Erkeklerde Saç Ekimi

You are here:

Saçlarınızı geri kazanmanın zamanı gelmedi mi?

Üstelik kalıcı, doğal ve dolgun görünümü ile.

EsteFavor, uzman kadrosu, maksimum kaliteyi garanti altına alan yüksek teknolojiye sahip cihazları ve steril medikal alanları ile erkeklerde saç ekimi hizmetini İstanbul’da sunuyor.

İnovatif, modern ve her zaman çözüm sunmaya açık.

Erkeklerde saç ekimi için kliniğimizde kullanılan yöntemleri, bu yöntemlerin avantajlarını ve ekim sürecini incelemek, saç ekiminin sonuçları hakkında bilgi almak için doğru yerdesiniz.

Erkekler Neden Saç Ekimi Yaptırır?

Yapılan pek çok araştırma, saçları daha dolgun ve yoğun olan erkeklerin diğerlerinden daha genç ve enerjik görünebileceğini ortaya koymuştur. 

Saç ve sakal, dönemin trendleri doğrultusunda da bir erkeğin ‘’makyajı’’ sayılan önemli aksesuarlarıdır. Maskülen, güçlü ve genç bir görünüm dolgun, karakterinizi yansıtan ve yüz şeklinize uygun bir tasarım / ekim ile elde edilebilir. 

Geçtiğimiz yıl büyük çoğunluğu erkeklerden oluşan tam 500 bin turistin yalnızca saç ekimi için Türkiye’ye geldiğini biliyor muydunuz? 

Erkekler için baştan aşağı kalıcı bir stil değişikliği sunan saç ekimi, her geçen gün daha da yaygınlaşmaya devam ediyor.

İyi ama, saç ekimi yaptıranlar bunu neden gizlemeyi tercih ediyor?

Düzenli olarak iş yaşamına devam eden pek çok erkek, saç ektirdiğinin belli olmaması için Tıraşsız Saç Ekimi gibi yöntemleri tercih edebiliyor. Tıraşsız saç ekimi, saçlar tamamen kazınmadığı için tek seferde yoğun bir farklılık yaratmıyor, bunun yerine saçlar bir süreç içerisinde uzayarak dolgunlaşıyor. 

Endişeye gerek yok! EsteFavor, ekim sırasında ve sonrasında beklentilerinizi en iyi karşılayacak yöntemi kullanarak saçlarınıza kavuşmanızı sağlar. Hemen gündelik yaşamınıza dönmek mi istiyorsunuz? Tıraşsız saç ekimini tercih edin ve ekim yaptırmamışsınız gibi yaşamınıza devam edin. 

Siz de yeniden saçlarınıza kavuşmak ve stilinizi kalıcı olarak değiştirmek ister misiniz?

Erkeklere Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Erkeklerde saç ekimi, genetik ve çevresel saç dökülme sebeplerinin incelenmesini ve kişinin kafa derisi yapısının ve saç teli anatomisinin detaylı şekilde haritalandırılmasını gerektirir. Her bir saç ekimi, kişinin greft ihtiyacına, ekimden beklentilerine ve mevcut açıklık alanına göre kişiselleştirilmiş bir plan dahilinde sunulur. Etkileri yaşam boyu kalıcı olacak bu tedavi için sadece profesyonellere güvenmelisiniz.

Not: Standart bir saç ekimi 6 ile 8 saat arasında sürebilir. Bu süre boyunca hastanın bilincinin açık olması ve temel ihtiyaçlarını giderebilmesi son derece önemlidir. Standart bir ekimde bu süre zarfında yaklaşık 4500 adet greftin ekimi sağlanır. Daha yüksek greft oranları gereken durumlarda ekim iki güne bölünebilmektedir.

Ekim gününe EsteFavor’a davet edilir ve ekim sürecine dahil olan kan testlerini yaptırırsınız. Bu kan testleri hem sizin hem de ekim yapacak ekibin kan yolu ile bulaşacak hastalıklardan korunması için gereklidir.

Detaylı bir muayene süreci ile kafa derinizi, doldurulması gereken açıklık alanlarınızı, ihtiyaç duyabileceğiniz greft sayısını belirlenir. Sizinle yapılan detaylı görüşmeler  doğrultusunda hangi saç ekim yönteminin uygulanacağına karar verilir.

İşlem, lokal anestezi ile başlar. Greftlerin toplanacağı alana uygulanan lokal anestezi için sedasyon tercih edilebilir. Sedasyonlu saç ekimi, hastanın uyku ile uyanıklık arasında bir bilinç düzeyinde bulunduğu, ağrıyı kesinlikle hissetmediği bir seviyede tamamlanır.

Anestezi ile greftlerin toplanması için genellikle ense kökü tercih edilir. Ense kökündeki kıllar, uzama potansiyeli, sertlik yapısı ve çıkış açısı bakımından saçlara en yakın yapıya sahip olan kıllardır. Yine de, ense kökündeki greftlerin yetersiz gelmesi durumunda, sakaldan greftler toplanabilir. 

Solüsyonda bekletilen greftler özenle korunurken, uzmanlar belirlenen açıklık alanlarına, kanal açma işlemini başlatır.  Kanal açma ve greft yerleştirme işlemleri DHI’de tek seferde, Choi Implanter kalem adı verilen özel cihaz ile gerçekleştirilir. FUE’de kanal açma ve greft yerleştirme işlemleri ayrı adımlar ile tamamlanır.

Kanalların açılmasının ardından uzmanlar özel medikal cihazlar yardımı ile her bir grefti teker teker belirlenen alanlara eker. Ekim ve kanal açımı sırasında sadık kalınan açı, saçların son görünümünün doğal olması ve ‘’çim adam’’ adı da verilen yapay görünümün oluşmaması için son derece önemlidir.

Temel önceliğimiz, yüksek bir beklenti ile masaya oturan hastalarımızın ulaştıkları son görüntü ile gerçek bir tatmin duygusuna ulaşmalarıdır. Bunun için saç ekiminin her aşamasında profesyonel bakışımızı koruyor, tüm adımları alanında uzman doktorlar eşliğinde gerçekleştiriyor ve ekstra steril bir klinik ortamı sağlıyoruz.

Siz de EsteFavor ile iletişime geçerek randevu oluşturabilir, saç muayenesinin ardından ekim için tarih alabilirsiniz.

Erkeklerde Saç Ekimi Hangi Yöntemler ile Yapılır?

EsteFavor olarak bizler, erkeklerde saç ekimi hizmetlerimizi aşağıdaki modern ve başarısı kanıtlanmış yöntemlerin herhangi biriyle gerçekleştirebiliyoruz. Doktorunuzun muayenesinin ardından sizin saçlarınız için en uygun yöntemi birlikte belirleyelim!

Uluslararası alanda etkinliği yüksek FUE yönteminin inovatif bir versiyonu olan Safir FUE, kanal açma işlemleri sırasında kullanılan ve gerçek safir madeninden elde edilmiş bıçaklarla diğer yöntemlerden ayrılır. 

 • Safir FUE’de kullanılan mikro uçlar yalnızda 0.6 mm ile 0.8 mm aralığındadır.
 • Özel uçlar, mikro motorlar aracılığı ile çalışır.
 • EsteFavor olarak, Safir FUE yönteminde yüzde 96 – yüzde 99 aralığında başarıyı garanti ediyoruz.

Safir FUE’yi daha yakından keşfetmek için tıklayın 

Direct Hair Transplantation (DHI), FUE’nin gelişmiş ve yüksek teknolojiye sahip olan Choi Implanter Kalem ile uygulanmasıdır.

 • DHI, diğer yöntemlere bire birkaç saat daha uzun sürebilmektedir. Yaklaşık 10 – 12 saatte tamamlanan ekim, kalıcı ve doğal sonuçların elde edilebilmesi için özenle gerçekleştirilir.
 • DHI yönteminde diğer yöntemlere kıyasla tek seansta ekilebilen greft sayısı daha kısıtlı olabilmektedir.
 • Dar alanlara yoğun ve doğal saç ekimi için hastalarımıza sıklıkla DHI saç ekimini önermekteyiz.

DHI yöntemini daha yakından keşfedin. 

Saç ekimi yaptırdığınızı kimseye fark ettirmeden gündelik yaşamınıza devam etmek mi istiyorsunuz? Tıraşsız saç ekimi, tam olarak size göre!

 • Tıraşsız saç ekimi özellikle seyrek saç bulunan alanları dolgunlaştırmak isteyen erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir.
 • Dar alana yapılacak olan ekimlerden maksimum verimi almanız için özenle çalışıyoruz.

Tıraşsız Saç Ekimini daha yakından keşfetmek ister misiniz? Hemen inceleyin! 

Long Hair FUE Tech ile tanışın! Saçlarınızın uzamasını beklemek yorucu mu geliyor? Yaklaşık bir yıl süren iyileşme & tam uzama evrelerini beklemek zorunda kalmadan uzun saç ekimi ile sonuçlara kavuşun!

 • Uzun saç ekiminde tek bir seansta ekilebilecek greft sayısı yaklaşık olarak 500 ile 1000 arasındadır.
 • Uzun saç ekiminde donör bölgesinden greftler doğrudan uzun halleri ile alınır.
 • Daha fazlasını keşfetmek ister misiniz? Hemen Uzun Saç Ekimi sayfasına gidin. 

Erkeklerde Saç Dökülmesi Neden Olur?

Günümüzde saç ekim için klinikleri ziyaret eden hastaların yüzde 92’sini erkekler oluşturuyor. Yetişkin bir erkekte 30’lu yaşlarda saçların yüzde 30 kadarı dökülebiliyor. Bu oran, kırklı yaşlara ulaşan erkeklerde yüzde 40’a kadar artarken, genetik dökülmenin etkisi ile elli yaşına gelen bir birey saçlarının yaklaşık olarak yarısını kaybediyor.

Saç dökülme, X hormonu üzerinden erkek bireyin kalıtımı ile aktarılan bir dazlaklık geni dolayısı ile gerçekleşiyor olabilir. Dolayısıyla genetik sebeplerle dökülme yaşayan erkek bireylerde, dökülme vücutta testosteronun üretilmesi ile başlar, bu da ergenliğin ilk süreçlerine denk gelir. Günümüzde yirmili yaşların sonundaki erkek bireylerin yüzde 12’sinin saç dökülme problemini hissedilir derecede deneyimlediğini söylemek mümkündür. Genetik sebeplerle gerçekleşen dökülme genellikle kalıcı olmaktadır.

Erkeklerde testosteron hormonunun salgılanması genetik faktörler ve belirli çevresel koşullar ile bir araya geldiğinde saç dökülmesini tetikleyebilir. Aynı zamanda, tiroit bezi ve bu bez ile üretilen hormonların yoğunluğu da saç dökülmesinin artmasına sebep olabilmektedir. Tiroit bezinin fazla çalışması gibi, az çalışması da saç dökülmesini tetikleyen faktörlerden biri olabilir. Yapılan araştırmalar, erkeklik hormonunun erkeklerde saç dökülmesinin yaklaşık yüzde sekseninden sorumlu olduğunu ortaya çıkardı.

Dönemsel olarak gelişen psikolojik stres, anksiyete ve bu deneyimlere bağlı olarak yaşanabilen uykusuzluk hali, saç dökülmesini tetikleyebilmektedir. Kadınlarda ve erkeklerde deneyimlenebilen strese bağlı kafa derisinde soyulma, saçkıran gibi sağlık problemleri de psikolojik faktörler ile ilişkili saç dökülmesi ile sonuçlanabilmektedir. Kronik stres ya da kaygı bozukluğu gibi problemlerin de dönemsel / geçici saç kayıplarına ya da kelliğe sebep olduğuna dair çok sayıda çalışma bulunuyor.

Saçlarınız, sağlıklı beslenerek zinde ve dinç bir yaşam sürdüğünüzde beslenerek yeterince canlı olabilecek gücü bulabilir. Dönemsel olarak yetersiz beslenmeniz durumunda saç yapısı da bundan etkilenecek ve koparak dökülmeler artacaktır. Doğru bir beslenme rutini için vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin tamamına sahip olunması son derece değerlidir. Doğru beslenmeme durumu, saçların dökülmesini tetiklerken kafa derisinde çeşitli rahatsızlıklara da sebep olabilir.

Belirli bir dönem ya da kısa süreliğine kafa derisinin ya da vücudun genelinin zararlı kimyasallara maruz kalması kelliğe ve yoğun saç dökülmesine sebep olabilmektedir. Özellikle zararlı ve toksik kimyasal maddelerin bulunduğu merkezlerde çalışan bireylerin bu konuda ekstra dikkatli davranmaları tavsiye edilir. Kimyasal maddelerin saç dökülmesine sebep olması için mutlaka saç derisi ile etkileşime girmesi gerekmez.

Genetik sebepler doğrultusunda ortaya çıkan kıl gelişim bozukluklarının da saç dökülmesine sebep olabildiği bilinmektedir. Saç derisi üzerindeki kılların gelişmemesi, uzamaması ya da hızlı şekilde dökülmesi durumunda kişiler kellik ya da aşırı seyrek saç problemi ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

Erkeklerde Saç Ekimi Sonrası İlk 10 Gün ve İyileşme Nasıl olur?

Erkeklerde saç ekimi, EsteFavor uzmanları tarafından büyük bir profesyonellik ile gerçekleştirilir. Ekim sırasında ve sonrasında hastalarımızın kafalarına takılan sorularına yanıt bulabilmek, ilk yıkama aracılığı ile onlara saç ve kafa derisi bakımı hakkında bilgi vermek bu çerçevede sorumluluğumuz sayılır. EsteFavor olarak, hastalarımızın yalnızca ekim gerçekleştirilene kadar değil, ekim gerçekleştirdikten sonra da yanındayız.

 1. Saç Ekimi Günü: Saç ekimi günü, ekimden sonra kafa ve göz bölgelerinde hafif şişlik ve ağrı deneyimlenebilmektedir.
 2. Saç ekiminden sonra ilk gün: Saç ekiminden hemen sonra, ekilen greftlerin güçlenebilmesi için doktorunuz size tedavisi önerir. Bu tedavi, vücudunuzun farklı bir alanından alınan 5 ile 10 ml arasındaki kanın EsteFavor laboratuvarlarında santrifüj edilmesini gerektirir. Kan, büyüme faktörü bakımından ekstra zenginleştirilir. Trombositten zengin sıvı olarak da tanımlanan kanın, ekim yapılan alanı mikro iğneler ile enjekte edilmesi sağlanır. Büyüme hormonları, ilgili alanda kafa derisini uyararak greftlerin gelişimini olumlu etkiler. Enjekte edildiği alanda yeni kılcal damarların oluşmasını ve kafa derisinin eskisinden daha iyi beslenmesini de sağlar. Bu özellikler bakımından tedavinin saç ekimi ile mükemmel bir ikili olduğunu söylemek mümkün. Tedavi, saç ekimi yaptırmayan kişiler tarafından da bakım amaçlı olarak tercih edilmektedir. 
 3. Saç ekiminden sonra ikinci gün: İkinci Gün, klinikte doktorunuz eşliğinde ilk yıkamanın gerçekleşeceği gündür. Kullanılacak özel bir şampuan ile size de nasıl yapılması gerektiği anlatılarak ilk yıkama gerçekleştirilir. Bu tür bir prosedür, saçın iyileşme sürecine olumlu anlamda etki eder. Sizin de doktorunuzun ve asistanlarının direktifleri çerçevesinde saç yıkama işlemlerini rutin olarak sürdürmeniz beklenir.
 4. Saç ekiminden sonra üçüncü gün: Bu süreçte normal yaşamınıza dönmeden önce istirahatiniz devam etmelidir. Bedeninizi dinlendirmek ve bu sayede saç bölgesindeki iyileşmeyi desteklemek, süreç için kendinize vereceğiniz en iyi hediye olabilir. Üçüncü günden itibaren en az bir ay boyunca ağır sporları, takım sporlarını ve saç köklerinizde tahrip edici etki yaratabilecek materyalleri kullanmayı kesmeniz gerekiyor. Bu dönemde sigara ve alkolden de uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.
 5. Saç ekiminden sonra dördüncü gün: Dördüncü gün, saç dokusunun yavaş yavaş greftlere alışmaya başlayacağı dönemdir. Bu dönemde greftlerin toplandığı donör bölgesinde hafif yanmalar deneyimlenebilir. Ayrıca, acı ve kaşıntı hissi de saç ekiminin gerçekleştiği bölgede deneyimlenebilmektedir. Sizlere EsteFavor tarafından verilen kiti ve kitteki losyonu kullanarak kafa derinizdeki rahatsızlık hissini azaltabilirsiniz. Bu süreçte doktorunuzun size spesifik olarak tavsiye etmediği hiçbir ilacı kullanmamanız son derece önemlidir.
 6. Saç Ekiminden sonra beşinci gün: Beşinci günde de yanma ve kaşıntı hissi devam eder. Saçlarınızda iyileşme süreci ile oluşan kabuklanma sizi ekstra rahatsız etmeye başlayabilir. Fakat bu süreçte saçlarınızı kesinlikle kaşımamanız gerekiyor. Yine doktorunuzun verdiği losyonları kullanarak rahatsızlık hissinden kurtulmaya çalışabilirsiniz.
 7. Saç ekiminden sonra altıncı gün: Gelişim ve iyileşme süreci olması gerektiği gibi devam eder. İlk yıkamada aldığınız tüyolar çerçevesinde saçlarınızın temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Saçlarınıza kesinlikle jöle, saç spreyi ve benzeri kimyasal maddeleri değdirmemeniz gerektiğini unutmayın.
 8. Saç ekiminden sonra yedinci gün: Yedinci gün, kabuklanmaların arttığı fakat kafa derisindeki yanma hissinin azalmaya başladığı bir dönem olacaktır.
 9. Saç ekiminden sonra sekizinci – onuncu gün: İlk on günün tamamlanmasına yaklaşırken kafa derinizde ilk iyileşme süreci yavaş yavaş tamamlanacak ve kaşıntılar azalmaya başlayacaktır. Kafa derinizde oluşan kabuklanmanın temizlenebilmesi için bu süreçte pamuk kullanarak hafif baskılamalar yapabilir ve kabukları dökmeye çalışabilirsiniz. Saçlarınızı özenli ve nazik şekilde yıkamanız da mümkündür. Dilerseniz EsteFavor’u ziyaret ederek yıkama talep edebilirsiniz.

