Dövme silme

Dövme Silme

Birkaç sene önce severek yaptırdığınız ama şu an pişman olduğunuz bir dövme mi var? Veya dövmenizden sıkıldınız ya da dövme modelini beğenmediniz. Dövme sildirmek için birçok sebep vardır. Ancak dövme silme işlemi son derece sınırlı yöntemlerle yapılır. EsteFavor, inovatif yöntemleriyle dövme silme işleminde mükemmel sonuçlara ulaştırır!

Pişmanlıklarınızdan kurtulun.

Dövme sildirmek için en iyi yeri arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Uzman sağlık ekibi ve estetisyenlerimiz ile dövmelerinizi en iyi ve en güvenilir yöntemlerle sildirebilirsiniz.

Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Dövme silme Q-switch lazer ile yapılır ve kalıcı sonuçlar sağlar. Aynı zamanda Q-switch, kalıcı makyaj veya leke temizleme işlemleri için de kullanılabilir. Dövmenin tamamen silinmesi ya da çok az iz kalması dövmenin büyüklüğü, rengi ve ciltte kalma süresine göre farklılık gösterir.

EsteFavor’a dövme silme işlemi için başvuran kişiler, özenli ve titiz bir prosedürden geçer:

  • Uzman estetisyenlerimiz ile ilk görüşme gerçekleşir,
  • Görüşme sırasında dövmenin büyüklüğü, rengi vb. farklı faktörlere göre seans sayısı ve dalda boyu belirlenir,
  • İşlem boyunca hastanın rahat ve güvenli hissetmesi için gerekli tedbirler alınır,
  • Q-switch lazer ışınları, epidermis tabakasına ulaşır ve ışınlar dövmeye renk veren boya partikülleri tarafından emilir bu sırada partiküller parçalanır.

Lazerle Dövme Sildirme İşlemi Kaç Seans Sürer?

Lazerle dövme sildirme işlemi 2 – 3 seans olabildiği gibi 4 – 8 seansa kadar uzayabilir. Kalıcı ve güvenilir sonuçlar için uzman estetisyenler birkaç farklı etkeni göz önünde bulundurur.

Lazerle dövme sildirme işleminde seans sayısı

  • Dövmenin bulunduğu alan,
  • Dövme modelindeki renkler,
  • Boya miktarı ve cinsi,
  • Dövmenin yapılış zamanına göre belirlenir.

Dövmenin bulunduğu alan, dövmenin zor ya da kolay çıkması için önemlidir. Örneğin, bacak ya da kol gibi alanlara yapılan dövmeleri silmek için daha uzun bir zamana ihtiyaç duyulur.

Dövme modelindeki renkler de seansı belirler. Örneğin, siyah, lacivert, yeşil gibi koyu renkli dövmeleri silmek için daha az seans yapılır. Ancak sarı, turuncu vb. renkler cilt kontrastı ile uyumlu olduğu için daha fazla seans uygulanması gerekir.

EsteFavor, lazerle dövme silme işleminden memnun kalmanız için optimal bir çalışma yürütür. Cildinizin sağlığını korumak ve dövmelerinizden tamamen kurtulmak için iletişim numaralarımızı kullanmayı unutmayın!

Dövme Silme İşlemi Acı Verir Mi?

Dövme silme işlemi genellikle yoğun acı hissine sebep olmaz ancak hafif seviyede karıncalanma ya da batma hissi yaşanır. Bununla birlikte ince derili ve hassas bir alanda dövme bulunuyorsa ya da kişiler süreç boyunca batma hissini yaşamak istemiyorsa lokal anestezik krem uygulanabilir.

Q-switch lazer, soğutucu başlığı sayesinde klasik bir lazer cihazına oranla daha az batma hissi verir. Bu nedenle birçok hastamız herhangi bir anestezik kreme ihtiyaç duymadan süreci tamamlayabiliyor.

Dövme Silme İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dövme silme işleminden sonra uygulama alanının korunması önemlidir. EsteFavor olarak bizler, uygulama sonrasında yapılması ve yapılmaması gereken konular hakkında hastalarımızı bilgilendiriyor ve sürecin en iyi şekilde ilerlemesine yardımcı oluyoruz.

Dövme silme işleminden sonraki 24 saat boyunca uygulama alanının su ile temas etmesi engellenmelidir. Ayrıca 24 saat sonra ılık duş alınabilir. Bununla birlikte özellikle bir hafta boyunca zararlı güneş ışınlarından kaçınmak gerekir.

Lazerle dövme sildirme işleminden sonraki birkaç günde uygulama alanı kabuklaşabilir ve kaşıntı hissine sebep olabilir. Ancak herhangi bir iz kalmaması için bölgenin kaşınmaması önemlidir.

EsteFavor, gelişmiş medikal cihazları ve deneyimli ekibi ile lazerle dövme sildirme işlemini başarıyla uygulamaya devam ediyor.

Lazerle Dövme Silme Avantajları Nedir?

Dövme silme yöntemleri oldukça sınırlıdır ve genellikle lazer ya da cerrahi yöntem tercih edilir. Cerrahi yöntemle dövme çıkarma, dövmeli alanın kesilerek operasyon yapılmasını içeriyor. Aynı zamanda işlem sonrası dikiş atılması gerekmektedir.

Öte yandan lazer ile dövme sildirme, cerrahi yöntemle dövme sildirme operasyonuna göre daha az maliyet avantajı sunar. Ayrıca yoğun ve rahatsız edici bir acı hissine sebep olmaz.

Lazerle dövme sildirme işlemi, birçok renk ve modelde %95’in üzerinde sonuç almanızı sağlar. Özellikle yeni yapılan dövmelerde bu oran yükselir. Bununla birlikte amatör bir dövme sanatçısının yaptığı dövmeler daha kolay silinebilir.

Lazerle dövme silme işlemi, gerekli durumlarda diğer cerrahi olmayan yöntemlerle desteklenebilir. Size en uygun dövme silme işlemini öğrenmek için bizimle iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM