Saç Ekimi İzleri Ne Zaman Geçer

Saç ekimi izleri ne zaman geçer sorusu yakın bir zamanda saç ekimi tedavisi yaptırmış olan kişilerin gündeminin odak noktası haline gelmiş bir soru olarak karşımıza çıkar. Bu süreci size aktaracak olursak bu konuda ilk başta saç ekiminin son derece ciddi bir işlem olduğunu ve mutlaka bu işin bir uzman tarafından yapılaması gerektiğini belirterek sözlerimize başlamak çok daha doğru olacaktır.

Saç ekimi esnasında saçın ekildiği bölgede bir takım kızarıklıklar ve hatta az da olsa bir ağrı söz konusu olabilir ve bu durum son derece normal bir durumdur. Bu kızarıklık bir süre sonra kendisini kabuk bağlamış bir yaraya bırakır desek de bu tam olarak bir yara da denebilecek bir şey değildir. Bu kabuk oluştuğu zaman zaten saçınızın ilk yıkanma vakti gelmiş olacaktır. Çünkü zaten bu alana kesinlikle, belirtilmiş olan zamandan önce su değdirmek yapılacak olan en büyük hatalardan biri olacaktır. İlk yıkama sonrası saç ekimi uygulaması yapılmış olan yerde meydana gelmiş olan kızarıklık sonucu oluşan kabuk da temizlenmiş olur.

Saç Ekimi İzleri Ne Zaman Geçer
Saç Ekimi İzleri Ne Zaman Geçer

Saç ekimi sonrası meydana gelmiş olan kızarıklık ise bir hafta ya da en fazla 10 gün kadar sonra geçecek ve tam olarak herhangi bir sorun söz konusu olmadan kişi sosyal yaşantısına devam edebilecektir. Ancak saç ekimi nedeniyle ortaya çıkmış olan bu yaranın tam olarak iyileşip iyileşmediği hakkında da bir takım sorular mevcuttur. Mesela saç ekimi durumunda saç ekimi izi tam olarak geçer mi ya da iz kalıcı olarak mı oluşur şeklinde bir takım sorular her saç ektirmek isteyen kişi tarafından son derece büyük ölçüde gündeme getirilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnsanların bünyeden bünyeye farklılık göstermesi ve bir takım metabolizma ya da hastalık değişkenleri nedeniyle vücudun hangi bölgesinde olursa olsun yaralanmış olan bölgelerin ya da yara izlerinin iyileşme hızı da doğru orantılı olarak farklılık göstermektedir. Yani bir insan için bu iyileşme son derece hızlı bir şekilde gerçekleşebilirken bazı insanlarda ise saç ekimi izi gibi diğer yaraların da iyileşme hızı biraz daha yavaş olabilir.

Saç Ekimi İzi nedir Neden Oluşur?

 Saç ekimi izi nedir neden oluşur şeklinde bir soruyu saç ekimi yaptıracak olan kişiler son derece büyük ölçüde merak etmektedir. Eğer ki saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız bu konuda mutlaka fikir sahibi olmalı ve daha sonra da başınıza gelebilecek olan bütün durumları hazırlamış olmanız son derece büyük bir önem taşır. Bu durumlardan biri de şüphesiz ki saç ekimi sonrasında meydana gelecek olan kızarıklık ve bazı bölgelerde meydana gelen izlerdir. Bu izlerin neden olduğunu merak ediyorsanız saç ekimi izi nedir neden oluşur başlığımızı dikkatli bir şekilde okumanızda fayda vardır diyebiliriz.

Saç Ekimi İzleri Ne Zaman Geçer
Saç Ekimi İzleri Ne Zaman Geçer

Saç ekimi esnasında döner bir bölgeden kökü temin edilir. Bu durumda da döner bölgelerden mutlaka bir işlem yapıldığı için bir takım izler kalması son derece normal olarak karşılanır. Ayrıca saç ekiminin uygulandığı yerde de küçük bir kesik meydana geleceği için bu bölgelerde de bazı izler kalabilir.

Genel olarak donör bölgenin iyileşmesi ile ilgili pek çok kişi döner bölge kaç ayda iyileşir şeklinde bir soru sormaktadır. Ancak sizlere bir müjde verecek olursak kesinlikle döner bölgenin iyileşmesinin ve bu İzlerin geçmesinin aylar almayacağını söylemek mümkün olacaktır. Donör bölge birkaç gün yani bir hafta ya da en fazla 10 gün gibi bir sürede iyileşir ve bu izler kaybolur.

 Fue yöntemi iz bırakır mı?

Fue yöntemi iz bırakır mı konusu ile ilgili olarak pek çok kişiden bir takım sorular duymaktayız. Öncelikle bu teknik hakkında sizlere gerekli bilgileri verip nasıl yapıldığını anlattıktan sonra herhangi bir iz kalıp kalmaması ya da bazı sorunların yaşanıp yaşanmaması hakkında bilgi edinmenizi sağlayabiliriz.

Fue yöntemi ile saç ekimi esnasında bir takım avantajların söz konusu olacağından bahsederek bu durumda pek çok kişinin bu teknikle saç ektirmek isteyeceğini de Şimdiden söyleyelim. Zaten avantajları nedeniyle fue tekniği ile saç ettirme son derece yaygın bir şekilde görülmektedir.

Saç Ekimi İzleri Ne Zaman Geçer
Saç Ekimi İzleri Ne Zaman Geçer

fue yöntemi ile saç ektirildiği zaman yapılacak olan işlem kanal uçlarının çelik uçlar kullanılarak açılması yerine gerçek safir cevheri ile açılacağı için çok daha sık ve pürüzsüz bir şekilde bu işlem uygulanabilir. Bu durumda kanallar son derece küçük ve mikro diyebileceğimiz kadar İnce açılacaktır. Bu sebepten dolayı da bu yöntemle saç ekimi yaptıran kişiler çok daha büyük avantajlara sahip olur.

Fue tekniği ile saç ektirmiş olan kişiler son derece hızlı bir iyileşme gösterecektir. Ayrıca bu teknikle saç ekimi yapıldığı zaman doku tahribatının da çok daha az yani minimum düzeyde olduğunu görmekteyiz. Son derece konforlu bir iyileşme söz konusu olacağı için saç ekimi yaptırmış olan kişiler bu teknikle her zaman için avantajlı olur.

Dış görünüş olarak baktığımız zaman da diğer saç ekimi yöntemlerine göre fue yöntemi ile saç ekimi yapılmış olduğu daha sık saçların ekilmiş olmasından belli olacaktır. Sonuç olarak bu teknik ile saç ekimi yaptırmak istiyorsanız son derece minimal bir şekilde açılacak olan kanallar söz konusu olduğu için kesinlikle operasyon sonrasında herhangi bir iz kalmayacağını söylemek mümkün olacaktır.

Saç Ekimi İzleri Ne Zaman Geçer
Saç Ekimi İzleri Ne Zaman Geçer

 Saç Ekimi İzleri Nasıl Geçer?

 Saç ekimi izleri nasıl geçer konusunda pek çok kişi bir takım sorular gündeme getirmekle birlikte aynı zamanda saç ekilen bölgeye krem sürülür mü gibi bir takım sorular da sormaktadır. Genel olarak saç ekimi yapıldığı zaman donar bölgede ve saçların ekilmiş olduğu alanda bir takım izlerin kalması söz konusu olacaktır. Tabii ki her yöntemde saç ekimi yapıldığı zaman bu durum söz konusu olmasa da pek çok yöntemde ve özellikle de klasik yöntemle saç ekimi yapıldığı zaman karşımıza çıkan bir durum olacaktır. Bu sebepten dolayı da saç ekimi yapılan bölgede bir iyileşmenin nasıl ve ne kadar zamanda olacağı da pek çok kişi tarafından merak edilen bir konu olarak sürekli bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Saç ekimi yapılan bir bölgeye özellikle ilk günlerde kesinlikle su değdirilmemeli ya da herhangi bir şey sürülmemelidir. Bu bölgede ilk başta bir kızarıklık meydana gelir ve daha sonra bu kızarıklık kendisini bir kabuğa dönüştürür. Daha sonra da bu kabuk kendi kendine atar ve saç yıkandığı zaman ilk başta bu kabuk soyulmaya başlar. Daha sonra kafa derisi yıkandıktan sonra bir rahatlama meydana gelir ve sonraki yıkamalarda da tamamen bu kabuk bağlamış olan yara tam olarak ortadan kalkabilir. Ancak bu yaranın kabuk bağlama ve kabuk atma süresi her insana göre değişkenlik gösterebilir. Bu sebepten dolayı da saç ekimi izi kaç günde geçer gibi bir soruya tam olarak net bir zaman zarfı vermek yanlış bir şey olur.

 

SİZİ ARAYALIM