinik uzmanları tarafından yeni nesil safir bıçaklar kullanılarak yapılan bir saç ekim yöntemidir. Klasik FUE yönteminden farklı olarak Safir FUE yöntemi, mikro kanalları açarken dokunuzun metal slit yerine gerçek safir metalden yapılmış bir bıçakla kesilmesimi sağlar. Kullanılan Safir FUE yöntemi sayesinde ekilen greft sayısını artırmak ve daha doğal bir saç görünümü elde etmek çok daha kolaydır. Safirden yapılmış uçları olan bıçaklar, çok daha ince mikro kanallar açabilir. Böylece kafa derisinde çok daha fazla kanal açılabilir. Doğal ve dolgun bir saç görünümü isteyen kişiler için Safir FUE yöntemi son derece avantajlıdır.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi

Tıraşsız Saç Ekimi, birçok kişinin muzdarip olduğu kesik izlerini engelleyen bir yöntemdir.  Adından da anlaşılacağı gibi, Tıraşsız Saç Ekimi yöntemi greftleri çıkarmak ve implante etmek için ilgili alanı traş etme zorunluluğunu ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra tıraşsız bir saç ekimi, cerrahın oldukça deneyimli olmasını gerektirir. Çünkü saçların tıraş edilmesi halinde saç köklerinin kafa derisinden çıkarılması çok daha zordur. Kısacası bu işlemde saç greftleri, tıraşa gerek kalmadan alıcı alana ekilmeden önce donör bölgeden alınır. Bu da en iyi ve hızlı sonuçlara ulaşılmasını sağlar.

TEKNİK Safir FUE Choi DHI
İyileşme 6-8 Gün
5-7 Gün
Yoğunluk Yüksek
Çok Yüksek
İşlem İzi Yok
Yok
Doğallık Yüksek
Çok Yüksek
Max Greft Sayısı 7000
4000
Donör İyileşme 6-7 Gün
4-5 Gün
Tıraşsız Ekim Uygun
Uygun
Maliyet Düşük
Çok Yüksek

Sac Ekimi Sonuclari – Saç Dökülme Norwood Tipleri

Saç ekimi 20’li yaşlardan itibaren önerilmektedir. Ancak kişinin saç dökülmesinin saç ekimine uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Sac ekimi sonucu doğal ve yoğun olması için doğru planlama yapılması gerekir. Bu sebeple saç ekimi sonuçları önemlidir. Şimdi tüm saç ekimi tiplerini inceleyelim.

Saç ekimi saç dökülmesinin bariz olduğu adımlarda oldukça etkili olmakla beraber az greft ekimi gerektiren saç dökülmelerinde de tercih edilebilir.

 • Norwood 1: Saç dökülmesinin henüz yeni başladığı evredir. Saç dökülmesi henüz dışarıdan bir göz ile anlaşılmaz. Bu durumda pek çok istanbul saç ekim merkezi, saç ekimini önermez. Este Favor Saç Ekim merkezi olarak, bu tip saç dökülmesine sahip olanların bir süre daha beklemesini ve destekleyici vitaminler kullanmasını öneririz.

 • Norwood 2: Bu evrede, saçlar hafiften gözle görülür bir şekilde dökülmeye başlamıştır. Aşağıdaki fotoğraflarda da görüldüğü üzere şakak bölge diye isimlendirilen bölgelere ekim yapılabilir. Saç ekimi sonucu çok güzel olacaktır.


 

 • Norwood 3:  İlk kellik aşaması olarak da adlandırılır. Saçın ön çizgisinde ve kafa üzerinde saç dökülmesi hafiften belli olmaya başlar. Este favor saç ekim merkezi olarak Norwood 3 saç dökülme tipi olan kişilere mutlaka istanbul sac ekimi merkezlerinde sac ekimi yaptırmayı öneririz. 

 • Norwood 4: Kişinin kel olduğu, dışarıdan aleni şekilde belli olmaya başlar. Alın çizgisi ve tepe bölgelerde saç dökülmesi artmaya başlar

 

 • Norwood 5: Bu aşamada, tepe bölgesi ile alnın üst bölgesi arasında belirli miktarda saç bulunur, ancak tepe bölgesi ve saçın ön bölgesi epeyce kelleşmiştir.

 • Norwood 6: Saçların tepe kısmı ile ön kısmı arasındaki ayrım neredeyse yok gibidir. Saçların çok önemli bir kısmı kaybolmuştur.

 • Norwood 7: Bu evre, erkekte tam kellik aşamasıdır. Kişide kulakların üst kısmı ve ense kısmında çok az miktarda saç kalmış olabilir. Ancak bunun haricinde kafanın hiçbir bölgesinde saç kalmamıştır.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir? Saç Ekimine Uygun Musunuz?

Saç ekimi belirli bir yaşa gelmiş herkes için uygun bir tedavidir ancak bazı durumlarda saç ekimi yapılması oldukça tehlike olabilmektedir. Saç ekimine uygun olup olmadığınızı anlamak için birçok adım takip edilebilir.

 • Saç ekimi operasyonu öncesinde temel kan testleri yapılmalıdır. Kronik hastalığı olanlar için detaylı kan tahlili veya doktor raporu istenebilir. Bu sayede saç ekimi için uygunluk tespit edilebilir. Hastanın kronik bir hastalığı varsa operasyon öncesi kontrol edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra ameliyat öncesinde hastanın anestezi alerjisi ile ilgili tıbbi geçmişi olup olmadığı sorgulanmalıdır.

en iyi sac ekim merkezi

 • Muayene ve testler saç ekimi için iyi bir aday olduğunuzu gösterirse, dermatoloğunuz size hangi sonuçları bekleyebileceğinizi söyleyebilir. Bu sayede daha gerçekçi sonuçlar ve dolgun saçlar hedeflenebilir.

Nakil için uygun olmayan kişilerin genellikle bir tür sağlık sorunu olduğu varsayılır. Ancak herhangi bir sağlık sorunu olmamasına rağmen saç ekimine uygun olmayan adaylar olabilir.

Kimlere Saç Ekimi Yapılmaz?

 • Saç ekimi yaptırmak isteyen bir kişide şeker hastalığı, tiroid veya tansiyon gibi hastalıklar gözlemleniyorsa, ancak gerekli kontrollerin ardından doktorlarından onay alındıktan sonra saç ekimi operasyonu gerçekleştirilebilir.
 • Hipotiroidili hastalar süreçten sonra saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayabilirler.
 • Tiroid hormon tedavisi sonrası hastaya saç ekimi yapılabilir ancak karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği gibi kronik hastalığı olan veya kanser nedeniyle kemoterapi görmüş hastalara saç ekimi yapılamaz.
 • Doğuştan saçı olmayan kişilerde saç ekim ekimi işlemi yapılamaz. Çünkü saç ekimi, saçlı derinin bir bölgesinden alınan saç köklerinin başka bir bölgeye nakledilmesi ile yapılır.

 • 24 yaşın altındaki kişiler için saç ekimi işlemi yapılamaz. Çoğu uzman, saç ekimi ameliyatı için 24’ün “önerilen” minimum yaş olduğu konusunda hemfikirdir. Bunun nedeni, saç dökülmesinin, genellikle 24. doğum gününü aşan seyrini sürdürmesi gerektiğidir. Biraz sabır, büyük ölçüde geliştirilmiş uzun vadeli sonuçlar sağlayabilir.
 • Ciddi sağlık komplikasyonları olan kişiler, saç ekimi işlemine tabii değildir. Saç ekimi ameliyatı şaşırtıcı sonuçlar verebilen nispeten basit bir prosedür olsa da, kalp hastalığı, böbrek veya karaciğer yetmezliği, diyabet gibi kronik sağlık sorunları olanlar böyle bir ameliyat için uygun olmayabilir. İlgili riskleri tartışmak için doktorunuza veya uzmanınıza danışmalısınız.

