Yanak dolgusu

Yanak Dolgusu

Güzellik anlayışı sık sık değişir ancak yüzyıllardır değişmeyen nadir güzellik kurallarından biri, dolgun yanaklardır! Pürüzsüz, dolgun bir yanak, çıkık elmacık kemikleriyle birleşir ve kusursuz bir yüz hattı sağlar. Neredeyse herkes dolgun yanaklara sahip olmak istiyor. Yanak dolgusu doğal, estetik ve genç bir görünümün anahtarıdır!

Güzellik için doğru zaman.

EsteFavor’un deneyimli ekibi, profesyonel yanak dolgusu işlemiyle hayalinizdeki yüz ve yanak hattına sahip olmanızı sağlar. Yanlış yapılan yanak dolgusu, kilolu ve asimetrik bir görünümle sonuçlanabilir. En iyi yanak dolgusu için bizimle iletişime geçin!

Yanak Dolgusu Nedir?

İlerleyen yaşla birlikte yanaklarda hacim kaybı oluşur. Cilt altındaki yağ erirken yer çekiminin de etkisiyle sarkmalar oluşurken kırışık ve çizgiler, bu deformasyona eşlik eder. Üstelik genetik faktörler, sigara içmek, yetersiz su ve besin tüketimi gibi faktörler yanaklarınızdaki sarkma ve kırışıklığı artıran etkenlerdir.

Yanaklardaki hacmi yeniden kazanmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve kırışıkları iyileştirmek için yapılan enjeksiyon işlem, yanak dolgusudur. Ağız kenarlarından kulak çizgisine kadar olan hat, yanak dolgusu ile genç, gergin ve canlı bir görünüm kazanır.

EsteFavor olarak bizler, yanak dolgusu ve diğer medikal işlemlerde sağlık, güzellik ve hijyene önem veriyoruz. Randevu için aradığınız ilk an itibariyle size, sağlığınıza ve güzelliğinize verdiğimiz önemi fark edebilirsiniz!

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu, vücudumuzda doğal olarak bilinen hyaluronik asit bazlı dolgu maddesinin yanak bölgesine enjekte edilmesiyle gerçekleşir. İşlem, mikro uçlu iğne ya da kanülle yapılabilir.

EsteFavor’un başarıyla uyguladığı yanak dolgusu temelde şu aşamaları içerir:

 • Hekim ve hasta görüşmesi sonucunda hastaların ihtiyacı belirlenir ve beklentisi öğrenilir,
 • Deneyimli hekim ve estetisyenlerimiz ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda özel bir tedavi planı oluşturur,
 • Yanak dolgusu boyunca rahat ve güvenli hissetmeniz için uygulama bölgesine anestezik krem uygulanır,
 • Enjeksiyon işlemi yaklaşık 20 dakika sürer.

Yanak dolgusu enjeksiyonundan sonra ilk etkileri, direkt görebilirsiniz. Ancak dolgu maddesinin cilt altına tamamen yayılması ve dolgunluğun gerçekleşmesi bir iki gün içinde gerçekleşir.

Yanak Dolgusu İçin Kimler Doğru Aday?

Son yıllarda en fazla tercih edilen medikal estetik işlemlerden biri, hiç şüphesiz yanak dolgusudur. Günümüzde çıkık elmacık kemikleri doğrudan güzellik ve gençlikle eşdeğer tutuluyor. Bu nedenle cinsiyet ayrımı olmaksızın 18 – 65 yaş aralığındaki kişiler yanak dolgusu yaptırmaktadır.

Yanak dolgusu, emziren ve hamile kadınlar için önerilmez. Bununla birlikte kronik hastalığı olan kişiler, hekim onayı ile yanak dolgusunu yaptırabilir.

Yanak Dolgusu Hangi Faydaları Sunar?

EsteFavor olarak bizler, uzun yıllardır yanak dolgusu işlemini yapıyor ve olumlu dönüşler almaya devam ediyoruz. Deneyimli, estetik ve rekonstrüktif uzmanlarımızın gerçekleştirdiği yanak dolgusu ile kusursuz bir yüz hattına sahip olabilirsiniz!

Yanak dolgusu uygulamasıyla birlikte yüzünüzdeki gençliği ortaya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda işlem birçok avantaja sahiptir:

 • Gülümseme çizgilerinin görünümünü azaltır,
 • Dolgun ve canlı yanaklara sahip olursunuz,
 • Koyu göz altı halkalarının iyileştirilmesinde etkilidir,
 • Hacmini kaybeden yanaklar iyileştirilir ve 8 – 10 yaş genç bir görünüm sağlanır,
 • Yanaklarınızı dolgun ve hacimli göstermek için kontür makyajı uygulamanıza gerek kalmaz,
 • Çıkık elmacık kemikleri ile yüz güzelliğiniz belirgin bir hal alır,
 • Ters üçgen görünümü verir,
 • Minimum iyileşme sürecine sahiptir ve işlem sonrasında sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz,
 • Cerrahi yöntemlere oranla bütçe dostudur.

EsteFavor, ağrısız yanak dolgusu ile her yaştan kadın ve erkeğin mükemmel elmacık kemikleri görünümüne sahip olmasını sağlar!

Yanak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Yanak dolgusu kalıcı bir işlem değildir. Dermal dolgu kullanılarak yapılan yanak dolgusunun kalıcılığı 8 – 12 aydır. Ayrıca bol su tüketmek, dengeli ve sağlıklı beslenmek dolgunun kalıcılık süresini artırır. Sağlıklı ve dengeli hayat süren birçok kişide yanak dolgusunun kalıcılığı bir seneyi geçebilir.

Hyaluronik asit içeren yanak dolgusu maddesi, 9 – 12 ay içinde erimeye başlar. Aynı zamanda yanak dolgusu yaptıran ancak sonuçtan memnun kalmayan kişiler dolgunun çıkarılmasını talep edebilir.

EsteFavor’un uzman ekibi, sonuçtan %100 memnun kalacağınız yanak dolgusu prosedürlerini uygular.

Yanak dolgusunun etkisi geçtikten sonra işlem yeniden uygulanabilir. Este Favor, FDA tarafından güvenli kabul edilen yüksek kalite standartlarındaki dermal dolgu malzemelerini kullanmaktadır.

SİZİ ARAYALIM