Cilt tedavileri

Cilt Tedavileri

Ergenlik dönemiyle birlikte cilt sorunları gün yüzüne çıkmaya başlar. Ancak çok az kişi ergenlik sonunda pürüzsüz, ışıltılı ve kusursuz bir cilde sahip olur. Genetik faktörler, yanlış beslenme, yetersiz su tüketimi ve hava kirliliği gibi birçok etken cilt sorunlarına yol açabiliyor. EsteFavor ise farklı cilt sorunlarına yönelik uyguladığı inovatif yöntemlerle kusursuzluğun kapısını aralıyor!

Aydınlık, genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmanın tam zamanı!

EsteFavor ailesi olarak bizler, sağlıklı ve ışıltılı bir cildin mutluluk getirdiğine inanıyoruz. Sizler için uyguladığımız cilt tedavileri sayesinde kendinizi çok daha genç, mutlu ve kusursuz hissedebilirsiniz!

Cilt Tedavileri Nedir?

Cilt tedavileri, kişilerin cilt sorunlarına yönelik uygulanan kozmetik işlemlerdir. Tedavi sonucunda ilgili cilt kusuru iyileştirilir ve cildin ihtiyaç duyduğu maddelere yönelik kompleks bir bakım yapılır. Uzman hekim ve estetisyenlerimizin, cilt analizi sonucunda hazırladığı özel prosedürlerden yararlanmak için hemen bizi arayabilirsiniz!

Cilt tedavileri, her cildin ihtiyaç duyduğu onarım, iyileştirme ve canlılığı sunar. Aynı zamanda kişilerde özgüven eksikliğine sebep olan sorunların tedavi edilmesi amaçlanır.

EsteFavor’da uzun yıllardır başarıyla uyguladığımız bazı cilt tedavileri:

Akne Tedavisi

İlerleyen yaşa rağmen akne oluşumu devam edebilir. Ayrıca geçmişten gelen akne izleri, cildin kusurlu görünmesine sebep olur. Akne tedavisi için krem uygulanabilir aynı zamanda lazerle akne tedavisiyle kusursuz sonuç elde edilebilir.

Akne tedavisi, çok yönlü olarak ele alınır. Peeling veya dolgu gibi yöntemler, akne izlerinin giderilmesini sağlarken özel solüsyon ve karışımlar akne oluşumunu engeller.

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı, anti-aging etkisiyle en etkili yüz gençleştirme ve cilt tedavileri arasında yer alır. Este Favor’un uzman estetisyenleri tarafından uygulanan gençlik aşısı, sarkan ve kırışan cildinin tedavi edilmesini sağlar.

Gençlik aşısı, cilt altı dokularını uyarır ve cildin yeniden hacim kazanmasını sağlar. Ayrıca cilt lekelerini eşitler, ince kırışıklıkları giderir ve lifting etkisi yaratır. Gençlik aşısı, özellikle otuzlu yaşlardan itibaren etkili ve güçlü sonuçlar alınması için önemlidir.

Mezoterapi

Saç, yüz ve cilt sağlığını iyileştirmek ya da güçlendirmek için mezoterapi tekniği uygulanır. Bu yöntemde Este Favor’un uzman sağlık ekibi, cildinizin ihtiyaç duyduğu bileşenleri ve etkiyi belirleyerek özel bir karışım hazırlar. Karışım, deri altına enjekte edilir ve ikinci seansla birlikte gözle görülür etki başlar.

EsteFavor ailesi olarak bizler, sadece cilt tedavilerinde değil saç tedavilerinde de inovatif yöntemleri kullanıyoruz. Hedefe yönelik uygulanan cilt bakımları ile arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz!

Altın İğne

Yaşlanma ve dış etkenlere bağlı olarak gelişen cilt kusurlarını tedavi etmek için altın iğne uygulanabilir. Altın iğnenin seans sayısı ve seans aralığı cilt yapısına ve analizine göre belirlenir. Ayrıca göz altı morlukları, akne izleri, kırışıklık ve çizgiler, sarkma, cilt lekeleri ve gebelik kaynaklı çatlakların iyileştirilmesi için altın iğne tercih edilebilir.

Altın iğne acısız ve ağrısız bir işlemdir. Hastaların kendini rahat ve güvende hissetmesi için lokal anestezik krem uygulaması yapılır.

Lazerle Cilt Gençleştirme

En popüler cilt tedavileri arasında yer edinen lazerle cilt gençleştirme, kompleks bakım özelliğiyle tercih edilir. EsteFavor’a başvuran hastalarımız için özel bir tedavi planı hazırlanır ve seans sayısı belirlenir.

Lazerle cilt gençleştirme yaşlanmaya bağlı gelişen deformasyonları iyileştirmek, cildin sıkılaşmasını sağlamak ve cilt lekelerini gidermek için uygulanabilir. Detaylı bilgi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

Kimyasal Peeling

Cildin farklı katmanlarında gelişen sorunlar için kimyasal peeling uygulaması yapılabilir. Kimyasal peeling ile cilt yüzeyindeki ince kırışıklık, cilt tonu eşitsizliği ya da kuru ve mat cilt sorunu önlenir. İşlem hafif, orta ve derin peeling olarak üç seviyede uygulanabilir.

Derin peeling işleminin yılda bir kez, hafif kimyasal peeling işleminin ise ayda bir kez uygulanması tavsiye edilir. EsteFavor ailesi olarak bizler, cilt sağlığınızı korumak ve iyileştirmek için en iyi tedavi planını oluşturmaktayız.

Medikal Cilt Bakımı

Derinlemesine cilt temizliği ve arındırma için medikal cilt bakımına ihtiyaç duyulur. Medikal cilt bakımı sayesinde siyah nokta, akne vb. sorunlar iyileştirilir. Ayrıca cilt lekeleri onarılır ve hafif seviyedeki cilt rengi eşitsizlikleri giderilir.

Medikal cilt bakımı, cilt analizi ve yapısına göre periyodik aralıklarla yapılabilir. İlk uygulamayla birlikte gözle görülür etki yaratır.

SİZİ ARAYALIM