HİV Pozitif Saç Ekimi

Hiv Pozitif Saç Ekimi!

Dünyada saç ekimi için inovatif uygulamalar ve yeni teknikler geliştirilmeye devam ediyor. Este Favor, güncel ve onaylanan saç ekim yöntemlerini başarıyla uygular! Birkaç yıl öncesine kadar HIV pozitif hastaların saç ekimi yaptırması uygun değildi. Ancak gelişen teknolojiler ve profesyonel saç ekimi ekibi ile birlikte HIV pozitif hastalara saç ekimi yapılabiliyor!

Este Favor olarak bizler, herkesin aynaya mutluluk ve güvenle bakması için çalışıyoruz. Hastalarımızın sağlığını önemsiyor ve en iyi saç ekimi sonucuna ulaşmalarını sağlıyoruz. Şimdi, sıra sizde! HIV pozitif hastalara uyguladığımız saç ekimi ile arzuladığınız saçlara yeniden kavuşun.

Alanında uzman ve deneyimli sağlık ekibimiz, steril ameliyathane ortamında HIV pozitif saç ekimi operasyonunu başarıyla gerçekleştiriyor. Este Favor ayrıcalığını keşfetmek için hemen bizimle iletişime geçin!

HIV Nedir?

HIV (Human Immunodeficiency Virus) veya İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü, bağışıklık sistemini zayıflatır ve güçsüz hale gelmesini sağlar. Korunmasız cinsel ilişki ve kan yoluyla insandan insana bulaşır. HIV virüsünün tedavi edilmemesi halinde ölümcül olabilir.

Günümüzde HIV virüsü tamamen tedavi edilemez ancak bağışıklık sisteminin güçlenmesi sağlanırken bulaşıcılık oranı azalır. Este Favor, tedavi edilen HIV pozitif hastalar için en iyi saç ekimi uygulamasını gerçekleştirmektedir.

Kanında HIV virüsü bulunan kişiler HIV pozitif olarak adlandırılır. Kişilerin HIV virüsüne sahip olup olmadığı özel testlerle belirlenir. Kliniğimizde, saç ekimi operasyonu öncesi her hastamız için ayrıntılı ve özel tetkikler gerçekleştiriyoruz.

HIV Pozitif Hastalara Saç Ekimi Yapılır Mı?

HIV pozitif hastalara Este Favor’da saç ekimi yapılır. Türkiye’de ve dünyada genellikle HIV pozitif hastalara saç ekimi uygulamasından kaçınılır. Ancak gerekli koşullar sağlandığında alanında uzman bir saç ekimi ekibi HIV pozitif hastalara saç ekimi yapabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ekimi uygulayacak olan ekibin yetkinliği ve profesyonelliğidir.

Este Favor, uzun yıllardır binlerce saç ekimi yaparak %99 memnuniyet ve başarı oranına ulaşmıştır! Siz de mutlu danışanlarımız arasında yer almak ister misiniz? HIV pozitif saç ekimi ve daha fazlası için iletişim numaralarımızı arayın!

Hastaların bağışıklığının düşük olması ve enfekte riskinin yüksek olması nedeniyle HIV pozitif hastalara saç ekimi uygulaması birçok klinik ve doktor tarafından tercih edilmez. Aynı zamanda birçok klinik HIV pozitif hastalara saç ekimi yapabilecek profesyonelliği, steril ortamı ve ekibi sağlayamayabilir. Este Favor ise uzman ve deneyimli kadrosuna ek olarak maksimum sterilizasyon sağlanan ameliyathanede HIV pozitif saç ekimini gerçekleştirir!

HIV Pozitif Hastalar İçin Tercih Edilen Saç Ekim Yöntemleri Nedir?

HIV pozitif hastalar için FUE ve DHI saç ekim yöntemleri uygulanır. Kanamanın az olduğu bu yöntemler, hem hasta hem de saç ekimini gerçekleştiren ekip için daha güvenlidir. Aynı zamanda FUE ve DHI yöntemlerinin seçimi hastanın saç yapısı, arzu edilen saç tipi, açık alan ve donör alanın yoğunluğuna ek olarak hekim görüşüyle belirlenir.

HIV pozitif hastayı tedavi eden hekim ile saç ekimini gerçekleştiren hekim, birlikte bir prosedür yürütebilir. Operasyonun her iki hekim tarafından kolsülte edilmesi operasyonun güvenliğini artırır ve sürecin sorunsuz geçmesini sağlar.

HIV pozitif hastalar için FUE saç ekimi:

 • Safir FUE veya Soft FUE yöntemleriyle uygulanabilir,
 • Doku hasarı ve kanama riski minimum düzeydedir,
 • Güvenirliği ve kalıcılığı kanıtlanmıştır.

