Ağrısız İşlem

You are here:

Saç ekimi işlemi ortalama 5 – 8 saat sürmektedir ve saç ekim işlemi için hastaların acı ve ağrı hissetmemesi için bazı teknikler kullanılmaktadır. EsteFavor olarak, hastalarımızın konforuna önem veriyoruz ve ağrısız saç ekimi işlemini sunuyoruz. Ayrıca, iğnelerden korkan bireyler için de, iğneleri hissetmeden saç ekim işlemi sunulabilmektedir. Acı ve ağrı hissini en aza indirecek tedaviler için detaylı açıklamaları sizler için veriyoruz. Acısız ve ağrısız saç ekimi için:

Saç ekimi işlemlerinin acısız ve ağrısız şekilde yapılması için geliştirilen tekniklerden biri de Basınçlı Anestezi Cihazıdır. Bu sayede bölge lokal şekilde uyuşukluk yaşayacaktır. Bu cihazın kullanılması sayesinde, anestezi maddesi iğne kullanılmadan kafa derisine uygulanmaktadır. Bir basınç ile püskürtülen anestezi ilacı, hızlı şekilde cilt tarafından emilir. Bu sayede saç ekim işlemi sırasında acı ve ağrı hissi en aza inmektedir.

Saç ekimi işlemi sırasında greft toplama, kanal açma ve greft ekme süreçlerinde ağrı ve acıyı minimuma indirmek, hastanın konforu için önemlidir. Hastanın konforlu olması, saç ekimi işlemi sırasında sorun yaşanmaması için önemlidir. Lokal anestezi ilk önce greftlerin toplanacağı donör bölgesine uygulanmaktadır. Ardından saç ekiminin gerçekleştirileceği bölgeye yapılmaktadır. Bu süreç toplamda 10 dakika sürmektedir ve prosedüre başlamadan 10 – 20 dakika önce uygulanmaktadır. Lokal anestezi ile saç ekimi yaptıracak olan birey uyanıktır ve her şeyin farkındadır. Sadece saç ekimi yapılacak bölgede gevşeme sonrasında hiçbir şey hissetmeyecektir. Saç ekimi işleminde, hafif olarak acısını hissedeceğiniz tek durum, lokal anestezinin uygulandığı andır.

İğneli ve iğnesiz olarak uygulanabilen Sedasyonlu anestezi, acısız saç ekimi işlemi için tercih edilen yöntemlerden biridir. Damar yolundan veya solunum yoluyla sedasyon içeren ilaç hastaya verilmektedir. Bu durumda hasta, hafif uykulu hissedebilir. Ek olarak hasta, biraz keyifli ve rahat hissediyor olacaktır. Bu durum endişe yaratmamalıdır. Sedasyon anestezi sonrasında birey konuşabiliyor ve her şeyi anlayabiliyor durumda olacaklardır. Genel olarak Sedasyonlu anestezi uygulamak isteyen kişiler, çok heyecanlanan ve çok endişelenen kişiler olmaktadır.

Profesyonel saç ekimi işlemini ağrı ve acı hissi neredeyse sıfıra indirilmiş şekilde deneyimlemek isteyen kişiler için en doğru adres EsteFavor’dur. Siz de büyük bir konfor eşliğinde dolgun ve hacimli saçlara sahip olmak, kendinize ait bir stil oluşturmak ve bütün bunlara acı hissetmeden sahip olmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçiniz.