Saç Ekimi Açık Alınlar İçin Kullanılabilir Mi?

Saç Ekimi Açık Alınlar İçin Kullanılabilir Mi?

Özellikle son yıllarda oldukça yaygın hale gelen estetik uygulamalardan biri de saç ekimi işlemleridir. Ülkemizde ve dünyada pek çok kişi saç ekimi yöntemine başvurmaktadır. Çeşitli sebepler ile saç kaybı yaşayan kişiler için saç ekimi yöntemleri kurtarıcı görevi görmektedir.

Hem kadınlar hem de erkekler saç kaybı sorunu ile karşılaşmaktadır. Ancak genel olarak kadınların yaşadıkları saç kaybı sorunları eğer bir hastalık mevcut değil ise yaş nedeni ile olmaktadır.

Erkeklerde ise daha genç yaşlarda da saç kaybı yaşanabilmektedir. Bu sebeple de özellikle genç yaşta saç kaybı yaşayan erkekler, bu sorunu çözmek istemektedir. Saç kaybı nedeni ile alın bölgesi açık hale gelen kişiler saç ekimi açık alınlar için kullanılabilir mi? sorusunu sormaktadır.

Saç ekimi işlemi pek çok farklı bölgeye yapılabildiği gibi bu bölgeler arasında alın bölgesi de yer almaktadır. Oldukça rahatsız edici olan alın açıklı sorununun giderilmesi için başvurulan yöntemlerden ilki saç ekimi yöntemleri olmaktadır.

Saç Ekimi Açık Alınlar İçin Kullanılabilir Mi?
Saç Ekimi Açık Alınlar İçin Kullanılabilir Mi?

Açık Alın Nedir?

Açık alın nedir? sorusuna yanıt olarak kişinin saçlarının dökülmesi sonucunda alın bölgesinin daha görünür hale gelmesini söyleyebiliriz. Saç dökülmesi nedeni ile açık alın sorunu yaşayan kişiler genel olarak erkekler olmaktadır.

Kadınlarda da çeşitli faktörlere bağlı olarak saç kaybı yaşansa da saç dökülmesi sorunu genel olarak erkeklerin yaşadıkları bir sorundur. Bu nedenle de saç kaybı yaşayan ve alın bölgeleri daha çok ortaya çıkan kişiler çeşitli saç ekimi yöntemlerine başvurarak bu sorundan kurtulmak istemektedir.

Açık alın yalnızca saç dökülmesi nedeni ile olmaz. Bazı kişiler genetik olarak daha geniş ve açık alınlara sahip olmaktadır. Ancak saç dökülmesi sonucu açık alın sorunu yaşayan kişilerin sayısı da epey fazladır.

Saçlar, dış görünümümüzün önemli bir bölümünü oluşturduğu için pek çok kişi saçlarının sağlıklı olmasına özen göstermektedir. Ancak bazı durumlarda kişinin kontrolü dışında saç kayıpları yaşanabilmekte ve bu durum da kişileri fazlası ile huzursuz etmektedir.

Açık Alın Sorunlarında Gerileme Aşamaları Nelerdir?

Kişiler alın bölgelerinde yaşadıkları saç kayıpları nedeni ile kendilerini huzursuz hissedebilmektedir. Bu sebeple de en kısa süre içinde bu sorundan kurtulmaya çalışmaktadır. Açık alın sorunlarında gerileme aşamaları nelerdir? sorusunun yanıtını verecek olursak saç kaybı nedeni ile yaşanan açık alın sorunlarında çözümün tek seansta sağlandığını söylemek mümkündür.

Öncelikli olarak kişinin alın bölgesine ekimi yapılacak olan sağlıklı saç köklerinin bulunması için kişi tıraş edilir. Daha sonra sağlıklı saç köklerinden ihtiyaç duyulan miktarda greft alınır. Saç ekimi için kullanılan cihazların yardımı ile alınan greftler ilgili bölgeye transfer edilir.

Transfer işlemi oldukça kolay ve ağrısız olarak yapılmaktadır. Pek çok kişi saç ekimi sırasında çok büyük bir acı hissetmemektedir. Ayrıca saç ekimi operasyonları kısa süre içerisinde tamamlanabildiği için kişiler saç kayıplarından kolaylıkla kurtulmaktadır.

Saç Ekimi Açık Alınlar İçin İşe Yarar Mı?

Günümüzde gelişen teknolojik imkanlar sayesinde pek çok estetik sorununa çözüm üretilebilmektedir. Bu sorunlar biri olan saç kaybı sorunu da son yıllarda kalıcı olarak çözüme kavuşturulabilen sorunlar arasında yer almaktadır.

Saç Ekimi Açık Alınlar İçin Kullanılabilir Mi?
Saç Ekimi Açık Alınlar İçin Kullanılabilir Mi?

Kişiler genetik sebepler ile geniş ya da daha açık bir alın bölgesine sahip olabilecekleri gibi bu açıklık durumu saç kaybı nedeni ile de ortaya çıkabilir. Genel olarak ne şekilde ortaya çıkarsa çıksın açık ya da geniş alınlar kişileri estetik olarak rahatsız etmektedir.