 • Anesteziye alerjisi olan kişilerde saç ekimi yapılamaz. Çünkü saç ekimi ameliyatı yapmak için anestezi (lokal veya genel) gereklidir.
 • Kan yoluyla bulaşan hastalığı olan kişilerde saç ekimi yapılamaz. HIV ve Hepatit C gibi kan yoluyla bulaşan hastalıkları olanlar genellikle saç ekimi ameliyatı için aday değildir.
 • Hemofili hastaları da saç ekimi için iyi bir aday değildir. Çünkü hemofili, kanın pıhtılaşma yeteneğini sınırlayan bir durumdur. Bu nedenle hemofili hastasının öncelikle doktoruna danışması ve saç ekimi ameliyatına uygun olup olmadığını anlamak için kan pıhtılaşma testi yaptırması gerekir.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekim fiyatları hakkında net bir rakamdan söz etmek doğru değildir.
Este Favor Saç ekim merkezi fiyatları; Safir FUE Sac Ekimi Fiyatları 13.500 TL ile 19.000 TL arasında değişmekte iken, DHI Saç Ekimi fiyatları 16.000 TL’den başlamaktadır.
Uygulamanın nerede yapıldığı, hangi saç ekim yönteminin tercih edildiği, saç ekimi için ne kadar greft gerektiği, saç ekimi yapan kişinin deneyimi gibi birçok unsur fiyatı oldukça etkiler. Bundan dolayı, tercih edilen klinikle görüşmek en doğrusu olacaktır.

Este Favor Saç Ekim Merkezi Fiyatlarına Göz Atın!

2023 Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekim fiyatları hakkında net bir rakamdan söz etmek doğru değildir. Uygulanacak işlemlere göre değişebilmektedir.
Este Favor Saç ekim merkezi fiyatları; 2023 Safir FUE  Sac Ekimi Fiyatları 27.500 TL ile 54.000 TL arasında değişmekte iken, DHI Saç Ekimi fiyatları 30.000 TL’den başlamaktadır. Güncel fiyatlar ulaşmak için iletişime geçebilirsiniz

sac ekim fiyatlari
Uygulamanın nerede yapıldığı, hangi saç ekim yönteminin tercih edildiği, saç ekimi için ne kadar greft gerektiği, saç ekimi yapan kişinin deneyimi gibi birçok unsur fiyatı oldukça etkiler. Bundan dolayı, tercih edilen klinikle görüşmek en doğrusu olacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Sık Sorulan Sorular

 • Saç ekimi sonrasında saçımı yıkayabilir miyim?

Saç ekimi sonrasında ilk günler kesinlikle saçlar yıkanmamalı, doktorun talimatlarına uyulmalıdır.

 • Saç ekimi sonrasında kaç gün sigara içmemeliyim?

İlk 3 günde sigara tüketiminden kaçınmak gerekir.

 • Saç ekimi sonrasında kahve veya çay içmek zararlı mıdır?

İşlemden sonra ilk 3 gün  kahve, çay ve alkolden kaçınmak gerekir. Aksi halde olumsuz bir durum meydana gelebilir.

 • Saç ekimi sonrasında araba sürebilir miyim?

Saç ekimi sürecinde yapılan işlemlerin etkisi olabileceğinden bir süre araba sürülmemesi önerilir.

 • Saç ekimi sonrasında saçıma hangi ürünleri sürmeliyim?

Doktorunuz bu konuda size detaylı bilgi verecektir. Tedavinin ve işlemin etkili olabilmesi için bu talimatların dikkate alınması oldukça önemlidir.

 • Saç ekimi sonrasında spor yapmak mümkün müdür?

İşlem sonrasında sizi yoracak ve terlemenize neden olacak aktivitelerden uzak durmanız gerekmektedir. Aksi halde beklentilerinizi karşılayacak bir sonuca ulaşmanız mümkün değildir.

 • Saç ekimi yaptırdıktan sonra saçlarımı kestirmem bir sorun teşkil eder mi?

En azından bir süre saçlarınıza herhangi bir işlem yapmamanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için doktorunuz ile görüşmelisiniz.

 • Saç ekimi sonrasında saçlarıma dokunmam bir sorun teşkil eder mi?

İşlem sonrasında bir süre saçlarınıza dokunmamalısınız. Aksi halde bir enfeksiyona neden olabilirsiniz.

 • Saç ekimi sonrasında saçım 6 ayda ne kadar uzar?

Saç ekimi işlemi sonrası 4. ayda saç telleri uzamaya ve artık saç belli bir şekil almaya başlar.

 • Saç ekimi işleminden sonra saçlarım ne zaman belirgin hale gelir?
 1. ve 7. aylardan itibaren ekilen saçların %45 ile % 80 arasında çıkar. Artık daha sonraki dönemde kişinin saçları gözle görülür durumda fark edilir.
 • Saç ekimi işlemi sonrasında kabuk dökme ne zaman başalr?

Saç ekimi sonrası kabuk dökme işlemi 9 ya da 10 günde tamamlanır. Ardından işlem yapılan alandaki renklenme de normale döner.

 • Saç ekimi işlemi sonrasında herhangi bir ilaç almam gerekir mi?

Bu konuda ilgili açıklamayı işlemi yapan doktorunuz size aktaracaktır. Doktorunuzun tavsiyelerine uymak süreç için oldukça önemlidir.

 • Saç ekimi sonrasında kaç gün sırt üstü yatmalıyım?

Saç ekimi sonrasında en az bir hafta sırt üstü uyumalısınız. Bu sayede işlem yapılan alanı koruyabilirsiniz.

 • Saç ekimi sonrasında nasıl uymam gerekir?

Başınız ve sırtınız hafifçe yüksekte, hareketsiz bir şekilde uyumaya çalışmalısınız. Aksi halde işlem yapılan alan zarar görebilir.

 • Saç ekimi sonrasında meydana gelen en yaygın sorun nedir?

İlk üç ila dört gece saç ekimi yapılan alanda şişme görülebilir. Bu süre uzadığı takdirde acilen doktorunuzdan destek almalısınız.

 • Saç ekimi sonrasında neden başım yüksekte uyumalıyım?

Yüksek pozisyonda uyumak, kafa derinizdeki ve alnınızdaki şişliği kontrol altında tutacak ve iyileşmeyi hızlandıracaktır. Böylece sizler de hayalinizdeki saçlara kavuşabileceksiniz.

En İyi Saç Ekim Merkezi Nasıl Seçilir?

En iyi saç ekim merkezini seçmek için birçok nokta göz önünde bulundurulmalıdır:

 • Saç ekimini yapacak kişinin deneyimi,
 • Kliniğin hijyeni,
 • Klinikte kullanılan teknolojik araçlar,
 • Klinikte uygulaması yapılan yöntemler,
 • Klinikteki ekibin bilgi seviyesi,
 • Klinikte saç ekimi yaptırmış kişilerin yorumları vs.

2024 Saç Ekim Fiyatları

Birbirinden farklı olarak, saç ekimi çok sayıda değişkene bağlıdır. Bu nedenle, birçok insanın saç ekimi fiyatları nasıl hesaplanır konusunda kafa karışıklığı yaşaması normaldir. Saç ekimi işleminin türü, saç ekimi fiyatını etkiler. Saç ekimi fiyatları, saç ekiminin yapılacağı yöntemler, kullanılan malzemeler ve özelliklere göre değişebilir. Ek olarak, ekim yapılacak merkez fiyat değişikliğine katkıda bulunur. Este Favor İstanbul 2024 saç ekim fiyatları ortalama 30.000 ila 70.000 TL arasında değişecektir.

2024 sac ekim fiyatlari

SİZİ ARAYALIM