Hiv pozitif hastalar için DHI saç ekimi:

 • Özel bir kalem aracılığıyla kanal açılması ve greftlerin ekilmesi işlemini tek aşamaya düşürür,
 • Operasyon daha kısa sürer,
 • FUE saç ekimi yöntemine göre daha maliyetlidir.

HIV pozitif hastalar için FUT saç ekimi yöntemi tercih edilmez. FUT saç ekim yönteminde kanama ve enfeksiyon riski daha fazladır. Ayrıca FUT saç ekimi, diğer yöntemlere oranla daha az başarı oranına sahiptir. HIV pozitif hastalar için safir FUE saç ekimi tercih edilebilir.

Este Favor, HIV pozitif hastalara uyguladığı FUE ve DHI saç ekimi yöntemleriyle kalıcı, doğal ve dolgun saçlara sahip olmanızı sağlar! Gelişmiş saç ekim yöntemleriyle uygulanan profesyonel saç ekimi uygulamaları için doğru yerde bulunduğunuzdan emin olabilirsiniz!

HIV Pozitif Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

HIV pozitif saç ekimi süreci, diğer danışanların süreçlerine benzerdir. Ancak diğer hastalara oranla daha özenli ve titiz bir süreç yaşanır. Bu sayede operasyon öncesi ve sonrası hasta – ekip güvenliği sağlanacaktır.

HIV pozitif saç ekimi süreci aşağıdaki prosedürle ilerler:

Hazırlık ve İlk Muayene

Este Favor’a geldiğinizde güler yüzlü ve ilgili sağlık ekibi kadromuz sizi karşılayacaktır. HIV hakkında deneyimli olan ekibimiz, süreç boyunca rahat ve iyi hissetmenizi sağlar. Hazırlık aşamasında hekim ile ilk görüşmenizi gerçekleştirirsiniz.

Uzman sağlık ekibimizle görüştüğünüzde saç çizgisinin belirlenmesi, greft hesaplaması vb. gerçekleştirilir. Aynı zamanda yine HIV konusunda uzman ekibimiz kan tahlilleri ve diğer tetkikler için sizi yönlendirecektir.

Kan tahlili ve diğer tetkiklerin sonucunun çıkması halinde operasyona uygunluğunuza karar verilir. Sonuçların uygun olması halinde operasyon için ameliyat günü kararlaştırılır ve operasyon öncesinde yapılması gerekenler hakkında bilgilendirilirsiniz.

Operasyon Günü ve Anestezi

Operasyon günü geldiğinde Este Favor’un uzman ve deneyimli ellerinde güvende olduğunuzdan emin olabilirsiniz! Uzman ve tecrübeli sağlık ekibi kadromuz, en iyi saç ekimi görüntüsüne ulaşmanız için profesyonel bir çalışma yürütür.

Saç ekimi genellikle ağrısız ve acısız bir işlemdir. Aynı zamanda kliniğimizde acısız saç ekimi uygulaması da gerçekleştirilir. Ancak HIV pozitif hastaların güvenliği ve konforu için lokal anestezi ya da hafif sedasyon altında saç ekimi gerçekleştirilmesini öneriyoruz. Anestezi uygulaması, deneyimli anestezistimiz tarafından yapılır ve dozu belirlenir. Dolayısıyla son derece güvenli ve konforlu bir işlemdir.

Anestezi sırasında hafif düzeyde bir acı hissedebilirsiniz ancak bu durum sadece birkaç saniye sürecektir. Lokal anestezinin etki etmesiyle birlikte HIV pozitif hastalara saç ekimi işlemine geçilir.

Operasyon günü saç tıraşı işlemi kliniğimizde yapılır.

Greft Toplanması

Muayene ve hazırlık aşamasında belirlenen donör bölge, saçın en verimli olduğu alandır. Donör bölge için genellikle ense tarafı tercih edilir. Saç köklerinin toplanması deneyimli bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Greftler toplanmadan önce saçlı deriye özel bir sıvı enjekte edilir, bu sayede saç köklerinin daha kısa sürede toplanması sağlanır.

Saç ekimi başarısını artırmak ve greft verimliliğini artırmak için toplanan saç kökleri, özel bir solüsyonda bekletilir. Greftlerin canlı kalması için bu işlem mutlaka uygulanmalıdır.

Saç köklerinin toplanması bittikten sonra donör bölgeye pansuman yapılır ve bandajla kapatılır. Bandajla kapanan bölge, olası darbelere ve enfeksiyon riskine karşı da korunmuş olur.

Kanalların Açılması ve Greftlerin Ekilmesi

Saç ekiminde en önemli aşama kanalların açılması ve greftlerin ekilmesidir. Toplanan greftlerin, saçların çıkış yönüyle orantılı olacak şekilde ekilmesi gerekir. Aksi takdirde saçta karmaşık ve hoş olmayan bir görüntü oluşacaktır. Este Favor’da saç ekimi yaptırdığınızda, sonuçtan memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz! Kliniğimizde, bugüne kadar binlerce saç ekimi yapılmış ve %99 başarı oranı yakalanmıştır.

