Saç Ekimi Sonrası Oluşan Kabuklar Nasıl Geçer?

Saç ekimi sonrasında oluşan kabukların ne zaman geçecek kişinin yapısıyla da alakalı olan bir durumdur. Saç ekiminden sonra genellikle kan ve vücut sıvılarının sızmasıyla oluşan kabuklanmalar temizlenmesi çok önemlidir. Burada kabuk temizlenirken o kabukları yumuşamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Oluşan kabuklar bir losyon ile yumuşatılması daha sonrasında yemese yıkanması gerekmektedir. Böyle bir durum sonucunda kabuklanma dağın temizlemek mümkündür. Doktorun tavsiye ettiği günden itibaren losyonunu bir şekilde yıkama işleminin yapılması gerekmektedir.

Kabuklanma olması gereken ve beklenen süreçtir. Bu sebepten kaynaklı olarak kişinin herhangi bir tedirginlik yaşamasına gerek bulunmamaktadır. Kabuklanma orada Kan sızması ile ortaya çıkmaktadır. Kabuklanma ile alakalı olarak kabuklanma işlemini temizlenmesi için kişi o kabuğu yumuşak atmadan hareket etmemesi gerekmektedir.

Kabuk yumuşatılır ise kanamalar olmayacaktır. Ama kabuk yumuşatılması ise kabuklar can acıtabilecektir

Saç Ekimi Sonrası Oluşan Kabuklar Nasıl Geçer?
Saç Ekimi Sonrası Oluşan Kabuklar Nasıl Geçer?

Başarılı Bir Saç Ekimi İçin Hangi Adımlar Atılır?

Başarılı bir saç ekimi için atılabilecek adımlar bulunmaktadır. Başarılı saç ekimi yaptırmak çok önemlidir. Saç ekimi bazı kişilerin kellik problemi ya da saçlarını çok ciddi boyutta dökülmesi durumunda önlem olarak yaptığı uygulamalardan bir tanesidir. Başarılı saç ekimi için kişinin dikkat etmesi gereken adımlar bulunmaktadır.

Bu anlamda iyi bir yeriyle çalışmak oldukça önemlidir. Saç ekimiyle alakalı olarak herhangi bir güzellik merkezinde hareket etmek kesinlikle yanlıştır. Saç ekimi kesinlikle bir ameliyat mantığıyla yapılması gerekmektedir. Cerrahi bir işlemdir. Bu sebepten kaynaklı olarak herhangi bir farklı bir yerde Yapılmaması gerekmektedir. Saç ekiminin yapılacağı ortamın steril olması gerekmektedir.

Saç ekimi ile alakalı olarak kişinin saç kaybının nedeni de bilmek de çok önemlidir. Saç kaybı belli sebeplerden kaynaklı olarak bilmektedir. Bazı kişilerde genetik faktörler rol oynamasına rağmen bazı kişilerde ise çevresel etmenler de sebep olabilmektedir.

Özellikle kanser hastalarında çeşitli almış olduğu kemoterapi sebebi ile ciddi boyutta saç dökülme işlemi yaşanabilmektedir. Bazı kişilerde ise stres çok önemli etmenler arasında sayılmaktadır. Özellikle kişinin stresli olması da saç dökülmesine sebep olabilmektedir. Bu sebebin ortadan kaldırılması ve kişi ile alakalı olarak bir planlama hekimin yapması gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Oluşan Kabuklar Nasıl Geçer?
Saç Ekimi Sonrası Oluşan Kabuklar Nasıl Geçer?

Saç Ektirmeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi ile alakalı olarak özellikle 5 adımda dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır.

 • Saç ekimiyle alakalı olarak doğru teşhis planlama yöntemi yapmak uygundur.
 • Saç köklerinin zarar görmeden toparlanması ve ekilmesi gerekmektedir.
 • Toplanan köklerin doğru koşullarda muhafaza edilmesi ve saklanması gerekmektedir.
 • Toplanan saç köklerinin yerleştirilmesi noktasında açı ve sıklık konularına dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.
 • Saç ekimi yapıldıktan sonra operasyon sonrası bakıma da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Oluşan Kabuklardan Nasıl Kurtulurum?

Saç ekimi sonrası oluşan kabuklardan nasıl kurtulacağı kişi için çok fazla araştırılan konulardan bir tanesidir. Saç ekimi sonrası yaşanan kabuklanma süreci gayet normal olan bir süreçtir. Sen kabuklanma sürecin nasıl anlatılacağı ile alakalı olarak işlemi yapan cerrahi doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir.

Kabuklanma doğru müdahale edilmesi gerekmektedir nokta kabuklanma ile alakalı olarak kişinin direk bu kabukları çıkarmaya çalışması koparmaya çalışması kanamaya yol Kabuklanma doğru müdahale edilmesi gerekmektedir.

Kabuklanma ile alakalı olarak kişinin direk bu kabukları çıkarmaya çalışması koparmaya çalışması kanamaya yol açabilecektir. Bu sebepten kaynaklı olarak kabuklanma olan bölgeye çeşitli losyonlar kullanarak ilk önce yumuşatılması gerekmektedir. Daha sonrasında kişi saçı yıkayarak kabuklanmadan kurtarılabilir

Saç Ekimi Sonrası Oluşan Kabuklar Nasıl Geçer?
Saç Ekimi Sonrası Oluşan Kabuklar Nasıl Geçer?

Saç ektirmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar Kişinin yaşam öyküsüne göre değişmektedir. Burada önemli olan kişiyi iyi tanımak olması gerekmektedir. Saç çekmesiyle alakalı olarak operasyonda kişilerin temel bilgileri şu şekildedir

 • Saç ekimi yaptıracak olan kişinin 17-75 yaş arasındaki kişilerin saç ettirmesi mümkündür.
 • Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin operasyon öncesi ve sonrası olarak 3 günlük bir süre ayırması gerekmektedir.
 • Operasyon süreci 6 8 saat sürebilmektedir. Bu kişiden alınan kök miktarına göre değişmektedir.
 • Operasyonu tam donanımlı bir hastane ortamında yapılması gerekmektedir. Saç ekimi cerrahi bir operasyondur. Bu sebepten kaynaklı olarak da çeşitli komplikasyonların önüne geçilmesi gerekmektedir.
 • Ve yanında 3 kişilik sağlık personeli gerekmektedir.
 • Saç ekimiyle alakalı olarak bilinmesi gereken en temel nokta sonuçların alınması 6 ile 18 ay arasında sürmektedir. Yani saçlar operasyon gününden itibaren 18 aya kadar çıkmaya devam edebilir.

Saç Ekimi Operasyonundan Sonra Ne Zaman İşe Devam Edebilirim?

Saç ekimi operasyonundan sonra ne zaman işe başlayacak kişinin bünyesi ile de alakalı olan bir durumdur. Genel olarak bu işlem ile alakalı bakıldığı zaman bir ağrı ve acı vermemektedir. Ama kişinin işlem öncesi ve işlem sonrasında toplam 3 günlükte izle ihtiyacı bulunmaktadır.

Bazı ağrıların olması gayet normaldir. Ama bu ağrılar kişi için ekstra olarak bir şey yapmasına ya da ilaç kullanmasını gerektirmeyecek olan ağır vardır. Bu anlamda saç ekimi yaptıran kişi direk o günde işe başlayabilir 12 gün dinlendikten sonra da işe başlayabilir.

Saç ekim operasyonu tehlikeli bir operasyon değildir. Ama bu operasyon ile alakalı olarak da kişi müdahale ettirmek istediği zaman iyi ve sitenin bir ortam seçmesi gerekmektedir. Ne olursa olsun cerrahi bir işlem yapılmaktadır. Bu anlamda işin ehli birinin hijyen koşullarına dikkat ederek bu işi yapması gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Oluşan Kabuklar Nasıl Geçer?
Saç Ekimi Sonrası Oluşan Kabuklar Nasıl Geçer?

Saç Ektirmenin Maliyeti Nedir?

Saç ektirmenin maliyeti kişinin saç istemesi ile de alakalıdır. Burada hangi bölgeye saç çekileceği ne kadar kök hücre kullanılacağı sürecin ne kadar süreceği ve ekilecek olan alan her şey etki etmektedir. Bu anlamda kişi bir kaç yer ile görüşmesi gerekmektedir.

Daha sonrasında fiyat noktasında bilgi alması daha sağlıklı olacaktır.

Saç ekimiyle alakalı olarak sadece fiyat noktasında değil aynı zamanda ortama cerrahın tecrübesine de bakmak gerekmektedir. Saç ekimiyle alakalı olarak çok düşük maliyetlerde güzellik merkezlerinde yapılan işlemler bulunmaktadır. Bunlar kesinlikle uygun ortamlar değildir.

Saç ekimi sebebiyle kişinin sağlığından olması gibi bir durum da söz konusu olabilmektedir. Bu sebepten kaynaklı olarak kişi saç ekimi yapmak istemesi durumunda dikkatli ve özenli davranması ve çokça araştırma yapması gerekmektedir.

İyi bir araştırma yaparak kişi uygun bir kliniğe karar verebilir. Âmâ kesinlikle bu tarz işlemler steril ortamlar ve hastane ortamlarında yapılması gerekmektedir.

Saç ektirme maliyetlerine en çok etki eden diğer bir etmen ise hangi yöntemin kullanılacağı ile de alakalıdır. Özelikle son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte çok fazla yöntem ortaya çıkmıştır. Özellikle tercih edilen yöntemlerden biri olan FUE yöntemi daha fazla maliyetli olabilmektedir.

Bu yöntem kişinin saçlarının sağlıklı olarak çıkmasına ve doğal bir görünüme kavuşmasına fayda sağlamaktadır. Ama maliyet olarak diğer yöntemlere göre daha yüksek olabilmektedir. Saç ekimi ile alakalı olarak birkaç kişi ile görüşmek fiyat bilgisi almak. Ve nasıl bir işlem yapılacağının belirlenmesi gerekmektedir.

Daha sonrasında kişi kendisi için uygun bir bütçe seçecektir. Ama burada işlemin de kaliteli olması gerekmektedir.

 

 

 

SİZİ ARAYALIM