Açık alın sorunu yaşayan kadınlar genel olarak saç kesimi şekillerini değiştirerek kâkül ya da perçem gibi saç stilleri ile bu sorunu bir nebze de olsa çözmektedir. Ancak erkekler için böyle bir imkân çok fazla olmadığından daha kalıcı çözümler bulunması gerekmektedir.

Çeşitli nedenlere bağlı olarak açık ya da geniş alın sorunu ile karşılaşan kişiler saç ekimi açık alınlar için işe yarar mı? diye düşünebilmektedir. Bu konuda söyleyebileceğimiz tek şey saç ekimi işleminin saç kaybı konusunda oldukça etkili bir işlem olduğudur. Bu nedenle açık alınlar için yapılacak olan saç ekimi işlemleri de aynı oranda etkili olmaktadır.

Açık Alanı Kapatmak İçin Kaç Greft Gerekir?

Pek çok farklı sebeple saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler bu sorunlarına çözüm olarak saç ekimi yöntemlerini tercih etmektedir. Kişilerin yaşadıkları saç kaybının hangi bölgelerde olduğu da farklılık gösteren unsurlardan biridir.

Bazı kişiler saç kaybını daha çok kafa derisinin üst kısmından arka kısma doğru yaşamaktadır. Bazı kişiler ise saç dökülmesi ile alın bölgesi etrafında ve şakaklarda karşılaşmaktadır. Genel olarak hangi bölgede olursa olsun saç dökülmesi sorunu istenmeyen bir sorundur.

Bu sebeple özellikle son yıllarda daha çok kişinin başvurduğu bir yöntem olması sebebi ile saç ekimi yöntemleri yaygınlaşmıştır. Saç ekimi işleminin yapılabilmesi için kişinin sağlıklı saç köklerinden ya da vücudunda bulunan diğer kıllardan yararlanılmaktadır.

Kişinin var olan sağlıklı diğer saç köklerinden ya da vücut kıllarından alınan ve saç kaybı yaşanan alana nakil edilecek olan köklere greft adı verilmektedir. Saç kaybı sorununu ortadan kaldırmak için greftler kullanılmaktadır.

Saç Ekimi Açık Alınlar İçin Kullanılabilir Mi?
Saç Ekimi Açık Alınlar İçin Kullanılabilir Mi?

Açık alanı kapatmak için kaç greft gerekir? sorusunun yanıtı ise tamamen saç kaybı yaşanan bölgede hangi miktarda saç kaybı yaşandığı ile ilgilidir. Eğer saç kaybı yaşanan bölge oldukça dar bir bölge ise kullanılması gereken greft sayısı da az olmaktadır.

Ancak çok yoğun saç kaybı yaşayan ve bu nedenle de büyük bir bölüme saç ekimi yapılması gereken kişilerde kullanılacak greft sayısı epey fazla olmaktadır. Bu nedenle saç ekimi için kullanılması gereken greft sayısı konusunda net bir bilgi vermek mümkün değildir.

Kişilerin, alın açıklarının ne boyutta olduğu ve kişinin istediği alın açıklığının belirlenmesi için kişiler bu alanda uzman olan bir kişiden görüş almalıdır. Uzman tarafından yapılacak olan değerlendirme sonucu alın bölgesindeki açıklığı kapatmak için ne kadar greft transfer edilmesi gerektiği konusunda bir tahminde bulunulması mümkündür.

Saç Ekimi Kimler İçin Faydalıdır?

Günümüzde pek çok kişi çeşitli faktörlerin etkisi ile saç kaybı yaşamaktadır. Bu faktörler arasında şunlar bulunabilir; genetik yatkınlık, sigara gibi zararlı madde kullanımı, bazı hastalıklar, stres, uyku sorunları, yetersiz beslenme.

Herkesin yaşadığı saç kaybı sorununun temelinde farklı bir etken yatıyor olsa da kişilerin ortak olarak bu sorundan kurtulabilmeleri için başvurdukları yöntem saç ekimi olmaktadır. Saç ekimi kimler için faydalıdır? sorusuna gelecek olursak özellikle genç yaşta yoğun bir şekilde saç kaybı yaşayan kişilerde saç ekiminin oldukça faydalı sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz. Genel olarak saç kaybı yüzünden estetik kaygı taşıyan kişiler için saç ekimi faydalı olmaktadır.

Bu nedenle saçlarının sağlığına ve görünümüne önem veren kişiler kontrolleri dışında yaşadıkları saç kayıplarını gidermek için saç ekimi operasyonlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Oldukça faydalı olan saç ekimi yöntemlerini, bu yöntemler arasında bulunan Ice FUE yöntemi başta olmak üzere dünya üzerinde saç kaybı sorunu yaşayan pek çok kişi yıl içerisinde yaptırmaktadır.

 

SİZİ ARAYALIM