Kadınlarda Saç Ekimi

Seyrek görünümlü saçlarınızı yeniden dolgun, sağlıklı ve güçlü kılmaya hazır mısınız?

EsteFavor ile mümkün!

Alanında uzman Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanlarının eşliğinde gerçekleşen profesyonel saç ekim yöntemlerimiz ile, kadınlar için saç ekiminde İstanbul’da hizmet veriyoruz. Kadınlara saç dökülme sebepleri analiz edildikten sonra en uygun yöntemin belirlenmesi ve greft sayısının kararlaştırılması ile doğal görünümlü, dolgun ve kalıcı bir saç ekim süreci vaat ediyoruz.

Değişim için doğru yerdesiniz.

Sizlerle EsteFavor olarak Kadınlar İçin Saç Ekimi hizmetlerimiz çerçevesinde sunduğumuz yöntemler, adım adım saç ekimi işlemi ve saç ekimi sonuçlarını sizlerle paylaştık. Hemen inceleyin ve daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Kadınlar Neden Saç Ekimi Yaptırır?

Kadınlarda saç ekimi özellikle genetik ve çevresel sebepler dolayısı ile yaşla birlikte saçlarının büyük bir kısmını kaybeden bireyler için sunuluyor. Kadınlar, feminen görünümlerini yeniden kazanmak, sağlıklı ve doğal yapılı saçları sayesinde daha genç görünmek ve sosyal yaşamda özgüvenlerini arttırmak için sıklıkla saç ekimi yaptırmayı tercih edebiliyorlar. Erkeklerde sıklıkla karşılaşılan kellik geni dolayısıyla saç ekiminde erkek hastaların oranı yüksek olsa da kadınlar için uygulanan saç ekimlerinde de yüzde 96 ile yüzde 99 arasında başarı oranı sunulduğunu söyleyebiliriz.

EsteFavor olarak, alanında uzman doktorlarımızla kadınlar için de gelişmiş saç ekim yöntemleri sunmaktayız. Bu yöntemler, özellikle kafa derisinin tam orta – üst kısmında dökülme deneyimleyen bireyler için yüksek başarı sağlar. Kalıcı sonuçlar estetik bir görünüme sahip olmanızı sağlarken özgüveninizi yükseltir ve daha keyifli bir yaşam deneyimi anlamına gelir.

Kadınlar için saç ekimi, aşağıdaki anlamlara gelir:

  • Daha dolgun ve sağlıklı saçlar sayesinde artan özgüven
  • Gündelik yaşamda stilinizi ve yaşam tarzınızı saç modellerinizle yansıtma şansı
  • Daha dolgun saçlar sayesinde elde edeceğiniz genç görünüm

Değişime hazır mısınız?

EsteFavor’da her adımı alanında uzman doktorların eşliğinde gerçekleşen saç ekimi deneyimi, size güven ve kalıcı bir değişim sunuyor!

Saçlarınızın Uzama Süreciniz İçin Vaktiniz Yok Mu?

Seyrek saç teli olan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen Uzun Saç Ekimi, greftlerin uzun halleri ile toplanıp açıklık alanlarına ekilmesi anlamına geliyor. Normal şartlarda son hali için yaklaşık bir yıl beklemenizi gerektiren saç uzama süresi, bu yöntem sayesinde sıfıra iniyor.

Saçlarınızın tıraş edilmesini istemiyor musunuz?

Kadınlarda saç ekimi yöntemleri arasında oldukça popüler olan tıraşsız saç ekimi, yalnızca greftlerin toplandığı donör bölgesinin tıraş edilmesini ve bunun dışında ekim yapılacak alanların ilk hali ile kalmasını sağlıyor. Yani uzun saçlarınız kafa derinizde durmaya devam ederken özel yöntemler ile açıklık alanlara ekim yapılıyor. Bu sayede saç ekimi yaptırdığınızı anlamak neredeyse imkansız hale gelirken, sosyal yaşamınıza özgüven kaybı yaşamadan devam edebiliyorsunuz.

Daha fazlasını keşfetmeye hazır mısınız?

Hemen EsteFavor yetkilileri ile iletişime geçin!

Kadınlara Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlara yapılan saç ekimi, sunduğu yüzde 96 ile yüzde 99 arasındaki başarı oranları ile kalıcı şekilde değişen gençleşmiş görünümün önünü açıyor. Günümüzde kadınların saç ekimi için klinikleri tercih etme oranları geçmişle kıyaslandığında yüzde 200 arttı.

Kadınlar, gelişmiş saç ekim teknolojilerine daha çok güveniyor ve yaş, hormonal sebepler, psikolojik sebeplerle kaybettikleri saçlarını gelişmiş yöntemler ile geri kazanıyorlar.

EsteFavor’un maksimum düzeyde steril ve konforlu ortamında saç ekimlerini büyük bir özenle ve her zaman uzman bir doktor eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Klinik seçiminizden tatmin olmanız ve ekim boyunca kendinizi güvende hissetmeniz bizim için son derece önemli. Favor, 20 yıllık sektör deneyimine sahip uzmanlar ve eğitimli, deneyimli estetik ve rekonstrüktif uzmanları ile cerrahi müdahalelerin tamamında en iyi sonuçları almak için çalışıyor.

İşte adım adım saç ekimi aşamaları:

EsteFavor’da saç ekim sürecine dahil olarak gerekli kan testleri gerçekleştirilir. Saç ekimi yaptırmanızın önünde hiçbir sağlık engeli olmadığından emin olunduktan sonra, saç analizi ile muayene süreci başlar.

Muayene süreci, doktorunuzun sizin için en iyi sonucu verecek kişiselleştirilmiş bir saç ekim planı oluşturabilmesi için oldukça önemlidir. EsteFavor’da randevunuzun oluşturulduğu gün, doktorunuz kafa derinizi, saçlarınızı ve ekim gerektiren açıklık alanlarınızı detaylı olarak inceler. Temel olarak muayene gününde yaptıracağınız saç ekim yöntemi, ihtiyaç duyduğunuz greft sayısına karar verilir.

Gerçekleştirdiğimiz saç ekim işlemlerinin tamamında greftlerin toplanması ve ekimin yapılması süreci boyunca lokal anestezi etkisinde olursunuz. Bu, hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissetmeden, acıya bağlı çeşitli komplikasyonlar deneyimlemeden ekimi tamamlamanızı olanaklı kılar. Sizler için özel olarak uyguladığımız sedasyonlu anestezi yöntemi, ekim boyunca (6 – 10 saat) bilincinizin ihtiyaçlarınızı görecek kadar açık fakat acıyı kesinlikle hissetmeyecek kadar kapalı olmasını sağlamaktadır.

Uluslararası alanda başarısı kanıtlanmış FUE, Safir FUE, DHI, tıraşsız saç ekimi, uzun saç ekimi yöntemlerinden hangisini tercih ettiğinize bağlı olarak, uygun şekilde greftler toplanır. Örneğin uzun saç ekiminde greftler uzun halleri ile toplanıp solüsyonda bekletilirken, diğer yöntemlerde daha kısa şekilde alınır. Her bir greft, içerisinde iki ya da üç saç teli barındırır. Bizler saçlarınızın anatomik ve kimyasal yapısına en yakın özelliklere sahip olan ense kökü kıllarını greft toplama süreci için tercih ediyoruz. Fakat ilgili alanda yeterli sayıda grefte sahip olmayan hastalarımız için vücudun diğer bölgelerinden greft toplama işlemini de (Body Hair Transplantation) gerçekleştirmekteyiz.

Greftleriniz doku kaybını minimize edecek özel medikal solüsyonumuzda bekletilir. Solüsyonun temel amacı, greftlerin canlılıklarını koruması ve bu sayede iyileşme ve uzama sürecine daha çabuk girmeleridir. Bunun için Ice Graft Solution adı verilen özel bir formül kullanıyoruz. Kanal açma işleminin adımları tercih ettiğiniz saç ekim yöntemine göre değişiklik gösterebilir.

Kanal açımının ardından greftlerin teker teker ekimi gerçekleşir. DHI yönteminde kanal açma ve greft ekimi aynı anda Choi Implanter kalem ile tamamlanırken, FUE ve FUE’nin diğer inovatif versiyonlarında bu işlemler iki ayrı adımda tamamlanır. Ekim boyunca ekim açısına maksimum oranda dikkat edilerek doğal görünüm garanti altına alınır.

EsteFavor, kadınlara saç ekim işlemlerinde yüzde 96 ila yüzde 99 oranında başarı garantisi verir. Ruhunuzdaki gençliği dolgun, sağlıklı ve güçlü saçlarla kalıcı olarak geri getiriyoruz.

Henüz bizi aramadınız mı? Hemen EsteFavor ile iletişime geçin, saç muayenesi için randevunuzu oluşturalım. Doktorunuzun profesyonel görüşü doğrultusunda detaylı bir saç ekim planını oluşturabilirsiniz.

Kadınlarda Saç Ekimi Hangi Yöntemler ile Yapılır?

EsteFavor, kadınlara saç ekimi alanında çok sayıda yöntem sunarak, her bir bireyin kendisi için en efektif tedavi çözümünü tercih etme şansını yaratıyor. Gelişmiş medikal araçlarımız, maksimum oranda steril tedavi alanlarımız ve ekimin her aşamasında başınızda olacak doktorlarımız ile gerçek profesyonellik vaat ediyoruz.

Saç ekimi süreçlerinde doktorunuzun da tavsiyesi dahilinde aşağıdaki yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz.

En yeni saç ekim teknolojilerini danışanlarının hizmetine sunan
EsteFavor & Saç Ekimi; global bilinirliğini mükemmel ve doğal sonuçlarına borçludur. 

Butik sağlık hizmeti anlayışının Türkiye’deki öncülerindendir. Kişiye özel VIP hizmet vererek en doğru planlama, doğal görünüm, yüksek yoğunluklu saç ekimlerini garanti etmektedir. 

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur?

Erkekler ve kadınlar, farklı sebeplerle saç dökülmesi deneyimlerler. Kadınlar, genellikle hormonlar, vitamin ve mineral eksikliği, genetik faktörler ve yanlış diyet sebebiyle saç kaybı yaşarken; erkeklerde bu yaygın olarak kellik geni ile alakalıdır. Yüksek başarı oranlarını hedefleyen kadınlar için saç ekim prosedürlerinin ekilecek yeni saçların tutunmasını destekleyen tedavilerle desteklenmesi gerekebilir. İşte kadınlarda en sık görülen saç dökülme sebepleri:

Favor Clinic, yeni nesil araçları ve dünyada saç ekimi alanında geliştirilen en modern yöntemleri takip eder. Yapılan AR-GE çalışmalarımızın da desteği ile sizler için en verimli sonuçları sağlayacak saç ekim yöntemlerini ve saç tedavilerini benimsiyoruz. Dahası, aktif olarak uygulanmakta olan ekstra yüksek hijyen gereksinimlerini karşılayan COVID-19 tedbirlerimiz ile sağlığınızı önemsemeye kararlıyız. Bizimle iletişime geçin, gerçekleşen ilk ön muayeneden itibaren kendinizi özel hissedin. 

Kadınlarda Saç Ekimi Sonrası İlk 10 Gün ve İyileşme Nasıl olur? ​

Kadınlarda saç ekimi yöntemleri arasından uzun saç ekimini tercih eden bireyler, saçlarının uzaması için yaklaşık bir yıl süren aşamaları beklemek zorunda kalmazlar. Diğer tüm yöntemlerde ise son hali 9 ila 12 ay içerisinde görülen bir iyileşme & uzama süreci deneyimlenir. Sizlerle ekim gününde deneyimleyeceklerinizi ve ekim sonrası ilk on günü paylaşacağız.

Saç Ekimi Günü: Ekim günü yaklaşık sekiz ile 10 saat arasında sürmüş olan işlem sizde yorgunluk ve uykusuzluğa sebep olabilir. Ekim günü uyurken saç ekiminin gerçekleştiği bölgeye doğru kafanızı kesinlikle yaslamamanız gerekir. Bugün içerisinde kafanızda, gözünüzün çevresinde, yanaklarınızda hafif şişlikler ya da morluklar deneyimleyebilirsiniz.

Saç ekiminden sonraki ilk gün: Ekilen greftlerin daha güçlü şekilde uzaması, iyileşmenin desteklenmesi ve büyüme faktörleri ile greft büyümesinin tetiklenmesi için doktorunuz ilk gün size tedavisi tavsiye eder. Tedavi, ameliyat gerektirmeyen bir tedavi olup, kendi kanınızdaki büyüme faktörlerinin yoğunlaştırılarak saç ekilen alana enjekte edilmesini sağlar. Trombositten zengin sıvı adı verilen kan çözeltisinin büyük bir profesyonellikle, mikro iğneler kullanılarak ve doku hasarını minimum düzeye indirilerek kafa derisine enjekte edilmesi sırasında 5 ile 10 ml arasında kan kullanılmış olur. Doğrudan derinin alt tabakası ile etkileşim haline giren büyüme hormonları hızlı şekilde kafa derisini uyarır. Greftler henüz kafa derisine yeni yerleştirilmişken uyarılan deri, greftlerle bütünleşerek büyümeyi desteklemek için tetiklenir. Greftlerin ve kafa derisinin kan aracılığı ile beslenme gücünü arttıran tedavi işlemi kadınlara saç ekimi işlemlerinin tümünden sonra şiddetle tavsiye ettiğimiz bir tedavidir ve saç ekiminin etkinliğini yüksek ölçüde arttırır.

Günümüzde tedaviyi uygulayanların yüzde 54’ünü, saç ekimi yaptırmaya ihtiyacı olmamasına rağmen saçlarını güçlendirmek isteyenlerden oluşuyor.

Saç ekiminden sonra ikinci gün: İkinci günde EsteFavor’a davet edilirsiniz ve doktorunuz ile teknisyenler eşliğinde kafa derinizin ilk yıkaması gerçekleştirilir. Büyük bir özenle gerçekleştirilen ilk yıkama, aynı zamanda size çeşitli bakım tavsiyelerinin verildiği bir görüşmeye dönüşür. Bu randevunuzda kafanıza takılan tüm soruları sorabilmeniz için doktorunuz sizinle olacaktır.

Saç ekiminden sonra üçüncü gün: Saç ekiminden sonra yaşanan ani doku hasarının telafi edilebilmesi için bağışıklık sisteminiz oldukça yoğun şekilde çalışır. Dolayısıyla bu süreçte doktorunuz mutlaka istirahat etmenizi, mümkünse iş yerinizden izin almanızı tavsiye eder. Bu süreç içerisinde yoğun spor aktivitelerinden kaçınmanız, ağır bir şey taşımamanız oldukça önemlidir. Doktorunuzun tavsiye ettiği vitamin ve mineralleri tüketebilir, beslenme rutininize bu süreçte ekstra özen göstererek vücudunuzu güçlendirmeyi deneyebilirsiniz. Saç ekiminden sonra üçüncü gün, kendinizi yeni yıkanmış kafa derinizle daha taze hissedeceğiniz bir dönemdir.

Saç ekiminden sonra dördüncü gün: Dördüncü gün, kafa deriniz ile greftler arasındaki etkileşimin artacağı ve buna bağlı olarak kafa derinizde çeşitli rahatsızlıkların deneyimlenebileceği döneme girersiniz. Greftlerin toplandığı alanda hafif acı ve yanmalar başlayabilir, ekimin yapıldığı alanda ise yavaş yavaş kabuklanmalar meydana gelmeye başlar. Kabuklanmayı hafif bir kaşıntı takip eder. Bu süreçte doktorunuzun bizzat tavsiye etmediği hiçbir yöntemi saçlarınıza uygulamamanız gerekir. Ayrıca, iyileşmenin ve kabuklanmanın hızlanarak sona ermesi için sigara, alkol gibi maddelerden uzak durmanız önerilmektedir.

Saç ekiminden sonra beşinci gün: Beşinci gün kaşıntı hissinin daha arttığı ve yanmanın rahatsız edici hale geldiği bir dönem başlayabilir. Doktorunuz tarafından size verilen merhemi kafa derinizi nazikçe uygulayarak bu hisleri dindirebilirsiniz. Saçlarınızı kesinlikle kaşımayın ya da farklı bir ürünü doku üzerine kullanmayın.

Saç ekiminden sonra altıncı gün: Greftler ile kafa derisinin uyum süreci devam ederken iyileşme de adım adım ilerler. Bu süreçte iyileşmenin önüne geçecek kimyasal hiçbir maddeyi kullanmamanız önemlidir. Özellikle jöle, saç spreyi, parfüm, kozmetik amaçlı krem kullanımından kesinlikle kaçınınız.

