Saç Ekimi Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekimi operasyonları milyonlarca kişinin sağlıklı ve doğal saçlara sahip olmasını sağlıyor. Birçok kişi saç kayıpları nedeniyle yaşadığı özgüven sorunları ve psikolojik rahatsızlıklarını saç ekimi tedavileriyle sonlandırmış durumda. Ancak saç ekimi alanına duyulan yoğun ilgi sebebiyle merdiven altı klinikler ve yetkisi bulunmayan merkezler de ‘saç ekimi’ yaptığını iddia ediyor. Bu durum ise saç ekimi tedavisi olmak isteyen kişilerin seçimini zorlaştırmaktadır. Saç ekimi doktoru ve en iyi saç ekim merkezleri ise uzun yıllardır sürdürdükleri başarılarıyla kendini kanıtlıyor!

Este Favor, uluslararası arenada başarısını kanıtlamayı başaran sayılı klinikler arasında yer alıyor. Alanında uzman hekim ve deneyimli sağlık ekibi kontrolünde başarılı bir operasyon geçirmek için hemen bizimle iletişim kurun!

Saç Ekimi Doktoru Nasıl Seçilir?

Saç ekimi doktoru seçerken mezun olduğu üniversite ve bölüm, tecrübesi, referansları ve kullandığı yöntem gibi birçok konuya özen göstermelisiniz. Türkiye’nin en iyi saç ekim doktoru olarak adını duyuran birçok kişi reklam çalışmalarıyla bu noktaya gelmiş durumdadır. Dolayısıyla referanslarını ve kullandığı yöntemleri sorgulamak sizin için belirlenen tedavi planı hakkında daha iyi bilgi edinmenizi sağlar!

Saç ekimi doktoru, operasyonun başarılı olmasını veya olmamasını sağlayan kilit kişidir. Başarılı ve güvenilir saç ekimi doktorları, sizinle birebir iletişim kurar ve tedavi hakkında merak ettiğiniz soruları cevaplarken endişelerinizi giderir.

Este Favor, tecrübeli hekim kadrosuyla saç ekimi operasyonu öncesi ve sonrasında profesyonel bir hizmet vermektedir! Alanında deneyimli Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanları tarafından gerçekleştirilen saç ekim operasyonları ile ömür boyu doğal, kalıcı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz!

Saç Ekimi Doktoru Seçerken Sorulması Gereken 8 Soru

Saç ekimi yaptırmak istiyor ancak en iyi saç ekim doktoru seçiminde kararsız mı kalıyorsunuz? Cevabınız evetse, aşağıdaki soruları inceleyebilir ve hekiminizle görüşebilirsiniz. Doğru saç ekim doktorunu seçmek ömür boyu mutlu veya mutsuz olmanızla sonuçlanır. Bu nedenle hekiminizle güçlü bir iletişim kurmaya özen göstermeli ve birebir iletişim kurmayan hekimleri tercih etmemelisiniz.

Saç Ekimi Doktorunun Deneyimi ve Eğitimi!

Saç ekim operasyonu minimal invaziv operasyonlar arasında kabul edilir ancak yine de hekimin tecrübesi ve deneyimi en önemli konudur. Este Favor, deneyimli Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanları ile saç ekimi operasyonunu adım adım planlamakta ve hastaları için en iyi sonucu sağlamaktadır.

Saç ekim doktorunun deneyimi ve eğitimi hakkında soru sormaktan çekinmemelisiniz. Mezun olduğu bölüm, deneyimi ve kullandığı saç ekim tekniklerini öğrenmeniz değerlidir. En iyi saç ekim doktoru sorduğunuz soruları açık bir dille ifade etmeli ve size yardımcı olmaya çalışmalıdır.

Son yıllarda sıklıkla duyulan ‘saç ekim koordinatörü’, ‘saç ekim uzmanı’ vb. unvanların tıp alanında bir değeri yoktur ve bu kişiler doktor olarak kabul edilmez. Saç ekimi operasyonu için bir doktorla görüşmek ve başarılı bir doktoru tercih etmek olası komplikasyonlardan etkilenmemenizi sağlar. Aynı zamanda en iyi saç ekim doktorları, hasta hijyeni ve hasta hakları konusunda daha derin bilgi ve deneyime sahiptir.

Yardımcı Personelin Deneyimi!

En iyi saç ekim merkezi ve en iyi saç ekimi doktoru kadar önemli olan bir konu da yardımcı personeldir. Saç ekimi operasyonunu gerçekleştiren yardımcı personelin deneyimli ve eğitimli olması şarttır. Aksi takdirde donör bölge hasar görürken ekilen saçlar da hastaları memnun etmez.

En iyi saç ekim doktorları başarılı ve deneyimli bir yardımcı ekiple çalışır. Dolayısıyla sadece saç ekimi doktorunun eğitimini ve deneyimini sorgulamak çoğu zaman yetersiz kalır.

Saç Ekimi Doktorunun Kullandığı Teknikler!

Modern tıp bilimi ve medikal teknolojinin gelişmesiyle birlikte saç ekimi teknikleri de yenilenmeye devam ediyor. Örneğin, bilinen en eski saç ekim tekniği olan FUT, son yıllarda tercih edilmemeye başlanmıştır. Yapılan araştırmalara göre tüm dünyadaki saç ekimi operasyonlarının %17’si FUT yöntemiyle gerçekleştiriliyor.

Son yıllarda geçerli olan ve yüksek başarı oranına sahip olan teknik FUE yöntemidir. Bununla birlikte en iyi saç ekimi hekimleri de FUE tekniğini kullanır. FUE tekniğinde hastaların kafasında veya diğer ekim alanlarında herhangi bir iz kalmaz ve iyileşme süreci çok daha kısadır.

En iyi saç ekimi doktoru olarak öne çıkan birçok isim FUE tekniği haricinde en az iki farklı yöntemi de kullanır. Bu sayede her hastanın saç tipi, açıklık alanı ve greft sayısına göre özel tedavi planı belirlenir.

Kullandığımız tekniklere kısaca göz atın:

Tıraşsız Saç Ekimi

Uzun Saç Ekimi

Este Favor, inovatif ve modern çözümleriyle saç ekimi operasyonlarında yüksek başarı oranını yakalıyor. Size özel en iyi saç ekimi tedavisini öğrenmek için iletişim numaralarımızı kullanabilirsiniz!

Saç Ekimi Operasyonunun Gerçekleşeceği Alan!

Saç ekimi doktoru seçerken ihmal etmemeniz gereken diğer bir konu da operasyonun gerçekleşeceği alandır. En iyi saç ekim merkezleri maksimum sterilizasyon sağlanan ve yüksek hijyen standartlarının uygulandığı ameliyathanelerde saç ekimini gerçekleştirir. Aynı zamanda klinik alanının yetersiz olması durumunda alanında uzman ve başarılarıyla bilinen anlaşmalı hastanelerde de saç ekimi operasyonu yapılabilir. Ancak operasyonun mutlaka ameliyathanede yapılması gerekir.

Yüksek hijyen ve sterilizasyon sağlanan ameliyathanelerde gerçekleştirilen operasyonlar, hastaları enfeksiyon riskinden korur. Este Favor, maksimum sterilizasyon sağlanan tam donanımlı ameliyathanelerde saç ekimi operasyonunu uygulamaktadır.

Doktorun Gerçekleştirdiği İşlemler

En iyi saç ekimi doktorunu bulmak istiyorsanız doktor tarafından gerçekleştirilen öncesi & sonrası fotoğraflarını incelemelisiniz! Öncesi & sonrası fotoğrafları doktorun saç ekimindeki başarısını görmenizi sağlayan en önemli belgelerden biridir.

Fotoğraflara bakarken ekim aşamalarını, saç çizgisini ve sonucu mutlaka özenle inceleyin. Aynı zamanda fotoğrafların doğal ve net olması gerekir.

Doktor ile Kurulan İletişim!

En iyi saç ekimi doktorunu bulduğunuzda yaklaşımı ve güçlü iletişimi sizi etkileyebilir. Başarılı bir doktor, sorduğunuz sorulara çekinmeden yanıt verir. Aynı zamanda size operasyon öncesi ve sonrası yapılması gerekenler hakkında gerekli açıklamaları yapacaktır.

En iyi saç ekim doktorları saç çizgisinin belirlendiği ilk andan itibaren sizinle güçlü bir iletişim kurar. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu, operasyon sonrasında da güçlü iletişimin devam edip etmemesidir. Dolayısıyla en iyi saç ekim merkezi veya doktoru olarak bulduğunuz kurum/kişinin sosyal medya veya Google yorumlarına göz atmanız önemlidir.

Maliyet

En iyi saç ekim doktoru seçiminde sadece maliyete odaklanmak doğru değildir. Ancak yine de seçim aşamasında maliyeti göz önünde bulundurmak gerekir. Saç ekimi fiyatlarını araştırarak en yüksek ve en düşük ücretleri belirleyin. Genel ortalamanın çok üstünde veya çok altında maliyet tablosu çıkaran klinikler, sizin için doğru olmayabilir.

Doktor veya Klinik Tarafından Sunulan İmkanlar!

Saç ekimi operasyonundan duyduğunuz memnuniyet oranını belirleyen diğer bir faktörde sunulan ek imkanlardır. En iyi saç ekim merkezleri VIP konaklama, transfer vb. imkanlarla sorunsuz bir saç ekim süreci geçirmenizi sağlar. Aynı zamanda 7/24 ulaşabileceğiniz ve sadece sizinle ilgilenen bir yetkilinin de olması gerekir. Bu sayede aklınızdaki her soruyu çekinmeden sorabilir ve size sunulan ek imkanlardan sorunsuzca yararlanabilirsiniz.

Este Favor ile henüz iletişime geçmediniz mi? Hemen bizimle iletişime geçin, size özel belirlenen tedavi ve ek imkanlar hakkında bilgi sahibi olun! Este Favor, alanında uzman ve deneyimli sağlık kadrosuyla hastalarının beklentilerini karşılamaktadır.

İletişim sayfamıza göz atın:

İletişim

SİZİ ARAYALIM