Lazerle tüy sarartma

Lazerle Tüy Sarartma

İstenmeyen tüyler, güzelliğinize ve çekiciliğinize gölge düşürür. Üstelik bazı tüyler, bu konuda oldukça inatçıdır. EsteFavor’un lazerle tüy sarartma işlemi ise açık renkli ve ince tüylerde bile harika sonuçlar almanızı sağlar! Lazerle tüy sarartma her cilt tipi ve kıl rengi için uygundur.

Pürüzsüzlüğün tadını çıkarın.

İstenmeyen tüyler, cinsiyet ayrımı yapılmaksızın herkesin ortak şikayetleri arasında yer alır. Son dönemde lazer ile epilasyon yaptıran kişilerin sayısı artış göstermekte ve istenmeyen tüylerde yüksek başarı oranı yakalanmaktadır. Ancak buna rağmen bazı tüylerde lazer epilasyon istenen sonucu vermeyebilir. İşte, bu noktada lazerle tüy sarartma hayalinizdeki pürüzsüzlükle tanışmanızı sağlayacaktır!

Lazerle Tüy Sarartma Nedir?

Lazerle tüy sarartma işlemi, standart lazer epilasyon cihazlarının göremediği kılların incelmesini ve renginin açılmasını sağlayan özel bir yöntemdir. Özellikle yüz, kol ve sırt gibi bölgelerdeki açık renkli kıllar için kullanılır.

Lazer epilasyon birçok kişide tüylerin %95’inden kurtulma imkanı sunar. Ancak bununla birlikte yüz, ense vb. bölgelerde istenen sonucu vermeyebilir. Lazerle tüy sarartma ise özellikle bu bölgelerdeki açık renkli tüyleri hedef alır.

Lazerle Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?

Lazerle tüy sarartma, Q Switch lazer ile uygulanır ve lazer epilasyon cihazlarının hedefleyemediği kılları esas alır. İşlem, lazer epilasyon aşamalarıyla aynı şekilde ilerler. Lazerle tüy sarartma işlemi özellikle belirli noktalar için uygundur:

 • Yüz,
 • Kol,
 • Sırt,
 • Ense,
 • Kol,
 • Yanak,
 • Favori,
 • Karın,
 • Sırt,

Lazerle tüy sarartma işleminin yapıldığı bölgelerdeki tüyler incelir ve daha açık bir renge sahip olur. Bu sayede tüyler, neredeyse görünmez olur ve dışardan bir gözle fark edilmesi imkansızdır. Uygulama alanındaki tüyler, iki hafta içinde dökülmeye başlar. Dökülmeyen tüyler için duş sırasında kese yapılması yeterli olacaktır.

Lazerle tüy sarartma yapılan tüyler, 1 – 3 ay arasında daha açık bir renkle ve ince yapıyla çıkmaya başlar. Tüylerin çıkmasıyla birlikte yeniden lazerle tüy sarartma yapılır ve bu süreç tekrarlanır.

EsteFavor’un uzman estetisyen ve hekimleri cilt tipi, cilt rengi, kıl tipi ve rengi gibi birçok faktörü göz önünde bulundurarak seans sayısı ve sıklığını belirler. İstenmeyen tüylerle vedalaşmak ve pürüzsüz bir tene sahip olmak için bizimle iletişime geçin!

Lazerle Tüy İnceltme İşleminin Avantajları Nelerdir?

Lazerle tüy sarartma ya da lazerle tüy inceltme işleminin en önemli avantajı, ağrısız ve acısız olmasıdır. İşlem sırasında çok hafif düzeyde batma ya da karıncalanma hissi yaşanır. Ancak kendini iyi hissetmeyen kişiler için uygulama bölgesine anestezik krem uygulanabilir.

Lazerle tüy inceltme birçok avantaj sağlamaktadır:

 • Her cilt tipine uygundur,
 • Cinsiyet ayrımı yapılmaksızın herkese uygulanabilir,
 • Tüyler, ilk seansla birlikte incelmeye ve sararmaya başlar,
 • Dört mevsim uygulanabilir,
 • Acı hissi yoktur,
 • 4 – 6 hafta aralığındaki seanslarla uygulanabilir,
 • Ekonomik bir çözüm sunar,
 • İz bırakmaz.

Lazerle tüy sarartma işlemi sonrasında uygulama alanında hafif kızarıklar meydana gelebilir. Ancak kalıcı değildir ve kızarıklık için herhangi bir işlem uygulanmasına gerek yoktur.

EsteFavor’a geldiğinizde istediğiniz pürüzsüzlüğe ulaşmanızı sağlayacak yöntemlerle tanışacaksınız! Hemen randevunuzu oluşturun ve tüylerinizin görünmez olmasını sağlayın.

Lazerle Tüy Sarartma Kimlere Uygulanabilir?

Lazerle tüy sarartma 18 yaş üstü herkes için uygulanabilir. Özellikle lazer epilasyondan istediği pürüzsüzlüğü alamayan kişiler için uygundur. Aynı zamanda yanak, dudak üstü, ense, kol vb. bölgelerindeki tüylerinden kurtulmak isteyen kişilere ideal bir çözüm sunar.

Lazerle tüy sarartmada uygulama alanında açık yara, enfeksiyon vb. olmaması gerekir. Aynı zamanda dövmelerin üzerinde yer alan tüyler için uygun değildir. Bu durumda dövme silinebilir veya renk değişikliği yaşanır.

Lazerle Tüy Sarartma Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

EsteFavor olarak bizler, sürecin sağlıklı ilerlemesi ve hastalarımızın rahat olması için titiz ve özverili bir çalışma yürütüyoruz. Tecrübeli sağlık ekibimiz ile işlem öncesi ve sonrası iletişime geçerek merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Lazerle tüy sarartma sonrası uygulama alanının 48 saat süreyle güneşten korunması gerekir. Uygulama alanının hassas olması nedeniyle yoğun güneş ışığına maruz kalmak renk eşitsizlikleri ve güneş lekelerine sebep olabilir. Ayrıca uygulama bölgesine mutlaka güneş kremi sürülmelidir.

Cildiniz için en güvenilir ve en iyi sonuca ulaşmak istiyorsanız, iletişim numaralarımızı kullanabilirsiniz!

SİZİ ARAYALIM