Göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Güzellik ve gençlik çoğu zaman gözlerinizden belli olur. Canlı bir bakış ve pürüzsüz bir göz çevresi çok daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olduğunuzu belli eder. Ancak koyu mor halkaları, göz torbaları ve çökük bir göz çukuru yorgun ve en önemlisi yaşlı bir görünümün sebebidir. Göz altı ışık dolgusu ise sadece bir seansla canlı, pürüzsüz ve ışıltılı bir bakış kazanmanızı sağlar!

EsteFavor, göz altı ışık dolgusu ile hastalarının memnuniyetini kazanmıştır. Sadece göz altları için kullanılan özel dolgu ve alanında uzman sağlık ekibimiz ile doğal ve canlı bakışlara sahip olabilirsiniz!

Yorgun bakışlarınızla vedalaşın!

Göz Altı Kusurları Nelerdir?

Göz çevresinde yaşanan deformiteler oldukça yaygındır ve her üç kişiden birinde görülebilir. Özellikle göz altı torbaları, mor halkalar ve çukurlaşma ilerleyen yaşlarda daha belirgin bir hale gelir. Cilt altında gözlerimizi ve göz çevresini koruyan özel bir yağ bölgesi bulunmaktadır. İlerleyen yaşla birlikte hacmini kaybeder ve göz altı çukurları oluşmaya başlar.

Göz altında oluşan çukurlaşma, ışığı yansıtamadığı için her zaman koyu ve mor bir renk ortaya çıkar. Bu sorun zamanla başta özgüven eksikliği olmak üzere sosyal sorunlara yol açabilir. Este Favor’un göz altı ışık dolgusu ise eskisinden çok daha genç, pürüzsüz ve dolgun göz çevresine sahip olmanız için geliştirilmiştir!

Göz altı sorunlarını tetikleyen diğer etkenler:

  • Alkol ve sigara kullanımı,
  • Genetik faktörler,
  • Uyku düzensizliği,
  • Yanlış beslenme,
  • Yetersiz su tüketimidir.

Ancak beden sağlığınızla ilgili herhangi bir sorun olmadığı halde koyu göz altı çukurlarına sahipseniz, göz altı ışık dolgusuna ihtiyacınız var demektir. Bizimle hemen iletişime geçerek göz altı ışık dolgusu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz!

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu, hyaluronik asit bazlı dermal dolgunun özel medikal aletlerle deri altına enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Yaygın olarak bilinen dolgu işleminin aksine, göz altı ışık dolgusu yapılırken dolgu kemik üzerine yerleştirilir. Göz yaşı oluğu dolgusu olarak da bilinen bu işlemde hastaların güvenli ve konforlu hissetmesi önemlidir. Dolayısıyla işlem öncesinde uygulama alanına lokal anestezik krem sürülebilir.

Göz altı ışık dolgusu uygulamasında iğne kullanılabildiği gibi hekim kararı ve hasta görüşü doğrultusunda kanül de tercih edilebilir. Bu birçok hastanın daha güvenli hissetmesini sağlarken olası morarma ve şişkinlikleri de minimuma indirger. Göz altı ışık dolgusu işlemi yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

İşlemin gerçekleştirilmesiyle birlikte hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi, zaman içinde göz altına yayılır ve boşluklar dolar. Bu sayede göz altı ve göz çevresi daha hacimli, dolgun ve ışıltılı bir görünüm kazanır.

EsteFavor, göz altı ışık dolgusuyla en iyi sonucu almanızı sağlar! İnovatif medikal çözümlerimiz ve uzman ekibimiz ile güzelliğinizi ön plana çıkartıyoruz.

Göz Altı Işık Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Göz altı ışık dolgusunun ilk etkileri bir hafta on gün içinde görülür. Aynı zamanda dolgunun tamamen yayılması ve cilt altı boşlukları doldurması iki haftayı bulacaktır. Göz altı dolgusunun etkisi 9 – 12 ay kadar sürerken cilt yapısı, yaş, dolgu miktarı vb. etkenler süreyi doğrudan etkiler.

Göz altı ışık dolgusu oldukça hassas bir uygulamadır ve aksi durumda yoğun morarma, şişlik veya kızarma görülebilir. Dolayısıyla alanında uzman ve deneyimli bir ekibe başvurmak yaşayacağınız sorunları minimuma indirirken her aşamada güvende hissetmenizi sağlar.

EsteFavor olarak bizler, her zaman hastalarımızın sağlığını önemsiyor ve tüm işlemlerimizi uzman hekimlerimizle gerçekleştiriyoruz.

Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Merak Edilenler

Henüz bizi aramadınız mı? Bizi hemen arayarak göz altı ışık dolgusu hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz! Aynı zamanda buradan da göz altı ışık dolgusu ile ilgili bilinmesi gerekenleri açıklayacağız.

Göz altı ışık dolgusu sonrasında uygulama alanını 8 saat boyunca yıkamamanız önemlidir. Aynı zamanda uygulama bölgesinin güneş ışınlarından ve darbelerden korunması gerekir.

Göz altı ışık dolgusu 18 – 65 yaş üstü kişilerde uygulanabilir. Ancak hamile ve emziren kadınlar için tavsiye edilmez. Ayrıca dolgu maddesine karşı alerjisi bulunan kişiler için uygulama yapılmamalıdır.

Göz altı ışık dolgusu, emin ellerde ve yüksek sterilizasyon altında yapılmalıdır. Tüm şartları taşıyan EsteFavor ile ışıltılı ve canlı bir göz çevresine sahip olabilirsiniz!

 

SİZİ ARAYALIM