Greftlerin ekilmesiyle birlikte HIV pozitif saç ekimi operasyonu tamamlanır. Operasyon sonrasında Este Favor’un deneyimli sağlık ekibi ile güçlü iletişim kurmaya devam edebilirsiniz. Olası sorun veya merak ettiğiniz sorular için her zaman sizin yanınızdayız!

HIV Pozitif Saç Ekimi İşlemi Kimler İçin Uygundur?

Hiv pozitif hastalarda saç dökülmesi yaygın olarak görülür. Bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla birlikte saç kökleri güçsüzleşir ve hızla dökülür. Hiv pozitif olduğu için sağlık ve sosyal sorunlar yaşayan kişiler, saç kaybı sebebiyle stresli bir süreç geçirebilir.

Este Favor olarak bizler, HIV hastalığı hakkında deneyimli bir kadroya sahibiz. İstekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda en iyi saç ekimi operasyonunu olmak için hemen bizi arayın!

Este Favor’da HIV pozitif saç ekimi operasyonu yüksek başarı oranıyla uygulanır. Ancak her HIV pozitif hasta, saç ekimi işlemi için uygun olmayabilir. Hastaların uygunluğu, yapılan kan testleri ve HIV testi ile belirlenir.

HIV pozitif hastalara saç ekimi uygulamadan önce kan tahlili ve HIV testi yapılır. HIV hastalığının bulaşıcılık oranı düşükse ve hastanın genel sağlık durumu iyiyse saç ekimi uygulanabilir. Aksi takdirde saç ekimi operasyonunu yapmak, hem hasta hem de sağlık ekibi için riskli bir durum oluşturacaktır.

Este Favor’u arayarak randevunuzu alın ve saç ekimi sürecini hekiminizle birlikte planlayın! Merak ettiğiniz her şey için bir telefon uzağınızdayız.

HIV Pozitif Saç Ekimi İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tedavi olan ve ilaçlarını düzenli olarak kullanan HIV pozitif hastaların bağışıklık sistemi güçlüdür. Ancak yine de diğer hastalara oranla daha fazla dikkat etmeleri gerekir. HIV pozitif saç ekimi işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, hijyendir.

Este Favor tarafından size bildirilen bakım ve temizlik talimatlarına uyum sağlamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede saç ekimi bölgesi korunurken bağışıklık sisteminizin olumsuz yönde etkilenmesi de engellenir.

HIV pozitif saç ekimi uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenler:

 • Yoğun egzersiz programlarından uzak durulması önemlidir,
 • Saç ekim alanını güneş ışığından korunmalıdır,
 • Ekim sonrası hekim tarafından verilen krem, losyon ve ilaç kullanımına dikkat edilmelidir,
 • Saç ekiminden sonraki ikinci veya üçüncü günde saçlar yıkanabilir.

HIV Pozitif Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Este Favor ailesi olarak bizler, HIV pozitif saç ekimi sonrasında da yanınızdayız! Ancak yine de burada da birkaç konudan bahsetmeliyiz.

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci:

 • Operasyondan sonraki bir haftalık süreçte uygulama alanında kızarıklık, morar veya hafif şişlik görülebilir,
 • Birkaç gün boyunca yoğun kaşıntı görülebilir ancak saç derisinin kaşınmaması önemlidir,
 • On beş gün sonra kabuklanmalar meydana gelir ancak kısa sürede dökülür,
 • Bir ay içinde ekilen saçlar dökülür ve olağan bir durumdur,
 • İki ay sonra yeni saçlar çıkmaya başlar,
 • 3 – 6 ay içinde saç kökleri güçlenir ve saçlar uzamaya başlar,
 • Ay itibariyle saç gerçek, doğal ve kalıcı görünümünü alır.

Doğal, dolgun ve kalıcı saçlara sahip olmak ister misiniz? Este Favor’un profesyonel HIV pozitif saç ekimi işlemiyle yeni bir hayata ‘merhaba’ deyin!

HIV Pozitif Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

HIV pozitif saç ekimi fiyatları, yaygın olarak tercih edilen yöntemlere göre daha fazla maliyetli olabilir. Bu durumun en büyük sebebi, operasyonda kullanılan tüm malzeme, ekipman ve diğer araçların bir daha kullanılamayacak olmasıdır. Bu nedenle HIV pozitif saç ekimi fiyatları, diğer operasyonlara göre daha yüksektir.

HIV pozitif saç ekimi fiyatları greft sayısı, kullanılacak yöntem, klinik vb. faktörlere göre farklılık gösterir. Este Favor, konforlu ve güvenilir HIV pozitif saç ekimi işlemiyle mükemmel sonuca ulaşmanızı sağlar! Vakit kaybetmemek ve bir an önce dolgun saçlara sahip olmak için bizi arayın.

SİZİ ARAYALIM