Kimlere Saç Ekimi Yapılmaz?

Saç ekimi yapılabilmesi için öncelikle greftlerin toplanacağı donör bölgedeki tellerin, saç telleri ile uyum içerisinde olması gerekmektedir. Aksi takdirde operasyonun başarıya ulaşma olasılığı epey azalacaktır. Ayrıca, saç ekiminden önce gerçekleştirilen kan tahlillerinde kan ile bulaşan hastalığı bulunduğu fark edilen bireylere saç ekimi yapılmaz. Ölümcül olmayan kan hastalığının tespit edilmesinden sonra ekimin yapılıp yapılmayacağı genellikle doktorun iradesine bırakılabilmektedir. Genel olarak aşağıdaki sağlık problemlerine sahip bireylere ekim yapılamamaktadır:

 

 1. Hepatit C hastalığına sahip bireyler,
 2. HIV – AIDS virüsü tespit edilen bireyler,
 3. Psödopelade ve Liken planus hastalığı olan bireyler,
 4. 3 kere veya daha fazla başarısızlıkla sonuçlanan saç ekimi deneyimlemiş bireyler,
 5. Kronik etkileri olan kafa derisi rahatsızlığı olan bireyler.

Erkeklerde Saç Ekiminin Yan Etkileri ve Olumsuz Yanları Nelerdir?

Erkeklerde saç ekimi yüzde 99 ile yüzde 100 arasında bir başarı oranına sahip olan modern yöntemler ile gerçekleştirilir. Bizler EsteFavor olarak maksimum tutunma oranını garanti ediyor ve sürecin sağlıklı yönetimi için hastalarımızda sürekli iletişim halinde kalıyoruz. Yine de bazı durumlarda saç ektiren bireylerde kesi izi oluşabilmektedir. Doktorun profesyonel şekilde kesi alanını planlaması kesi izinin saçların altında kalmasını sağlayabilir. 

Genel olarak lokal anestezi altında uygulanan saç ekimi güçlü yan etkilere sahip olan bir operasyon değildir. Ekimden sonra ekim yapılan bölgede ve donor bölgesinde geçici olarak morarma, kabuklanma, kızarma, sıcaklık artışı gerçekleşebilir. Doktorunuz bu konforsuz deneyimlerden kurtulabilmeniz için size bir merhem / losyon önerecektir.

Erkeklerde Saç Ekimi Fiyatları Nelerdir?

Erkeklerde saç ekimi fiyatları temel olarak saç ekimi için gerekli greft sayısına ve kullanılacak saç ekim yöntemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Tamamen sizin saç analizine göre özelleştirilmiş bir fiyat teklifi almak, saç ekim sürecini doktorunuzla planlamak ve randevu oluşturmak için EsteFavor’u aramayı unutmayın.