İple yüz germe

İple Yüz Germe

Yaşlanmayla birlikte yüz bölgesinde sarkmalar ve kırışıklıklar belirgin bir görünüm almaya başlar. Üstelik stres, metropol yaşamı, sigara kullanımı, düzensiz beslenme ve uyku vb. birçok sorun yaşlanma sürecini hızlandırıyor. İple yüz germe ise yaşlanmayı durdururken zamanın geriye akmasını sağlar! EsteFavor, iple yüz germe işleminde maksimum konfor, hijyen ve pürüzsüzlük sunmayı başarıyor.

Zamanı durdurun.

Gençleşmek için cerrahi yöntemlerden kaçınıyorsanız en iyi yöntemlerden biri iple yüz germedir. Güvenilir medikal ürünlerle, deneyimli uzman sağlık ekibimizin uyguladığı iple yüz germe yöntemini beraber inceleyelim!

İple Yüz Germe Nedir?

İlerleyen yaş, genetik faktörler ve dış etkenler sonucunda cilt kusurları ortaya çıkar. Bir süre sonra çizgilerin arttığını, kırışıklıkların çoğaldığını ve sarkmanın ilerlediğini fark edersiniz. Özellikle otuzlu yaşlarla birlikte bu kusurlar, her aynaya bakan kişi tarafından görülür.

İple yüz görme ise aynadaki yüzünüzün gençleşmesini ve pürüzsüzleşmesini sağlayan en önemli medikal işlemler arasında yer alır. Cilt altına yerleştirilen özel ipler aracılığıyla gerçekleştirilen iple yüz germe işlemi, elastikiyet kazandırırken kolajen üretimini destekler.

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

İple yüz germe, uzun süre kalıcılık sağlaması ve acısız bir işlem olması nedeniyle her geçen gün popülaritesini artırmaya devam ediyor. Cilt ile uyumlu iplerin deri altı dokusuna yerleştirilmesiyle gerçekleştirilen ipler, yer çekimi ve yaşınıza meydan okumanızı sağlar.

İple yüz germe, uygulama alanının temizlenmesiyle başlar. İkinci aşamada lokal anestezik krem uygulanır. Üçüncü aşama ise ince uçlu iğneler yardımıyla cilt altı dokusuna özel iplerin yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. İpler, çapraz olarak yerleştirilir ve bu sayede çok taraflı bir gerginlik sağlanır.

EsteFavor olarak bizler, iple yüz germe işleminde uluslararası medikal standartlara uygun ekipmanları kullanıyoruz. Alanında uzman ve deneyimli hekimlerimiz ile gelişmiş yöntemleri profesyonel bir bakış açısıyla uygulamaktayız.

İple Yüz Germe İçin Kimler Doğru Aday Olabilir?

İple yüz germe işlemi güvenilir ve invaziv medikal estetik yöntemidir. Bu bağlamda otuzlu yaşlarla birlikte cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkes iple yüz germe yöntemiyle gençleşebilir.

Genetik ve dış faktörler sebebiyle bazı kişilerde yaşlanma belirtileri yirmili yaşların sonunda görülür. Dolayısıyla kırışıklık ve çizgilerinizin arttığını fark ediyorsanız, iple yüz germe işlemi için doğru aday olabilirsiniz.

Estetik, doğal ve pürüzsüz bir sonuca sahip olmak için bizi hemen arayın!

İple Yüz Germe Etkileri Ne Zaman Görülür?

İple yüz germe işlemi, lokal anestezi altında gerçekleştiği için acısız ve ameliyatsız gençleşme yöntemidir. Bu bağlamda cildin en hassas olduğu noktalarda yapılan işlemlerde bile hastalar yüksek konfora sahip olur. Aynı zamanda 30 – 45 dakika içinde işlem tamamlanır ve dinlenme sürecine ihtiyaç duyulmaz.

İple yüz germenin etkileri 3 – 4 ay içinde görülür. Ayrıca kullanılan ip markası ve kalitesine bağlı olarak altı ay içinde ipler erir ve vücuttan atılır. Üçüncü ayın sonunda ilk etkiler önemli ölçüde fark edilir hale gelir.

EsteFavor’un uzman hekim ve estetisyenleri, cilt analizi ve hasta beklentileri sonucunda en iyi iple yüz germe yöntemine karar verecektir. Örneğin, Fransız Askısı yönteminde ilk etki, işlem sonrasında direk görülürken örümcek ağı estetiğinde ilk etkinin görülmesi için daha uzun süre gerekir.

İple Yüz Germe İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İple yüz germe minimum risk ile gençleşme sağlar. Ancak işlemin yüksek başarı oranına sahip olması ve kalıcılığın artması için birkaç önemli noktaya dikkat edilmesi önemlidir. İşlem sonrasında uygulama alanında hafif seviyede kızarıklık, ödem veya morluk oluşabilir. Bu durum geçicidir ve önemli bir komplikasyona sebep olmaz.

EsteFavor ailesi olarak sağlığınızı, güzelliğinizi ve güvenliğinizi önemseyen medikal estetik yöntemlerimizle her zaman sizin yanınızdayız.

İple yüz germenin başarısını artırmak için:

  • İlk üç – dört gün boyunca yüz üstü yatmamak,
  • Bir hafta boyunca sauna, hamam vb. sıcak ve buharlı ortamlardan uzak durmak,
  • İlk günlerde güneşlenmemek ve uygulama alanını güneş ışınlarından korumak,
  • Yüz kaslarını aşırı hareket ettirmemek,
  • Uygulama alanını hızlı ve sert bir şekilde kaşımamak

Yeterlidir.

EsteFavor, iple yüz germe işlemi öncesi ve sonrasında hastalarıyla yakın bir iletişim kurar. İşlem öncesinde bilgi edinmek ve işlem sonrasında merak ettiklerinizi sormak için ekibimizle görüşebilirsiniz!

SİZİ ARAYALIM