Dudak kenarı kırışıklık tedavisi

Dudak Kenarı Kırışıklık Tedavisi

Yaşlanmanın doğal bir belirtisi olarak dudak çevresinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Özellikle kadınlar için dudak kenarı kırışıklık tedavisi daha estetik, genç ve sağlıklı bir görünümü işaret eder. Ağız ve dudak kenarı kırışıklıkları her yaşta ve farklı derinliklerde görülebilir. Ancak herkes dudak kenarı kırışıklıklarından kurtulmak ister.

Dudak kenarı kırışıklık tedavisi ile yıllara meydan okuyun!

EsteFavor olarak bizler, dudak kenarı kırışıklık tedavisini yüksek sterilizasyon altında, estetik ve rekonstrüktif uzmanlarımızla gerçekleştiriyoruz. Detaylı bilgi ve randevu için hemen bizimle iletişime geçin!

Dudak Kenarı Kırışıklıkları Neden Oluşur?

Dudak kenarı kırışıklıkları, kırk yaş itibariyle kendini göstermeye başlar. Ancak bazı durumlarda yirmili yaşların ortasında ya da ellili yaşların sonunda da oluşmaya başlar. Dudak kenarı kırışıklıkları veya ağız çizgilerinin oluşma sebebi öncelikle yaştır. Bununla birlikte bazı faktörler dudak kenarı kırışıklarının derinliğini artırır:

 • Güneş ışınlarına maruz kalmak ve düzenli güneş kremi kullanmamak,
 • Sigara içmek,
 • İçecekler için düzenli ve sürekli olarak pipet kullanmak,
 • Genetik faktörler,
 • Yetersiz su tüketmek,
 • Stres,
 • Uyku bozuklukları.

Yaşlanmak, cilt elastikiyetinin bozulmasına ve nemin kaybolmasına neden olur. Bu durumda özellikle yüz, boyun, el vb. bölgelerde sarkma ya da kırışıklar oluşmaya başlar. Ayrıca kolajen üretimi azalır ve cilt yapısı bozulur. Ancak endişelenmeyin! EsteFavor’un dudak kenarı kırışıklık tedavisi, cilt sorunlarınız için en iyi çözümü sunuyor.

Dudak Kenarı Kırışıklık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dudak kenarı kırışıklık tedavisi için genellikle dolgu uygulaması yapılır. Este Favor’a başvurduğunuzda alanında uzman sağlık ekibimiz, cilt analizinizi yaparak ihtiyacınızı belirler. Aynı zamanda deneyimli estetik hekimlerimiz kırışıkların derinliğini ve şiddetini belirleyerek en doğru tedavi planını hazırlar.

Tecrübeli hekimlerimiz, sizinle birebir görüştükten sonra en iyi dudak kenarı kırışıklık tedavisini uygulayacaktır. EsteFavor olarak bizler, hekim tavsiyeleri ve hasta görüşü doğrultusunda en doğru ve güvenilir dudak kenarı kırışıklık tedavisini gerçekleştiriyoruz!

Kliniğimizde uyguladığımız bazı dudak kenarı kırışıklık tedavileri:

Dolgu

Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri, kırışıklıklarla mücadele etmenin en kolay ve konforlu yöntemidir. Dudak ve ağız kenarına uygulanan dolgu işlemi, yaklaşık 30 dakika sürer ve seans sonrasında etkisini göstermeye başlar. Hyaluronik asit, cildimizde doğal olarak bulunur dolayısıyla işlem sonrasında önemli bir yan etki gözlemlenmez.

Dudak kenarı dolgu tedavisi sayesinde dudak ve dudak çevresi kaybettiği hacmi yeniden kazanır. İşlem sonrasında hastalar daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Alanında uzman ve başarılı hekimlerimiz, muayene ve cilt analizi sonrasında ameliyatsız yüz germe tedavilerini önerebilir. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri, lazer ya da mikroiğneleme gibi farklı prosedürleri içermektedir. Özellikle yüz bölgesine yayılan derin kırışıklıklar için kompleks bir tedavi ya da bakım gerekir.

Dudak Kenarı Kırışıklık Çizgisi Türleri Nelerdir?

Ağız kenarı kırışıklıkları ya da dudak kenarı kırışıklıkları temelde üç gruba ayrılır:

 • Marionette Çizgileri: Dudak kenarlarından başlayarak çeneye kadar inen kırışıklık ve sarkmalar Marionette çizgileri olarak adlandırılır. Özellikle yaşlanmaya bağlı olarak gelişir.
 • Nazolabial Kıvrım: Burnun her iki yanından dudak kenarına kadar gelen kırışıklıklardır. Yaşlanma kaynaklıdır ve genetik faktörlerin etkisi fazladır.
 • Dudak Üstü Kırışıklıkları: Özellikle sigara içen kişilerde dudak üstü kırışıklıkları yaygındır. Ayrıca sigara içen kişiler, dudak üstü kırışıklıkları sebebiyle akranlarına göre 5 – 10 yaş daha yaşlı bir görünüme sahip olabilir.
 • Gülme Çizgileri: Tekrarlayan mimikler gülme çizgilerinin daha kısa sürede ve daha derin olmasına neden olur. Ağız kenarlarında yorgun ve yaşlı bir cilt görünümü ortaya çıkar.

Birçok kadın ya da erkekte dudak kenarı kırışıklıkları 30’lu yaşların sonunda belli olur. Ancak ilk kırışıklıklar önemsenmez ve zaman içinde derinleşir. Derinleşen kırışıklıklar, beş altı yaş daha yaşlı görünmenize sebep olur.

EsteFavor, dudak kenarı kırışıklık tedavisini başarıyla uygulayan nadir klinikler arasında yer alıyor. Deneyimli estetisyen kadromuz ve sağlık personelimiz işlem öncesi ve sonrasında her zaman yardımcı olur. Henüz bizi aramadınız mı? Bizi hemen arayın ve gençleşmek için ilk randevunuzu oluşturalım!

Dudak kenarı kırışıklık tedavisi, son derece güvenilir bir işlemdir. Ayrıca EsteFavor’un uzman ekibi işlem öncesi ve sonrasında rahat, sağlıklı ve mutlu olmanız için bir dizi tedbir alır.

Dudak kenarı kırışıklık tedavisi, sağlıklı her bireye uygulanabilir ve 12 aya kadar kalıcılık sağlar.

SİZİ ARAYALIM