Yüz ve dudak dolgusu

Yüz ve Dudak Dolgusu

Yüz ve dudak dolgusu, cilde yeniden hacim kazandırırken kırışık ve çizgilerin giderilmesini sağlar. Son yıllarda kadın erkek, genç ya da yaşlı herkesin tercih ettiği dolgu maddeleri ile pürüzsüz ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz. EsteFavor olarak bizler, FDA onaylı dolgu maddelerini kullanıyor ve işlemlerimizi hekim kontrolü altında gerçekleştiriyoruz!

Yeni görünümünüzle tanışmaya hazır olun!

EsteFavor’un alanında deneyimli hekimleri ve uluslararası yüksek kalite standartlarındaki medikal ürünleriyle daha çekici, genç ve estetik bir görünüme ulaşmak çok kolay.

Yüz ve Dudak Dolgusu Nedir?

Yüz ve dudak dolgusu, cilt altına hyaluronik asit içeren dolgunun enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Ayrıca gençleşme ve çekicilik sağlayan medikal bir işlemdir. Dolgu, ince çizgi ve kırışıklıkların doldurulmasını sağlarken uygulama bölgesinin pürüzsüz ve dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Yüz ve dudak dolgusu üç farklı işlem için kullanılır:

 • Hacim vermek,
 • Yüz hatlarını iyileştirmek,
 • Kırışıklıkları tedavi etmek.

Ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında yer alan cilt dolgusu, son derece güvenilir bir işlemdir. EsteFavor, sadece FDA tarafından onaylanan ve yüksek biyouyumluluk sağlayan dolgu markalarını kullanır. Hyaluronik asit içeren dolgular, cildinizle mükemmel bir uyumluluk yakalar ve idealinizdeki görünüme ulaşmanızı kolaylaştırır!

Yüz ve Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Cilt dolguları, son yıllarda kırışıklıkları tedavi etmek ve yüz hatlarını kusursuz bir hale getirmek için kullanılıyor. Dolgu, jel yapısı sayesinde cilt altındaki boşlukları doldurur ve bu sayede cilt yüzeyi pürüzsüz bir görünüme sahip olur.

Dudak dolgusu, dudakların daha dolgun ve hacimli olmasını sağlarken yüz dolgusu daha genç bir görünüm sunar. Yüz ve dudak dolgusu için uygulama alanında mikro uçlu iğneyle dolgu maddesi enjekte edilir. İşlem sırasında ufak bir batma hissi yaşanabilir ancak rahatsız edici bir ağrı ya da acıya sebep olmaz.

Yüz dolgusu için genellikle anestezi uygulanmasına gerek yoktur. Ancak hassas cilt yapısına sahip olan kişilerde ya da dudak dolgularında lokal anestezi uygulanabilir.

Yüz ve dudak dolgusu ortalama 20 dakika sürer ve hastalar rutin hayatlarına aynı şekilde devam edebilir.

EsteFavor’a geldiğinizde alanında uzman ve deneyimli estetik hekimlerimiz cildiniz ve görünümüz için en iyi sonuca ulaşmanızı sağlar! Hasta görüşünü ve ihtiyaçlarını önemseyen prosedürlerimiz sayesinde uygulamanın her aşamasında kendinizi güvenli ve konforlu hissedersiniz.

Yüz Dolgusu Hangi Alanlara Uygulanır? Nasıl Etki Eder?

Yüz dolgusu birçok alanda uygulanır ve hastaların kusur olarak gördüğü noktalarda mükemmel bir görünüm yakalanır. Bununla birlikte EsteFavor, daha doğal bir görünüm için hastalarını yönlendirir ancak görünüme karar veren son kişi her zaman hastalarımızdır.

Yüz dolgusu uygulama alanları:

 • Nazolabial çizgileri, (burun kenarlarından dudak kenarlarına kadar inen dikey çizgi),
 • Elmacık kemikleri,
 • Çene hattı ve çene kıvrımları,
 • Göz çevresi ve kaz ayağı çizgileri,
 • Burun ucu ve üst kısmı,
 • Cilt kıvrımlarını düzeltme,
 • Yanak ve alın,
 • Ağız kenarı kırışıklıkları,
 • Kaş arası kırışıklıkları ve kaş çevresi.

EsteFavor, yüz dolgusu için beklentinizi karşılayacak en iyi sonuca ulaşmanızı sağlar! Hemen bizimle iletişime geçerek kusursuz görünüme ulaşmanızı sağlayacak ilk adımı atabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Dudak çevresi ya da iç kısmına uygulanan; dudakların daha hacimli, belirgin ve dolgun olmasını sağlayan işlem dudak dolgusu olarak adlandırılır. Son yıllarda neredeyse her kadın dudak dolgusu yaptırmayı düşünür ve daha dolgun dudaklara sahip olduğunu hayal eder.

Dudak dolgusu yaptıran kadınlar daha çekici ve estetik bir görünüme sahip olurken erkekler de daha biçimli dudaklar için bu işlemi tercih ediyor. Dudak dolgusu, uzun yıllardır güvenle uygulanan ve kişilere özgüven kazandıran işlemlerin başında gelir.

EsteFavor’un tecrübeli hekimleri ve estetisyenleriyle cilt tipinize en uygun ve en doğal dudak dolgusu işlemini yaptırabilirsiniz!

Yüz ve Dudak Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüz ve dudak dolgusu için güvenli ve doğal bir seçenek olan hyaluronik asit dolguları tercih ediliyor. Ancak EsteFavor, hastalarının ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda farklı dolgu maddelerini de kullanmaktadır. Bununla birlikte hyaluronik asit dolgular, işlemden 10 dakika sonra etki etmeye başlar ve ortalama bir hafta içinde doğal görünüme ulaşır.

Yüz ve dudak dolgusunun kalıcılığı uygulama bölgesi ve dolgu maddesine göre değişmektedir. Ancak 9 – 18 ay arasında bir kalıcılık sağlanır.

İletişim numaralarımızı kullanarak yüz ve dudak dolgusu hakkında detaylı bilgi edinebilir ya da ilk randevunuzu oluşturabilirsiniz!

SİZİ ARAYALIM