Ben alımı

Ben Alımı

Vücudun birçok noktasında ben bulunabilir. Bazı benler doğuştan olabildiği gibi benler sonradan da gelişebilir. Benler, genellikle iyi huyludur ve özellikle yüz ya da boyun bölgesindeki benler estetik sorunlara yol açar. Ben alımı iyi huylu benler için kesin ve ağrısız çözümdür. Lazerle ben alımı minimum yan etki nedeniyle oldukça popülerdir.

Cildinizle barışın.

EsteFavor, yenilikçi medikal yöntemleri ve uzman deneyimli ekibi ile ben aldırma işlemlerini başarıyla uygulamaya devam ediyor! Mutlu hastalarımızın arasında yer almak için bizimle iletişime geçin.

İyi Huylu Benler Nasıl Anlaşılır?

Benler, iki gruba ayrılır:

 • İyi huylu benler
 • Kötü huylu benler.

İyi huylu benleri anlamak için şu noktalara dikkat edilir:

 • Cilt ile aynı seviyede veya hafif düzeyde kabarık olabilir,
 • Doğuştan olabilir veya sonradan gelişebilir,
 • Ten renginde veya sadece tek bir renkte olabilir,
 • Büyüklüğü ve şekli aynı kalır.

İyi huylu benler, ben aldırma işlemiyle temizlenebilir. Kötü huylu benler ise sürekli gelişir, büyüyebilir veya renk değiştirir. Aynı zamanda kanama, kaşıntı vb. sorunlara yol açabilir. Dolayısıyla kötü huylu benleri aldırmak, ciddi sağlık sonuçlarını doğuracaktır. İyi huylu benlerin alınmasında herhangi bir sorun yoktur ve estetik görünümü iyileştirir.

EsteFavor’un uzman hekimleri tarafından gerçekleştirilen ben alımı işlemiyle özgüven kazanın!

Ben Alımı Nasıl Yapılır?

Ben alımı lazer veya cerrahi yöntemle yapılır. Lazerle ben alımı, iz bırakmaması veya hafif düzeyde iz kalması nedeniyle tercih edilir. Aynı zamanda pansuman veya lokal anestezi uygulamasına gerek yoktur.

Cerrahi yöntemle ben aldırma işlemi için cilt yüzeyinde bir kesi açılır. Bu yöntemde uygulama alanına lokal anestezi uygulanmalıdır. Anestezi etkisini gösterdiğinde benin olduğu bölgede kesi açılır ve ben, kökleriyle birlikte temizlenir. Daha sonra dikiş atılır ve uygulama alanı kapanır. Yaklaşık bir hafta sonra dikişlerin alınması gerekir.

Cerrahi yöntemle ben aldırma işlemi iz bırakır. İz yoğunluğu, benin büyüklüğüyle doğru orantılıdır. Dolayısıyla izsiz ben aldırma işlemi için ameliyatsız lazerle ben alımı tercih edilir.

EsteFavor’un uzman ekibi, konsültasyon sırasında ben alımı ile ilgili detaylı bilgi edinir. Sizin için en uygun ve en güvenilir ben alımı işlemini öğrenmek istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçin! EsteFavor olarak bizler, hastalarımızın klinikten mutlu ve memnun ayrılması için çalışıyoruz.

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Ben veya Latince ismiyle ‘nevus’ özellikle yüz, el, boyun ve kulak bölgesinde kişilerin özgüven problemi yaşamasına sebep olur. Özellikle büyük, kabarık ve koyu renkli benler, kişilerin kamufle etmek veya doğrudan aldırmak isteyeceği türlerdir. Bununla birlikte sayıca çok ama boyutları küçük olan benler de lazer ile alınabilir.

Lazerle ben aldırma işlemi ameliyatsız ben aldırma tercih eden kişiler için ideal bir çözümdür. Bu işlemde, elektrik enerjisi ısıya dönüştürülür ve ben yakılarak temizlenir. Lazerle ben aldırma işlemi yaptıranlar genellikle yoğun bir ağrı ya da acı hissetmez. Ancak hassas bir cilde sahip olanlar ya da rahat bir işlem süreci geçirmek isteyen kişiler için lokal anestezik krem uygulanabilir.

Lazerle ben aldırma için şu konulara dikkat edilmelidir:

 • Aniden gelişip büyüdü mü?
 • Renk değişikliği var mı?
 • Ağrı, acı ya da kaşıntıya sebep oluyor mu?
 • Sınırları asimetrik mi?
 • Kanama oldu mu?
 • Üzerinde yara var mı?

Bu sorulardan birine bile cevabınız evetse bir dermatolog ile görüşmeli ve gerekli tetkikleri yaptırmalısınız. Lazerle ben aldırma işlemi, son derece güvenilir bir yöntem olsa da kötü huylu benlerin mutlaka araştırılması gerekir.

Lazerle Ben Aldırma Avantajları Nedir?

EsteFavor’un ileri teknoloji medikal aletleri ve uzman estetisyenleri ile ben aldırma sürecini konforlu geçirebilirsiniz! Uzman ekibimiz, benin büyüklüğü, sayısı ve derinliği doğrultusunda sizin için en iyi seans planını hazırlayacaktır.

Lazerle ben aldırma işlemi ağrısız olması nedeniyle son derece avantajlıdır. Aynı zamanda lazerle ben alımı iz bırakmaz. Özellikle çok büyük olmayan ten rengindeki benler, iz bırakmadan yakılır. İşlem sonrasında ciltte hafif düzeyde kızarıklık görülebilir ancak birkaç saat içinde kaybolacaktır.

Ben alımı güvenilir bir işlemdir ve ben aldırmanın kanserle ilişkisi tespit edilmemiştir. Dolayısıyla cilt veya sağlığınızı olumsuz yönde etkilemez.

Lazerle ben alımı genellikle tek seansta tamamlanır. İletişim numaralarımızı kullanarak detaylı bilgi edinebilirsiniz!

SİZİ ARAYALIM