Saç ekiminden sonra yedinci gün: Yedinci günde kaşıntı ve yanma hissi gibi konforsuz deneyimleriniz azalmaya başlar. Bu süreçte kafanıza takılan sorular için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Saç ekiminden sonra sekizinci – onuncu gün: Kafa derinizdeki iyileşme, ilk on gün boyunca doktorunuzun yönergelerine uymanız ve tavsiyelerini uygulamanız sayesinde hızlanır. Bu süreçte kabuklanmaları hafif yıkayarak kafanızdan dökmeye başlayabilirsiniz. Bu sayede çok daha konforlu ve ferahlamış hissedeceksiniz. Hafif baskı uygulayarak pamuk yardımı ile temizlediğiniz kafa derinizi rahatlatın ve bağışıklık sisteminize destek olacak şekilde beslenmeye devam edin. Saçlarınızın temizliğini doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda yapmaya devam edebilirsiniz.

Kimlere Saç Ekimi Yapılmaz?

Saç ekiminin yapılabilmesi ve gerçekleştirilen ekimin hedeflenen başarıya ulaşabilmesi için kişiden, açıklık alana yetecek miktarda greft toplanabilmesi gerekmektedir. Yapılan güncel bilimsel çalışmalar, bir başkasından greft toplanılarak ekimin gerçekleştirilmesini desteklemez. Dolayısıyla bu aşamada en önemli şey, haftanın donör alanında saç kılları ile uyumlu olabilecek yeterli sayıda greftin bulunduğundan emin olmaktır. EsteFavor olarak bizler, uzmanlarımız ve ileri düzey gelişmiş cihazlarımızla ense kökündeki greftlerin yetersiz olması durumunda vücudun diğer bölgelerinden de greft toplayabiliyoruz.

Aşağıdaki listedeki kişilere saç ekimi uygulanamamaktadır:

  1. HIV – AIDS virüsüne sahip bireylere,
  2. Psödopelade ve Liken planus hastalığı olan bireylere,
  3. Kalp ve damar hastalığı olan bireylere,
  4. Tansiyon hastalığı olan bireylere,
  5. 3 kere veya daha fazla başarısızlıkla sonuçlanan saç ekimi deneyimlemiş bireylere,
  6. Kronik etkileri olan kafa derisi rahatsızlığı olan bireylere.

Bunların yanı sıra, Hepatit C hastalığına sahip olan bireylere gerekli cihazların bulunması durumunda ekim yapılabilmektedir. Yine de sağlık riski almamak adına bu bireylere ekim yapmamayı önermekteyiz.

Ayrıca, tespit edilen kan hastalığınızın sizi tehlikeye atmaması ve hayati olmaması durumunda ekimi yapacak olan doktor ve teknisyenlerin rızası dahilinde ekim yapılabilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekiminin Yan Etkileri ve Olumsuz Yanları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir poliklinik ya da klinik tercih etmemeniz durumunda, tedavi olduğunuz alanın yeterince steril ve cerrahi müdahaleye uygun olup olmadığından emin olmayabilirsiniz. Bu, çeşitli enfeksiyonlara sebep olarak deri rahatsızlıkları yaşamanız ile sonuçlanabilir. Bu yüzden her zaman alanında uzman, başarısı bilinen, deneyimli ve Sağlık Bakanlığınca klinik statüsünde olan kurumları tercih etmeniz gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Bunun yanı sıra, kadınlarda saç ekiminde ense bölgesi dışındaki donör bölgelerin saçların tutunma potansiyelini azalttığını söylemek mümkün. Yine de maksimum profesyonellik ile çalışan doktorlarımızın oranı maksimize etmek için doğru araçlar ve yöntemlerle greft toplama aşamasını gerçekleştirdiğini söylemek mümkün.

Kadınlarda Saç Ekiminin Fiyatları Nelerdir?

Kadınlarda saç ekiminde fiyatlar, hastanın ihtiyaç duyduğu greft sayısına ve en iyi sonuçlara sahip olabilmek adına tercih ettiği saç ekim yöntemine göre farklılık gösterebilmektedir. Elbette tercih ettiğiniz kliniğin yeterince profesyonel doktorlar ile hizmet veriyor olması, steril, konforlu, deneyimli ve güvenilir olması da fiyatları etkileyecektir. Yaşam boyu kalıcı olacak saçlarınızın en güçlü, doğal ve dolgun görünümleri ile büyümesi için bu süreçte doğru tercihler yapmanız oldukça önemlidir.

Tamamen size özel olarak planlanmış saç ekim süreci hakkında bilgi almak için EsteFavor’u arayabilir ya da doğrudan kliniğimizi ziyaret ederek randevu oluşturabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM