Alın kırışıklık tedavisi

Alın Kırışıklık Tedavisi

Alın kırışıklıkları veya alın çizgileri, yüzdeki erken yaşlanma belirtileri arasında yer alır. Üstelik birçok kişi alın kırışıklıklarını saklamak için mimik kullanmaktan vazgeçer. Siz de alın çizgilerinizi saklamak için yoğun makyaj ya diğer yöntemlere başvuruyorsanız alın kırışıklık tedavisi ile kalıcı bir çözüme kavuşabilirsiniz!

EsteFavor’un uzman hekimleri tarafından gerçekleştirilen alın kırışıklık tedavisi ile aynalarla barışın!

Alın kırışıklık tedavisi için hemen bizimle iletişime geçin ve en az 5 yaş daha genç görünmenin mutluluğunu yaşayın!

Alın Kırışıklıkları Neden Olur?

Alın kırışıklıkları, yıllarla doğru orantılı olarak gelişir ve derinleşmeye başlar. Aynı zamanda alın kırışıklıkları birçok faktörden kaynaklanabilir:

 • Yaş,
 • Aşırı mimik kullanımı,
 • Görme sorunları veya güneş kaynaklı gözlerin yoğunlukla kısılması,
 • Düzenli olarak yapılan kaş çatma eylemi,
 • Güneş ışınları,
 • Genetik faktörler ve cilt yapısı.

Alın kırışıklıkları 35’li yaşlarla birlikte kendini gösterir. Ancak genetik faktörler ya da diğer etkenler sebebiyle daha erken yaşlarda da alın kırışıklıkları başlar. İlk kırışıklığın oluşmasıyla birlikte krem, nemlendirici ya da losyonlar işlevini kaybeder ve kırışıklıklar derinleşir.

EsteFavor olarak bizler, alın kırışıklık tedavisi işlemine başvuran hastalarımız için özel bir tedavi prosedürü hazırlıyoruz. Sağlığınıza ve cildinize önem verdiğinizin farkındayız ve biz de hayalinizdeki kırışıksız cilde sahip olmanızı sağlıyoruz!

Alın Kırışıklık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Alın kırışıklık tedavisi en kolay ve en kalıcı olarak dolgu uygulamasıyla yapılır. EsteFavor, uluslararası yüksek kalite medikal dolgu ürünleriyle alın kırışıklık tedavisinden memnun kalmanızı sağlar! Üstelik kullanılan dolgu malzemeleri yüksek biyoyararlanım sunar ve cildinizle bütünleşir.

Hyaluronik asit dolguları, kırışıklıkların pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. İşlem sonrasında hastalar, pürüzsüz ve sağlıklı bir alın bölgesine sahip olur. Ayrıca kasların hareketi engellenmez ve son derece doğal sonuçlar alınır.

EsteFavor’un kişiye özel prosedürlerle hazırladığı alın kırışıklık tedavisi %100 memnuniyet oranına sahiptir. Ayrıca işlem boyunca konforlu ve güvenli hissetmenizi sağlamak için özveri ve titizlikle çalışırız. EsteFavor, alın kırışıklık tedavisinde ileri teknoloji medikal cihazlar ve alanında uzman deneyimli hekimleri ile yüz gülümseten sonuçlara sahip olmanızı sağlar!

Alın kırışıklık tedavisi, doğal ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadın ya da erkek herkes için uygulanabilir. İşlem sırasında kullanılan dolgu, cildin elastikiyetini yeniden kazanmasını sağlar. Üstelik doğal ifadenin bozulmasını önlerken sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt görünümü oluşturur.

Alın Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır?

EsteFavor’a alın kırışıklık tedavisi için başvuran hastalarımız, öncelikle deneyimli estetik ve rekonstrüktif uzmanlarımız ile görüşür. İlk muayenede hastalarımızın kırışıklıkları hakkında detaylı bilgi toplanır, cilt analizi yapılır ve mutlaka hastanın beklentileri dinlenir. Sonraki aşamada hekim tavsiyesi ve hasta görüşü doğrultusunda özel bir tedavi planı hazırlanacaktır.

Alın kırışıklık tedavisi için dolgu işlemi şu adımlarla uygulanır:

 • İşlem bölgesi temizlenir ve makyajdan arındırılır,
 • Hastaların işlem sırasında ve sonrasında konforlu hissetmesi için bölgeye lokal anestezi uygulaması gerçekleştirilir,
 • Bölgenin uyuşmasıyla birlikte uzman estetisyenlerimiz dolgu işlemine başlar,
 • Cilt altı enjeksiyon uygulaması sırasında hastalar herhangi bir ağrı, sızı ya da acı hissetmez,
 • 20 – 30 dakika içinde işlem tamamlanır.

EsteFavor olarak bizler, kişiye özel tek kullanımlık malzemeler ve yüksek sterilizasyon altında gerçekleştirilen işlemlerle sağlığınızı koruyoruz! Ayrıca alın kırışıklık tedavisinde FDA onaylı ve güvenilir dolgu markalarını kullanmaktayız.

Alın kırışıklık tedavisi sonrasında ilk etkiler 2 – 3 gün içinde görülmeye başlanır. Ayrıca alın kırışıklık tedavisinde kullanılan dolgu 12 – 18 ay boyunca etkisini ve kalıcılığını sürdürmektedir.

Alın Kırışıklık Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alın kırışıklık tedavisi sonrasında hastalarımız günlük ve rutin hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilir. İşlem sonrasında hafif derecede kızarıklıklar meydana gelebilir ancak bir – iki saat sonra tamamen ortadan kaybolacaktır. Aynı zamanda kızarıklıklar, her hastada görülmez.

Alın kırışıklık tedavisi yaptırdıktan sonra mutlaka güneş ışığından korunmanız gerekir. Dolayısıyla işlem sonrasında güneş kremi sürmek ve direkt güneş ışığına maruz kalmamak önemlidir.

EsteFavor’un alanında uzman ekibi, işlem öncesi ve işlem sonrasında her zaman güçlü bir iletişim kurar. Ayrıca işlem sonrasında merak ettiğiniz her konuyu alanında deneyimli ekibimize yöneltebilirsiniz! Aynalarla barışmak ve daha genç bir görünüme kavuşmak için bizimle iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM