Lazerle cilt gençleştirme

Lazerle Cilt Gençleştirme

Lazerle cilt gençleştirme, yaşlanma etkileriyle mücadelenin etkili bir yöntemidir. Cilt kırışıklıkları, sarkma ve lekeler çok daha yaşlı, yorgun ve cansız bir görünüme sebep olur. EsteFavor’un gelişmiş lazer teknolojileri ile canlı, dolgun ve genç bir görünüme ‘merhaba’ diyebilirsiniz!

Gençliğinizi yeniden keşfedin.

Fraksiyonel lazer sayesinde cildin en üst tabakası korunur ancak orta ve en derin katman uyarılır. İşlem sonucunda kolajen üretimi desteklenirken yaşlanmaya bağlı leke ve kırışıklıklar iyileşir. Gelin, EsteFavor’un başarıyla uyguladığı lazerle cilt gençleştirme detaylarına göz atalım!

Lazerle Cilt Gençleştirme Nedir?

Lazerle cilt gençleştirme, lazer ışınlarının cilt altı dokularına ulaşmasını sağlayan anti-aging bir uygulamadır. İşlemin temel amacı, cilt altı dokularını uyarmak ve kolajen üretimini artırmaktır. Lazerle cilt gençleştirme işlemi için genellikle Co2 Fraksiyonel Lazer tercih edilir.

Co2 Fraksiyonel Lazer, cildin en üst ve en alt tabakasında çok yönlü bir yenilenme sağlar. Bu yenilenme sayesinde cilt kırışıklıkları onarılırken akne, güneş lekesi ve yara izleri de iyileştirilir. Cildin tam anlamıyla pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar. Aynı zamanda diğer lazer cihazlarına oranla oldukça acısızdır.

Co2 Fraksiyonel Lazer, cildi soyarak yenilenmesini desteklerken çapraz bağ dokusu oluşumunu da sağlamaktadır. EsteFavor’da çok yönlü olarak uygulanan Co2 Fraksiyonel Lazer ie her yaştan kişi genç, pürüzsüz ve dolgun bir cilde sahip olur!

Lazerle Cilt Gençleştirme Nasıl Uygulanıyor?

Lazerle cilt gençleştirme işlemi için kliniğimize başvuran hastalarımız ve hekimlerimiz birebir görüşme gerçekleştiriyor. Konsültasyon sırasında hastaların cilt tipi ve cilt analizi öğrenilmektedir. Bu sayede lazerle yüz germe ya da cilt gençleştirme işlemlerinde yüksek memnuniyet oranlarına sahip oluyoruz.

Lazerle cilt gençleştirme işlemi için:

  • Öncelikle uygulama alanına lokal anestezik krem sürülür,
  • Bölgesel uyuşmasının gerçekleşmesi beklenir,
  • Uygulama sırasında hastalar hafif düzeyde batma ya da yanma hissi yaşayabilir,
  • Hasta ve hekim tarafından belirlenen bölgelere Co2 Fraksiyonel Lazer uygulaması yapılır.

Lazerle yüz gençleştirme, yüz bölgesindeki kırışık ve çizgilerin giderilmesinde etkilidir. Yüksek başarı oranı sayesinde yüzdeki kırışık ve çizgileri %95’e kadar onarır. Ayrıca uzun süreli neredeyse kalıcı bir etkiye sahiptir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Co2 Fraksiyonel Lazer ile gençleştirme işlemi sonrasında uygulama alanında kızarıklık ve hafif düzeyde ödem görülebilir. Ayrıca bir iki saatlik süre boyunca hafif düzeydeki batma hissi devam edebilir ancak rahatsız edici seviyeye ulaşmaz. Hassas cilde sahip olan kişiler için buz kompresi uygulaması tavsiye edilir.

Lazerle cilt gençleştirme sonrasında oluşan kızarıklıklar bir iki gün içinde tamamen kaybolur. Aynı zamanda bazı kişilerde uygulama alanlarında kabuklanma oluşabilir. Kabuklanmalar yaklaşık bir hafta içinde kaybolur ve pürüzsüz cilt görünümü başlar. Ancak bazı kişilerde bu sorunlar hiç yaşanmayabilir.

EsteFavor olarak bizler, lazerle cilt gençleştirme işlemini ileri teknoloji medikal cihazlarla yüksek sterilizasyon altında gerçekleştiriyoruz. Ayrıca işlem boyunca hastaların rahat ve konforlu hissetmesi için gerekli tüm önlemleri almaktayız.

Lazerle Cilt Gençleştirme Kaç Seans Sürer?

Lazerle cilt gençleştirme seans süresi, kişiye özel belirlenir fakat genelde 4 – 6 seans yeterli olmaktadır. EsteFavor’un deneyimli estetisyenleri en iyi sonuca ulaşmanız için güçlü ve sağlıklı tedavi planını oluşturacaktır.

Lazerle cilt gençleştirme işleminde ilk etki, kabuklanmanın sonlanmasıyla görülür. Aynı zamanda üçüncü seansla birlikte gözle görülür ve etkili sonuçlar fark edilecektir. Seanslar arasında bir veya bir buçuk ay süre bırakmak cilt takibi yapmayı ve olası deformasyonları engellemeyi sağlar.

Lazerle Cilt Gençleştirme Faydaları Nelerdir?

Co2 Fraksiyonel Lazer ile cilt gençleştirme, son dönemde en fazla tercih edilen yöntemler arasında bulunuyor. Hızlı ve uzun süreli sonuç için tercih edilen bu yöntem hem erkek hem de kadınlar için uygundur. Aynı zamanda yirmili yaşların sonuna gelen kişiler lazerle cilt gençleştirme işlemini tercih edebilir.

Lazerle cilt gençleştirme:

  • Minimum yan etkiye sahiptir,
  • Lokal anestezi sayesinde işlem sırasında acı ve ağrı hissi minimum seviyede kalır,
  • Cildin doğal olarak gençleşmesi sağlanırken kolajen üretimi desteklenir,
  • Mimik ve kas dokusunun bozulmasını engeller,
  • Diğer cilt gençleştirme ve medikal işlemlerle birlikte uygulanabilir.

Size özel oluşturulan lazerle cilt gençleştirme işleminden faydalanmak ve merak ettiklerinizi sormak için bizimle iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM