Çene dolgusu

Çene Dolgusu

Kusursuz bir çene hattı, yüz güzelliğinizi ortaya çıkarmakla kalmaz güçlü bir görünüm verir. Son yıllarda güzelliği veya yakışıklılığıyla bilinen ünlülerin en önemli noktası: kusursuz bir çene hattıdır. Peki, kusursuz ve yüzünüzü dengeleyen çene hattına nasıl sahip olabilirsiniz? EsteFavor’un uzman ekibi ve uzun yıllara dayanan deneyimi ile çene dolgusu randevunuzu oluşturarak ilk adımı tamamlayın!

Yeni ve çekici bir görünüme hazır olun!

Güzellik anlayışı dönem dönem değişse de belirgin ve kusursuz yüz hattı, her zaman baş roldedir. Kusursuz bir güzellik ise güçlü bir çene çizgisinden geçiyor!

Çene Dolgusu Nedir?

Yaşlanma, genetik faktörler ya da dış etkenler sonucunda çenedeki şekil bozukluklarını gidermek için yapılan dolgu enjeksiyonu işlemine çene dolgusu adı verilir. Çene dolgusu sayesinde:

  • Alt çenenin geride olması,
  • Çene hattı belirginliğinin kaybolması,
  • Alt çene hattındaki asimetriler,
  • Çene ucunun çok büyük/küçük olması,
  • Çok geniş ya da çok dar çene hattı,
  • Çene ucu sarkmaları,
  • Yarık çene veya diğer ismiyle çene gamzesi,

onarılır. EsteFavor’un uzman estetisyen ve hekimleri yüz hattınıza en uygun çene hattını belirleyerek genç ve kusursuz bir görünüm sağlar!

Çene dolgusu, çene ameliyatının ekonomik, rahat ve güvenilir bir alternatifidir. Cerrahi yöntemlerden çekinen kişilerin ilk tercihi her zaman çene dolgusudur. Bununla birlikte kadın ya da erkek 21 yaş üstü sağlıklı bireylere uygulanabilir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu için EsteFavor’a başvuran hastalarımızı öncelikle dinliyor ve beklentilerini öğreniyoruz. Birçok kişi keskin çene hattı için çene dolgusu yaptırmak isterken birçok kişi oval bir yüz yapısına sahip olmak istiyor. Dolayısıyla Este Favor’un uzman hekimleri ve hasta kararı doğrultusunda yüz oranına uygun ve uyumlu olacak şekilde çene hattı belirleniyor.

Çene hattının belirlenmesiyle birlikte bölgeye lokal anestezik krem uygulanmaktadır. Bu işlem, oldukça ağrısız olmakla birlikte hastaların konforunu artırmak ve işlemin sorunsuz tamamlanmasını sağlamak için lokal anestezik kreme ihtiyaç duyulabiliyor.

Bölgenin uyuşmasıyla birlikte deri altına dolgu enjeksiyonu uygulanmaktadır. Çene dolgusu işlemi yaklaşık 20 dakikada tamamlanır ve 18 aya kadar kalıcılık sunar.

Jawline Nedir? Nasıl Yapılır?

EsteFavor, medikal gelişmeleri yakından takip ederek hastaları için en iyi çözümü uygular. Bu bağlamda son yıllarda kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen Jawline işlemini de yüksek başarı oranlarıyla uygulamaya devam ediyoruz.

Jawline veya Hollywood çenesi olarak bilinen bu işlem, daha keskin ve sivri çene hattına sahip olmak isteyen kişiler için ideal bir yaklaşımdır. Çene hattı belirginleştirilirken gıdı ve çenenin birleşim noktaları da daha keskin bir görünüme sahip olur.

Jawline, çene ucu kısa olan kişiler için de en iyi yöntemler arasında kabul ediliyor. İşlem sonrasında çene hattı ideal bir seviyeye gelirken keskin ve net bir çene-gıdı ayrımı da ortaya çıkmaktadır. Birkaç sene öncesine kadar erkeklerin sıklıkla tercih ettiği jawline, son yıllarda kadın hastalarımız tarafından da yoğun talep alıyor.

Jawline için hyaluronik asit içeren dolgu kullanılmaktadır. Kişilerin yüz ve çene yapısı, beklentisi ve hekim görüşü dolgu miktarını belirler. Bununla birlikte jawline ve çene dolgusu, tekrarlanabilen medikal bir işlemdir.

Çene Dolgusu ve Jawline Hakkında Merak Edilenler

Çene dolgusu ve jawline işleminin uygulama aşamaları birbiriyle oldukça benzerdir. Ancak hastaların hayal ettiği yüz görünümü için iki farklı uygulama yapılır. Jawline ve çene dolgusu uygulandığı ilk andan itibaren etkisini gösterir.

Kişiler, çene dolgusu sonrasında aynaya baktığı zaman ilk etkileri görür. İşlem sonrasında hafif düzeyde kızarıklık görülebilir ancak ciddi bir komplikasyon gelişmesi beklenmez. Ayrıca uygulama alanının bir gün boyunca korunması önemlidir. Bu sayede dolgu maddesi, ciltle tam uyumlu hale gelir.

EsteFavor, başarılı çene dolgusu sonuçları ile özgüven kazanmanıza yardımcı olur! Güçlü, orantılı ve kusursuz bir çene hattı yüz görünümünüzü doğrudan değiştirir. Hemen bizimle iletişime geçin, hayalinizdeki kusursuzluk için randevunuzu oluşturalım!

Çene dolgusu yaptıran kişiler sonuçlardan oldukça memnundur. Ancak yanlış ellerde yapılan bir çene dolgusu, doğal olmayan bir görünüme sahip olmanızla sonuçlanır. Bu durumda çene dolgusu çıkartılabilir ve yüz tekrar eski haline döner.

EsteFavor’un uzman estetisyenleri ve sağlık ekibi ile hayal ettiğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM