Şakak dolgusu

Şakak Dolgusu

Yaşlanma süreciyle birlikte yanak, kaş, ağız çevresi ve şakak bölgesi hacmini kaybederek sarkmaya başlar. Birçok kişi ilk yaşlanma belirtisini iyileştirmek için yanak, ağız çevresi vb. bölgelere dolgu yaptırır. Ancak olduğunuz yaştan daha büyük görünmenizi sağlayan şakak bölgeleri ihmal edilir. Şakak dolgusu ise üst yüz hattının yukarı kalkmasını sağlar ve şakaklardaki boşluğu doldurur.

Cilt güzelliğinizi tamamlayın.

EsteFavor, cilt güzelliğinizi tamamlamanızı sağlayacak gelişmiş invaziv medikal yöntemlere sahiptir. Şakak dolgusuyla şaşırtıcı sonuçlar almak için bizi hemen arayın!

Şakak Dolgusu Nedir?

Şakak, kaşların bitiş noktasında yer alır ve çoğu zaman hacim kaybettiği anlaşılmaz. Aynaya baktığınızda eskisinden daha yorgun ve yaşlı göründüğünüzü fark edebilir ancak hangi noktada sorun olduğunu anlayamayabilirsiniz. İşte, bu durumda sorun genellikle şakaklardaki hacim kaybından kaynaklanır.

Doğal yaşlanma sonucu olarak şakak bölgesinin içi boşalır ve yağ dokusu erimeye başlar. Zaman içinde bu bölgede sarkmalar meydana gelir. Bu durum genellikle 35’li yaşlardan sonra görülse de genetik faktörler ve travmalara bağlı olarak daha genç yaşta da oluşabilir.

Şakak dolgusu, şakaklardaki hacmin yeniden kazandıran ve dolgun bir görünüm sağlayan dolgu enjeksiyon işlemidir. EsteFavor’un deneyimli ekibi tarafından uzun yıllardır uygulanan şakak dolgusu, yüzünüzü iyileştirirken genç bir görünüm sağlar!

Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Şakak dolgusu, şakak bölgesine dolgu enjeksiyonun uygulanmasıyla yapılır. İşlem için ince uçlu iğneler tercih edilebildiği gibi kült uçlu kanüller de kullanılabilir. EsteFavor’a şakak dolgusu için başvurduğunuzda alanında uzman hekim ve estetisyenlerimiz ile görüşerek süreci başlatabilirsiniz.

Şakak bölgesi, tıpkı göz çevresinde olduğu gibi ince ve hassas bir deriye sahiptir. Bu nedenle konsültasyon sırasında detaylı bir muayene yapılır ve hastaların beklentileri öğrenilir. Eğitimli ve tecrübeli Estetik ve Rekonstrüktif uzmanlarımız, sizin için en güvenilir şakak dolgusu planını hazırlayacaktır.

Şakak dolgusu işlemi yaklaşık 15 – 20 dakika sürer ve günlük hayatınızı aksatmaz. Aynı zamanda lokal anestezik krem uygulamasıyla işlem boyunca konforlu hissetmenizi sağlarız.

EsteFavor, profesyonel ekibi ve inovatif çözümleriyle şakak dolgusunu maksimum sterilizasyon sağlanan alanlarda gerçekleştirir. Sizin için her şeyi düşünüyor ve üst düzey tedbirleri uyguluyoruz.

Şakak Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Aynaya baktığınızda şakak bölgenizde ‘fıstık’ şeklinde boşluklar görüyorsanız, şakak dolgusu için doğru bir zamanda olabilirsiniz! Şakak dolgusu, sadece şakakların genç ve canlı görünmesini sağlamaz. Yüzünüzün üst hattını kusursuz bir hale getirir ve şakak bölgesindeki sarkmaya bağlı olarak gelişen göz kapağı düşmesini önler.

EsteFavor olarak bizler, şakak dolgusu işlemiyle birçok avantaj sunuyoruz:

  • Kaşların daha kalkık bir görünüm kazanmasına yardımcı olur,
  • İşlem son derece ağrısız ve güvenilirdir,
  • Şakak bölgesindeki boşluk tamamen doldurulur ve üst yüz hattı dengelenir,
  • Çizgi görünümü kaybolur,
  • Yüz hattı dengelenir,
  • Gözlerinizin, şakaklara yakın olan kısmında daha canlı ve genç bir görünüm sağlanır,
  • İşlemden hemen sonra ilk etki görülür,
  • Diğer ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleriyle birlikte uygulanabilir.

Şakak Dolgusu İşleminden Sonra Neler Beklenir?

Şakak dolgusu yaptıranlar, işlem sonrasında ilk etkiyi görmeye başlar. Dolgunun cilt altına yayılması ve boşlukları doldurması için bir – iki gün yeterlidir.

Şakak dolgusu işleminden sonra hastalarda önemli bir yan etki görülmez. Ayrıca iyileşme süreci yoktur ve rutin hayatınıza dönebilirsiniz.

Şakak dolgusu işleminden sonra uygulama alanını güneş ışınlarından korumanız ve kozmetik ürünleri kullanmamanız önemlidir. Ayrıca işlemin etkisini azaltmamak ve pürüzsüz sonuçlar almak için hekiminizin önerilerini dikkate almalısınız.

EsteFavor olarak bizler, işlem öncesi ve sonrasında rahat olmanız ve aynaya mutlulukla bakmanız için çalışıyoruz. Şakak dolgusu hakkında merak ettiklerinizi iletişim numaralarımızı kullanarak iletebilirsiniz.

Şakak Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Şakak dolgusu alanında uzman ve yetkili kişiler tarafından uygulanmalıdır. İşlem gereği, uygulama noktası oldukça hassastır ve dermal dolgunun yanlış veya fazla enjekte edilmesi önemli sorunlara yol açabilir.

EsteFavor, şakak dolgusu ve diğer medikal işlemlerde uzman hekim ve estetisyenlerle çalışır. Deneyimli ekibimiz, minimum yan etkiyle optimal sonuçlar sağlamaktadır.

Şakak dolgusu sonrasında yanlış bir uygulama olmadığı takdirde hafif bir ödem ve minimum morluk beklenir. Ancak oluşan ödem ve morluk bir iki gün içinde kaybolacaktır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

SİZİ ARAYALIM