Saç Ekim Fiyatları Ne Kadar? En İyi Saç Ekim Fiyatı Nedir?

Her gün dökülen toplam saç teli sayısı 50 – 100’ü geçmediği sürece herkesin bir miktar saç dökülmesi yaşaması normaldir. Günlük olarak daha fazla sayıda saç kökü kaybeden kişiler için ise konu daha hassastır. Genetik, stres ve yaşam tarzı gibi nedenlere bağlı olarak hem kadınlar hem de erkekler saç dökülmesi sorunu yaşayabilir. Bununla birlikte erkeklerin saç seyrelmesi kadınlardan daha fazladır ve erkek tipi kellik bunun en yaygın nedendir. Peki bu sorundan kurtulmak saç ekimi tedavisi ile gerçekten mümkün müdür?

Saç Ekimi İşlemi Nedir?

Kişinin kafasında var olan saç köklerinin, cerrahi saç restorasyonu ile kel bölgelere nakledilmesine saç ekim işlemi denir. Ekilen bu doğal saç kökleri genellikle başınızın arkasında ve yanlarında bulunan, yoğun ve kalın saç tellerinin bol olduğu donör bölgenizden alınır. Bir hastanın kafa derisi, uygun donör konumundan saç kökleri çıkarıldıktan ve hastanın saçsız yamalarına ayrı ayrı yerleştirildikten sonra tamamen saç greftleri ile kaplanır. Bu sayede kellik ve saç dökülmesi sorununa kalıcı çözüm sağlanır. Günümüzde oldukça fazla gerçekleştirilen bu cerrahi işlemi yapan birçok klinik ve doktor bulunmaktadır. Hepsiyle ilgili merak edilen ilk soru yaptıkları saç ekimi işleminin fiyatıdır. Ancak saç ekimi için net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bunun sebebi saç ekimi fiyatlarının değişkenlik göstermesidir.

Saç Ekim Fiyatları

Saç Ekimi Ameliyatının Fiyatını Etkileyen Çeşitli Faktörler Nelerdir?

Pek çok kişinin saç ekimi işlemi yaptırmayı düşünürken maliyet konusunda endişe duyması anlaşılabilir bir durumdur. Bu durumda, prosedürün fiyatını etkileyebilecek çok sayıda değişken vardır. Aşağıda sizler için saç ekimi tedavisinin fiyatını etkileyen en önemli unsurlarını listeledik.

Saç Dökülmenizin ve Kelliğinizin Yoğunluğu

Saç ekimi ameliyatının toplam maliyetini belirlemede önemli bir faktör, muzdarip olduğunuz kelliğin derecesi veya şiddetidir. Bu şiddete göre ihtiyaç duyacağınız ekim yöntemi değişebilmektedir. Şu anda hangi kellik evresini yaşadığınızı belirlemek için Este Favor’a başvurabilirsiniz.

Ekilmesi Gereken Greft Sayısı

Birçok saç ekim merkezinde fiyatlar greft başına belirlenmektedir. Greft sayısı ise kellik seviyenizle ilgilidir. Mevcut önemli derecede kelliğiniz varsa, prosedürün nakil amacını gerçekleştirmek için daha fazla miktarda greft gerekecektir. Gerekli greft sayısı, mevcut kellik derecesi, kelliği kapatmak için elde edilmesi istenen yoğunluk, donör saçın mevcudiyeti ve mevcut donör saçın nitelikleri ile belirlenir.

Saç Ekimi Prosedürü

FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) ve FUT (foliküler ünite transplantasyonu) olmak üzere saç ekimi ameliyatı yapmanın iki temel yolu vardır. Tek tek greftleri çıkarmak için mevcut teknolojiyi kullanan prosedür FUE olarak bilinir; ancak gerekli miktarda greftin daha kısa sürede alınması için FUT olarak adlandırılan bir teknik kullanılır. Bu iki tedavinin maliyetleri göz önüne alındığında, FUE operasyonu daha detay gerektiren bir işlem olduğu için daha pahalıdır.

Saç ekimi prosedürü sonrasında ay ay sonuçları nasıl izleyeceğinizi hemen inceleyin:

Ay Ay Saç Ekimi Prosedürü Nasıldır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Gerekli Seans Sayısı

Saç ekimi prosedürleri genellikle tek seansta gerçekleştirilir. Bu seanslar yaklaşık 5 – 8 saat sürer. Aynı zamanda, hastaların yüksek derecede kelliğe sahip olduğu ve bu nedenle saç büyümesini yeniden sağlamak için daha fazla miktarda grefte ihtiyacı olduğu belirli durumlar vardır. Genellikle bir tedavi seansında üç bin dört bin veya daha fazla greft ekimi yapılır. Hastanın ihtiyacı 5000 greft veya daha yüksekse, başka bir tedavi seansı için tekrar kliniğe dönmesi gerekecektir. Bu da anestezi gibi bazı işlemlerin tekrarlanmasını gerektirdiği için maliyete yansıyacaktır.

Kliniğin Bulunduğu Yer

Yaşam maliyetinin bir şehirden diğer bir şehre farklılık gösterdiği bir gerçektir. Saç ekimi ameliyatı maliyetleri de, kliniğin coğrafi konumu gibi faktörlerden de etkilenir. Bu, farklı şehirlerde hatta bir şehrin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren saç ekimi kliniklerinin genellikle saç restorasyon ameliyatı için çeşitli ücretler talep edebileceği anlamına gelir.

Kliniğin İtibarı ve Kalitesi

Kliniğin fiziksel konumunun ötesinde, itibarı daha da önemlidir. Prosedürün maliyeti, tesisin itibarından ve popülaritesinden de etkilenir. Türkiye’deki en iyi saç ekim merkezleri hastalarına istisnai düzeyde bakım sağlamak için biraz daha yüksek bir ücret talep edebilir.

Saç Ekim Fiyatları

Saç Ekimi İşlemini Gerçekleştirecek Cerrahın Uzmanlığı ve Deneyimsel Temeli

Kapsamlı deneyime sahip saç ekimi cerrahlarının, hastalar üzerinde prosedürleri tamamlama konusunda daha yetenekli ve daha yüksek derecede yeterliliğe sahip olacağı kesindir. Birçok tanınmış kozmetik cerrah, yüksek bir konsültasyon ücreti almanın yanı sıra yüksek ameliyat fiyatları talep edebilmektedir. Sonuç olarak bu doktorlar, yüksek başarı oranları ile garantili sonuçlar sağlamak için yetenekleri ve bilgileri için bir prim talep edebilirler.

Saç Ekimi İşlemini Gerçekleştirecek Cerrahın Eğitimi ve Mesleki Deneyimi

Nitelikli ve sertifikalı dermatologlar/plastik cerrahlar tarafından alınan fiyatlar, herhangi bir klinikten alacağınız fiyatlardan farklı olacaktır. Örneğin, daha fazla sertifikası veya belirli bir akreditasyonu olan bir doktora gittiğinizde, standart ücretten daha yüksek bir ücret ödemeniz gerekebilir.

Transplantasyon için Donör Greftlerinin Kullanılabilirliği

Hastanın başının arkasında yeterince sağlıklı kök yoksa, sakal veya göğüs gibi diğer kabul edilebilir vücut bölgelerinden saç alınması gerekebilir. Diğer vücut kıllarını çıkarmak, baş üzerindeki kılları çıkarmaktan daha hassas olduğu için daha fazla yetenek ve bilgi gerektirir. Bu, operasyonun tüm maliyetini etkileyecektir.

Konsültasyon ve Kontrol Ücreti

Hasta konsültasyonları ve kontrolleri bazı saç ekimi klinikleri tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır ancak bazı tesisler bu hizmetler için ücret talep edebilir. Saç ekimi cerrahınız, konsültasyon ve kontrol randevularınız sırasında saç ekimi ameliyatının birçok konusunu sizinle tartışacaktır. Bu yüzden bu randevulara harcayacağınız miktarı da toplam saç ekimi maliyetine katmalısınız.

 

SİZİ ARAYALIM