Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

Finasteridli ve finasteridsiz saç ekimi arasındaki fark nedir sorusu saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alır. Bu konuyu tam olarak anlamak için finasteridli saç ekiminin ne anlama geldiğini öğrenmek gerekir. Son yıllarda saç ekimi tedavi yöntemleri oldukça gelişmiş ve özellikle yurt dışında yapılmış olan bu alandaki çalışmalar pek çok uzman tarafından takip edilmiştir. Bu sayede de finasteridli saç ekimi uygulaması pek çok kişi tarafından yeni bir yöntem olarak araştırılmakta ve son 10 yılda son derece yaygın bir hale gelmektedir.

Aslına bakacak olursak bu tedavi yönteminin bir saç ekimi olduğunu da söylemek pek fazla mümkün değildir. Çünkü bu ilaç saç köklerinde bir uyarıcı niteliği taşıyarak ağızdan alınan bir tablet olarak kullanılır ve saçların çıkmasına ve aynı zamanda da olan saçın da korunmasına yardımcı olur.

Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?
Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

Genel olarak insanların pek çoğunda belli bir yaşa geldikten sonra saç kaybı meydana gelmeye başlar. Elbette ki bunun tek sebebi yaşın ilerlemesi değil aynı zamanda genetik bir şekilde de saç kaybının meydana gelmesi durumudur. Eğer ki aile içi bireylerde saç kaybı genç yaşlarda yaşanmaya başlıyorsa bu durumda bir risk faktörü meydana gelir ve mutlaka bu aileden olan her ferdin kesinlikle saç ekimi gibi bir duruma ihtiyaç duyacağı da bilinmelidir. Ayrıca çevresel etkenlere bağlı olarak da saç kaybı gibi bir durum söz konusu olacağı için mutlaka bu konuya hazırlıklı olmak ve gerekli olan şeyleri saç kaybının yeni yeni başlamaya yüz tuttuğu zamanlarda hemen anlayıp harekete geçmek son derece büyük bir önem taşır. Çünkü saç kaybı yaşanması hem sosyal yaşantıda hem de iş hayatında hemen hemen tüm bireyleri son derece büyük ölçüde olumsuz olarak etkiler. Bu tür sebeplerden dolayı da insanların pek çoğu saç ekimi yaptırmak için bir takım araştırmalar yapmaya başlar.

Günümüzde artık saç ekimi son derece kolay bir hale gelmişken bunun pek çok farklı yöntemi söz konusu olacaktır. Çok uzun yıllar boyunca yapılan saç ekimi tedavileri daha çok cerrahi bir tedavi olarak karşımıza çıkmakla birlikte son derece zahmetli ve ağrılı ve sonrasında da iz bırakan bir uygulama olarak bilinmektedir. Fakat artık bu duruma bir son verilmesi ve yeni yöntemlerin kullanılması da günümüzde gelişen teknolojinin ve ilaç sektörünün katkılarıyla yaşanmaktadır. Bu durumda sizlere tablet şeklinde olup ağız yoluyla alınan bir saç çıkarıcı ilaçtan söz etmek mümkün olacaktır. Finasteritli saç ekimi uygulaması sadece bir ilaç gibi kullanabileceğiniz ve son derece kolay bir şekilde saçlarınızın çıkmasına yardımcı olacak olan bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?
Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

 Finasteritisiz saç ekimi uygulamaları da genel olarak teknolojik cihazlar ya da cerrahi bir müdahale sonucunda ortaya çıkacak olan bir durum olacaktır. Daha çok klasik yöntemlerle meydana gelecek olan bu durum finasteridli yani ilaçlı diyebileceğimiz bir saç ekimine göre biraz daha zahmetli bir durum olarak karşımıza çıkabilir.

 Saç Ekimi İçin finasterid Gerekli Mi?

 Saç ekimi için finasterid gerekli mi sorusunu da son 10 yıl içinde çok fazla duyar hale geldik. Genel olarak saç ekimi yöntemleri çok uzun yıllardır yapılmakta ve bu ilaç ortaya çıkmadan önce de son derece farklı yöntemlerle saç ekimi yapılmaya devam etmektedir. Ancak bu ilacın kullanılması saç ekiminin çok daha kolay bir hale gelmesi ve bu işi desteklemesi anlamına geldiği için pek çok kişi tarafından ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir durum haline gelmiştir. Yani bu ilacın saç ekimi esnasında kullanılması zorunlu bir hal almaz. Fakat sadece kullanımının yapılması saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin işini çok daha kolay bir hale getirecektir demek mümkün olacaktır.

Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?
Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

Finasterid Güvenilir Mi?

 Finasterid güvenilir mi diye sorduğunuz zaman ilk başta bu ilacı kullanıp kullanamamak konusunda sizler için yapılmış olan bir takım tetkikler son derece büyük ölçüde önemli olacaktır. Erkeklerin pek çoğunda özellikle de belli bir yaştan sonra meydana gelecek olan bu saç kaybı durumu önlenmesi ya da yeni saçların çıkartılması amacıyla bu tür bir ilaç kullanımı yaygın bir şekilde yapılır hale gelmiştir. Bu ilaç kıl köklerini uyararak yeni saçların çıkmasına yardımcı olur ve aynı zamanda da var olan bir saçın dökülmesini engellemek adına kullanılır. Bu aşamada güvenilir olup olmadığı sorgulanacaksa mutlaka kişinin bünyesine göre dozunun ayarlanması ve kesinlikle ihtiyaca yönelik bir şekilde kullanılması son derece önemli bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnsanların pek çoğu farklı ilaçlar ile birlikte bu ilacı kullanmak zorunda kalabilir. Bu durumda da sürekli olarak kullanılacak olan ilaçlarla birlikte kullanılması her zaman için bir doktor kontrolü altında yapılmak zorundadır.

Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?
Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

Saç dökülmesi gibi bir sorun meydana geldiği için pek çok kişi bunalıma girer ve bir an önce ilaç kullanımı gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığı zaman bu ilaca başlamak ister. Fakat ne kadar güvenilir bir sonuç alacağını da bir yandan merak eden pek çok kişi için konuşacak olursak genellikle erkeklerde saç çıkartmak konusunda başarılı bir ilaç olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

 Finasterid Kullanabilir Miyim?

 Finasterid kullanabilir miyim gibi bir soru sorarak bu ilacın kimler tarafından kullanılabilir kullanılamayacağı mutlaka araştırılmak zorundadır. Bu noktada öncelikle cinsiyet faktörünü göz önünde bulunduracak olursak kesinlikle kadınlarda bu ilacın herhangi bir etki etmeyeceğini ve tamamen erkek bünyesine göre tasarlanmış olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Yani kelliğe karşı bir silah gibi kullanılacak olan bu ilacın kadınlar tarafından kullanılması hiçbir şekilde uygun değildir. Bu sebepten dolayı da erkeklerin Finansterid kullanımı yapması son derece büyük bir önem taşır.

Finasterid kullanma yaşı ile ilgili de bir takım faktörlerden söz edecek olursak bu ilacı 18 ve 45 yaş arası erkeklerin kullanması gerektiğini de söyleyebiliriz. Yani bu durumda bu ilacı kullanıp kullanamayacağınız soran bir kişinin belli bir yaşın üzerinde olması son derece büyük bir sorun olarak karşımıza çıkabilir.

Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?
Finasteridli ve Finasteridsiz Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

Kronik hastalığı olan kişilerin de bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışması oldukça hayati bir önem taşırken aynı zamanda herhangi bir ilaç kullanımını sürekli bir hale getirmişseniz bu durumda da bu ilacı kullanmanın bir takım zararları söz konusu olabilir diyebiliriz. Özellikle kalp ve şeker hastalığı olan kişilerin bu ilaçtan uzak durması ve doktoruna danışmadan herhangi bir yerden gidip bu ilacı temin etmemesi mutlaka çok önemli olacaktır.

 Ne Zaman Finasterid Kullanmayı Bırakabilirim?

 Ne zaman finasterid kullanmayı bırakabilirim diye soracak olursanız bu ilacın kullanım süresi için genel olarak kullanım miktarının ve bir uzman görüşünün son derece büyük bir önem taşıdığını hiçbir zaman aklınızdan çıkartmamanız gerekir. Bu sebepten dolayı da bu ilacın bırakılıp bırakılmayacağını her zaman için tedavinin yöntemi ve gidişatı belirler. İçerisinde yer alan bazı kimyasal maddeler sürekli olarak kullanıldığı zaman bir takım sorunlara yol açabileceği için kesinlikle uzun süreli kullanılmamalı ve belli bir süre sonra kesilmelidir. Bu durumda da mutlaka doktorunuzun görüşü ve ne kadar süre içerisinde bu ilacın fayda sağladığı tespit edilmeli ve buna göre bir program belirlenmelidir.

SİZİ ARAYALIM