Sakal Bıyık Ekimi

Stilinizi gür ve maskülen sakal / bıyıklarla yeniden yaratmaya hazır mısınız?

EsteFavor ile uzun zamandır hayalini kurduğunuz görünüme doğru yöntemler, profesyonel ekim işlemi ve steril tedavi sürecinde ulaşmanız mümkün.

Erkeklerin en değerli aksesuarları olarak tanımlanan sakal ve bıyık, daha maskülen, stil sahibi ve havalı bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. Çeşitli sebeplerden dolayı sizin talep ettiğiniz şekle sahip olmayan, sizin istediğiniz kadar yaygın olmayan ya da çıkmayan sakallarınız için güçlü ekim yöntemleri sunuyoruz. EsteFavor,

 1. Sakal / bıyık alanında belirli bir bölgedeki boşluğun kıllarla doldurulmasını,
 2. Yeterli yoğunlukta olmadığı düşünülen sakal ve bıyıkların daha yoğun ve gür hale getirilmesini,
 3. Sakalların şeklinin tamamen yeniden tasarlanarak ilgili şekle uyumlu bölgelere sakal / bıyık takviyesinin yapılmasını sağlar.

EsteFavor olarak bizler, sakal ve bıyık ekiminde doğru bir açı ve gelişmiş bir teknik kullanılarak ekilen greftlerin mükemmel sonuçlar yaratabileceğini biliyoruz. Hem sakal hem de bıyık ekiminde, dar bir alana ve oldukça görünür bir açıya yerleştirilen greftlerin her birinin açısı, uzunluğu, kalitesi ve yoğunluğu oldukça önemlidir. Bu yüzden bu alanda hizmet alırken, alanında uzman, modern yöntemleri takip eden, inovatif bir ekiple çalışmalısınız.

İşte bu tam olarak size sunduğumuz şey.

Erkekler Neden Sakal Bıyık Ekimi Yaptırır?

Stilinizi baştan aşağı değiştirerek daha maskülen bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak sakal ve bıyıklar, son dönemlerin erkek moda trendlerinde de zamansız elegantlığı sunuyor. Sizin yüz tipinize, zevkinize ve isteğinize uygun olarak gerçekleştirilen ekimlerle işlemde yüzde 96 – 99 oranında başarı vaat ediyoruz.

 • Daha sert bir görünüm mü hayal ediyorsunuz?
 • Bıyıklarınız hep hayal ettiğiniz gür görünümü sunmuyor mu?
 • Yeterince sert ve sık çıkmadığı için sakalınızı kullanamıyor musunuz?

Günümüzde sakal ve bıyık ekim teknolojilerinin gelişmesi erkeklerin köselik ya da seyrek görünüm probleminden kurtulmak amacı ile klinikleri ziyaret etme oranlarını arttırdı. Yine de, 2 – 3 ay içerisinde uzamaya başlayan ve dokuz ay ila 12 ay içerisinde son haline ulaşan sakal yapısı sayesinde hayal ettiği stile kavuşan pek çok erkek, ekim yaptırdığını gizlemeyi tercih ediyor. Yapılan araştırmalar, ekim yaptığını gizlemeyi tercih eden erkeklerin toplam ekim yaptıranların yaklaşık yüzde 35’i olduğunu ortaya koydu. Bunun temel sebebinin ise toplumda yerleşmiş normlar ve ekim hakkındaki bilgisizlik olduğunu söylemek mümkün.

Ekim yaptırdığının belli olmasını istemeyen pek çok kişi, sakallarında tıraşsız ekim yöntemini tercih ediyor. Bu tür bir ekim yöntemi ile çok daha güçlü ve modern bir görüntü elde etmek mümkün.

EsteFavor uzman yöntemler ve maksimum tutunmayı garanti altına alan ileri düzey medikal araçlar ile size aradığınız sonucu sunacak.

Sakalınız ile daha stil sahibi, özgür ruhlu ve maskülen görünmeniz mümkün. Hazırsanız, kendinizi keşfetmenin ve yeniden yaratmanın tam zamanı.

Sakal Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık ekimi gerçekleştirilmeden önce alanında uzman doktorunuzun yüz şekliniz, ihtiyaç duyduğunuz greft sayısı, sakal ve bıyığın alacağı son görünüm ile ilgili detaylı bir çalışma yapması gerekmektedir. Bunun için çeşitli dijital görüntüleme teknikleri de kullanılır ve bu teknikler hastanın da içine sinen bir son görüntüyü netleştirdikten sonra sakal ve bıyık ekimine başlanmasına olanak tanır. 

Sakal ve bıyık bölgesinin ekimlerini gerçekleştirmek için sizlere yöntem çeşitliliği sunuyoruz! Her biri yüksek derecede gelişmiş medikal cihazlar ile gerçekleştirilen ekim süreçlerinde önemsediğimiz şey, tam olarak sizin derinize, saç yapınıza ve ihtiyaç duyduğunuz greft sayısına uygun yöntemi kullanmak. Bu sayede ekim sürecinden alacağınız verimi maksimize ediyoruz.

Sakal bıyık ekimleri, geçtiğimiz dönemlere oranla yüzde 300 oranında daha sık tercih ediliyor. Ekimin başarılarının uzun vadede kanıtlanmış olması, köselik ya da seyrek sakal problemi yaşayan erkekler için mükemmel bir gelişme!

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Uzmanlarımız eşliğinde gerçekleştirilen sakal ve bıyık ekimi, ilk ayda ‘’şok dökülme’’ adı verilen bir sürece girer. Bu süreç, ekilen greftlerin hızlı bir şekilde dökülmesi anlamına gelmektedir. Bu dökülme sizi endişelendirmesin, doktorunuzun size önerdiği serum ve bakım materyallerini kullanarak beklemeye devam edin. Daha sonra, yaklaşık olarak üçüncü ve dördüncü aylarda kalıcı sakallarınız ya da bıyıklarınız uzamaya başlar. Altıncı aydan itibaren ise saç ve sakal ekiminin sonuçları tamamen son halini almış olur.

Ekim sürecinin sorunsuz geçmesi ve hastanın sağlığının korunabilmesi için EsteFavor’da öncelikle gerekli kan testlerini gerçekleştiriyoruz. Bu kan testleri, kişinin ekim yaptırmasının önünde herhangi bir kan hastalığına bağlı sebep olmadığından emin olmak adına gerçekleştirilmektedir. Bulaşıcı kan hastalığı bulunan, ekstra kanamaya ve yaşam tehlikesine sebep olabilecek bir deri hastalığına sahip olan kişiler için ekim doğru bir tercih olmayabilmektedir.

Sakal ve bıyık ekiminin önünde hiçbir engel olmadığı anlaşıldıktan sonra, Favor Klinikte estetik ve rekonstrüktif uzmanı doktorunuz ekim yapılacak alanı detaylı bir muayene ile inceler. Sakal ve bıyık bölgenizde ekim yapılacak alanların talep ettiğiniz görünüme göre belirlemesi, bu alanların fikir verebilmesi için çizilmesi, çeşitli görüntüleme teknikleri ile son görünümün canlandırılarak size gösterilmesi ve yöntem konusunda son karara varılması bu aşamada gerçekleşir. Doktorunuz, sizin stiliniz, tercihleriniz ve talepleriniz doğrultusunda kişiselleştirilmiş bir sakal / bıyık ekim planı sunar.

Günümüzde anestezi yöntemi sayesinde ekim işlemlerini yüzde yüz ağrısız gerçekleşebildiğini biliyor muydunuz? Sakal ve bıyık ekim işlemlerinde greftlerin ekileceği donor alanına da ekimin gerçekleşeceği açıklık alanlara da lokal anestezi uygulanır ve hastanın maksimum konfor ile süreci atlatması sağlanır. Yaklaşık olarak 2 – 5 saat arasında süren ekim boyunca hasta hiçbir şekilde acı hissetmez. Özellikle lokal olarak uyguladığımız sedasyonlu anestezik ilaçlar, incecik bir enjektör yardımı ile dokuya en az hasarı vererek gerçekleşiyor. Sedasyon, hastanın ekim boyunca bilincinin açık olmasına ve bu sayede ihtiyaçlarını karşılamasına izin verirken, hiçbir acı hissetmemeyi de mümkün kılıyor. EsteFavor’da anestezi işlemi yalnızca anestezi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Sağlığınızı önemsiyoruz.

Greft toplama işleminde doktorunuz profesyonel medikal cihazlarla, talep ettiğiniz yoğunluğa göre belirlenen greft sayısını donor bölgesinden alır. Bu aşamada doktorun profesyonelliği ve greftlerin bekletileceği medikal özel solüsyonun kalitesi oldukça önemlidir. Ekim sonrasında uzama ve iyileşmenin en güçlü şekilde gerçekleşebilmesi için greftlerdeki doku kaybının minimum düzeyde olması gerekmektedir.

Greftler toplandıktan sonra özel solüsyona alınır. Eş zamanlı olarak ekim yapılacak alana özel araçlar yardımı ile kanal açma işlemi başlatılır. Bu işlem, tercih ettiğiniz ekim yöntemine göre farklı şekilde gerçekleşebilir. Örneğin Safir FUE yönteminde kanal açma işlemi için gerçek safir madeninden yapılmış 0,6 – 0.8 mm kalınlığındaki mikro motorlar ile gerçekleşir. DHI yönteminde kanal açma ile ekim işlemi aynı anda tek adımda tamamlanır ve Choi Implanter Kalem kullanılır. Klasik FUE yönteminde ise metal bir araç yardımı ile kanal açımı gerçekleşir.

Ekim aşaması, özellikle sakal ve bıyık gibi özel bir şeklin ve stilin oluşturulması gereken işlemlerde maksimum özenle gerçekleştirilmelidir. Doktorunuz, önceden sizinle belirlenen görünümün sunulabilmesi için doğru ekim açısı ve doğru yöntem ile greftleri teker teker eker. Ekim açısı, kılların gereğinden fazla dik ya da yatık durmaması, doğal bir sonuç elde edilmesi ve kıl büyümesinin desteklenmesi için oldukça önemlidir. Ekim 2 ile 5 saat arasında sürebilir. Sakal ve bıyık ekiminde ortalama 1000 ile 2500 arasında greft uygulaması yapılır. Greft sayısına kişinin ilgili bölgesindeki mevcut kıl yoğunluğuna talep edilen son görünüme göre karar verilir.

EsteFavor olarak bizler, erkeklerin hayalini kurdukları maskülen, modern ve etkileyici auraya ulaşmalarını önemsiyoruz. Bunu sağlamak için dünya teknolojilerini ve ekimi kuvvetlendiren en modern yöntemleri takip ediyoruz. Kliniğimizde hizmet alırken, yararlanabileceğiniz en modern ekim sürecini deneyimliyor olacaksınız.

Daha fazlasını keşfetmeye hazır mısınız? Hemen bizimle iletişime geçin! EsteFavor, uluslararası standart doğrultusunda dizayn edilmiş tedavi alanları, maksimum düzeyde steril ekipmanları ve tedavi süreçleri, alanında uzman, adından söz ettiren doktorları ile hizmete hazır. Hemen size özel bir kişiselleştirilmiş sakal ve bıyık ekim planı oluşturalım!

Sakal ve Bıyık Ekimi Hangi Yöntemler ile Yapılır?

Sakal ve bıyık ekimi, doğru yöntemler ile gerçekleştirildiğinde maksimum verimi sağlayabilir ve kalıcı olarak yoğu, dolgun, doğal maskülen görünüme sahip olmanızı mümkün kılar. EsteFavor, ileri düzey yöntemlerle gerçekleştirdiği sakal ve bıyık ekiminde yüzde 96 – 99 oranında başarı garanti ediyor.

Sizler için ekim sürecinde çeşitlilik sunmak ve bu sayede talep ettiğiniz teknoloji ile tedavi deneyimi yaşamanızı mümkün kılmak bizim için çok değerli. Sakal ekimi ve bıyık ekimi dar alana gerçekleştirilen işlemler olduğu için, dar alanda yoğun kanal açımı ve greft ekimini mümkün kılan yöntemlerin kullanılması büyük değer taşıyor. Bu doğrultuda, kullanılan her bir yöntemin teknolojileri kalıcı, doğal ve açısı uygun ekime hizmet etmelidir.

EsteFavor olarak bizler, sakal ve bıyık ekimini ileri düzey medikal bir araç olan Choi Implanter Kalem ile ya da uluslararası alanda başarısı kanıtlanmış, yüksek kaliteye sahip ve doku hasarını minimum düzeye indiren Safir FUE bıçakları ile gerçekleştirebiliyoruz. Özellikle yüz bölgesinde olduğu için, ekim sonrası iyileşmenin mümkün olduğunca hızlı gerçekleşmesi ve uzamanın hemen başlayarak noktacıklar halindeki görünümün yok olması son derece önemlidir. DHI ve Safir FUE yöntemleri ise, doku hasarını minimum düzeyde tutan araçların kullanımı sayesinde iyileşme sürecinin daha hızlı olmasını sağlar.

FUE yöntemi, yüksek tutunma oranları vaat eden ve greftlerin doku kaybını minimum seviyeye indirerek gerçekleştirilen bir mikro cerrahi yöntemi olarak, sakal ve bıyık ekimlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle sakal ekiminde 1000 ile 3000 arası greft kullanılmaktadır. Bıyık ekiminde ise hastanın yüz şekline ve talep ettiği modele bağlı olarak 300 ile 500 arasında greft uygulaması yapılabilir.

Sakal Bıyık Neden Çıkmaz?

Sakal ve bıyık, özellikle erkeklerin ergenlik dönemine girmesi ile, erkeklik hormonunun salgılanması aracılığı ile gelişmeye başlar. Genetik farklılıklar ve çevresel faktörlere bağlı olarak çıkan sakalların tüy görünümünden kurtulması ve sertleşmesi birkaç yıl içerisinde gerçekleşebilir. Sakalların talep edilen yoğunluğa ulaşması için çeşitli serum ve ilaçlar kullanmak tetikleyici olsa da, kalıtsal sebeplerle köse olan bir birey için bu yöntemler bir çözüm oluşturmamaktadır.

Erkeklerde sakal ve bıyık ekimi, hormonal aktivitelerin bir dengeye ulaştığı 20 – 22 yaşına kadar gerçekleştirilmez. Bu sayede ekime ihtiyaç duyduğunuza emin olmanız sağlanır. Günümüzde 30 ile 35 yaş arasındaki bireylerin yüzde 30’unda seyrek sakal ya da köselik görülebilmektedir.

EsteFavor olarak bizler, sakal ve bıyığınızın gelişmeme sebebini belirliyor ve bu sebebe bağlı olarak doğru takviye tedavilerle ekimin size sağlayacağı verimi arttırmayı amaçlıyoruz. İşte erkeklerde sakal ve bıyık gelişiminin önüne geçebilen sebepler:

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrası İlk 10 Gün ve İyileşme Nasıl Olur?

Uzmanlarımız eşliğinde gerçekleştirilen sakal ve bıyık ekimi, ilk ayda ‘’şok dökülme’’ adı verilen bir sürece girer. Bu süreç, ekilen greftlerin hızlı bir şekilde dökülmesi anlamına gelmektedir. Bu dökülme sizi endişelendirmesin, doktorunuzun size önerdiği serum ve bakım materyallerini kullanarak beklemeye devam edin. Daha sonra, yaklaşık olarak üçüncü ve dördüncü aylarda kalıcı sakallarınız ya da bıyıklarınız uzamaya başlar. Altıncı aydan itibaren ise saç ve sakal ekiminin sonuçları tamamen son halini almış olur.

Sürecin genel bir haritasını çizdiğimize göre, şimdi ilk on günlük gelişimin nasıl olacağını inceleyelim:

 • Ekim Günü: Ekimin gerçekleştiği gün yüz ve göz çevresine, ekimin gerçekleştiği alanda uyuşukluk, şişme, kızarma ve morarma yaşamanız mümkündür. Bu doğal yan etkiler ekstra bir müdahaleye gerek olmaksızın zamanla yok olacaktır.
 • Ekimden sonraki ilk gün: Ekimden sonraki ilk gün greftlerin büyümesinin desteklenmesini sağlamak adına doktorunuz size tedavi  yöntemini önerecektir. Bu işlem, kıl köklerinizin zengin sıvı ile güçlendirilmesi anlamına gelir. Doğrudan sizden alınan kan, özel bir yöntem ile büyüme bakımından yoğunlaştırılarak zenginleştirilir. Enjeksiyona hazır hale gelen kan özel bir enjektör yardımı ile ekim gerçekleştirilen bölgeye nakledilir. Greftler ile cilt dokusunun uyumunu kolaylaştırarak büyüme ile iyileşmeyi hızlandıran bu işlemi tüm hastalarımıza tavsiye etmekteyiz. Tedavi yöntemi, ekim işleminin verimini yüzde 35’e kadar arttırabilmektedir. Günümüzde gür sakallara sahip olmak isteyen fakat ekim yaptırmak istemeyen bireyler de tedavi işlemi için kliniğimizi sıklıkla ziyaret ediyor.
 • Ekimden sonraki ikinci gün: İkinci günde EsteFavor’a sizi davet ediyor ve özel solüsyonlar eşliğinde büyük bir dikkatle ilk yıkamayı gerçekleştiriyoruz. İlk yıkamayı sizinle yapmak ve size temizlik süreçlerinde dikkat edilmesi gerekenleri anlatmak bizim için oldukça önemli. Bu yüzden hastalarımıza mutlaka bu aşamayı gerçekleştirmeleri gerektiğini söylüyoruz.
 • Ekimden sonraki üçüncü gün: İlk yıkamanın da etkisi ile ekim sırasında oluşan pıhtıların temizlenmesi, ekimden sonraki üçüncü günde yüzünüzde kirli sakal ya da yeni çıkmaya başlamış bıyık görüntüsü oluşmasını sağlar. Bu görüntü sosyal yaşamanıza devam edebileceğiniz anlamına gelir. Elbette ilk bir ay içerisinde görülen greftlerin yüzde 80’i dökülür ve sonraki aylarda kalıcı greftler çıkmaya başlar.
 • Ekimden sonraki dördüncü gün: Greftlerin deri ile uyumu arttıkça, bağışıklık sisteminiz yabancı maddeye tepki verir. Greftlere tepki olarak ekim yapılan bölgede sivilceler ve küçük kızarıklıklar oluşmaya başlar. İlgili alanda hafif bir kırmızı görüntüye bu süreçte alışmanız gerekiyor. Görüntü herhangi bir ek müdahale gerekmeden bir ila iki hafta içerisinde kaybolacaktır. Bu süreç içerisinde sakal ve bıyık bölgenizde hafif kaşıntı hissedebilir, greft toplanan alanlarda yanma deneyimleyebilirsiniz. Buna rağmen hiçbir şekilde kaşıma yapmamanız, doktorunuzun bizzat tavsiye etmediği ürünleri kullanmamanız gerekmektedir.
 • Ekimden sonraki beşinci gün: Ekimden sonraki beşinci günde de sivilce oluşumu ve kaşıntı sizi rahatsız etmeye devam edebilir. Doktorunuz tarafından size verilen merhem ve losyonu kullanarak deneyimlediğiniz konforsuzluk hissini minimize edebilirsiniz.
 • Ekimden sonraki altıncı gün: Sakallarınız ve bıyıklarınız hafifçe uzamaya başlar. Fakat bu süreçte traşı kesinlikle önermiyoruz. Yapılan bilimsel araştırmalar, greftlerin büyüme sürecine engel olmamak adına ilk tıraşın 12. Günden önce gerçekleşmemesi gerektiğini söylemektedir.
 • Ekimden sonraki yedinci gün: Sakal ve bıyık bölgesine ekilen greftlerin ekilme süreçleri normal şekilde devam eder. Bu bir hafta boyunca istirahat etmiş olmanız, ağır taşımamanız ve bağışıklık sisteminizin greftlere adaptasyon ile meşgul olmasına izin vermeniz oldukça önemlidir.
 • Ekimden sonraki sekizinci – onuncu gün: Ekimden sonraki ilk on gün gelişim devam ederken bir sorunla karşılaşmanız ya da bir soru sormak istediğiniz durumda EsteFavor yetkilileri ile iletişime geçmekten çekinmeyin!

Sakal ve Bıyık Ekimi Kimlere Yapılmaz?

Sakal ve bıyık ekimi, bulaşıcı kan hastalıklarına sahip olan bireylere yapılamamaktadır. Hastalığın ölümcül olmaması durumunda gerekli ekipmanların varlığı ve doktor ile teknisyenlerin rızası dahilinde ekim gerçekleştirilebilir. Ekimin gerçekleştirilebilmesi için greftlerin toplanacağı donor bölgesi yeterli olmalıdır. Eğer bu bölgedeki greftler yeterli olmazsa ekim gerçekleştirilemez. Güncel bilimsel çalışmalar, bir başkasından greft alınarak ekim yapılmasını desteklememektedir.

Belirli durumlarda standart olarak donor alınan bölge yerine vücudun diğer alanlarından da greft toplanabilir. Bunun için doktorunuzun çeşitli araçlara sahip olması ve ekimin bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Sakal ve bıyık ekimi aşağıdaki hastalık ve sağlık problemlerine sahip olan bireylere yapılamamaktadır:

 1. HIV – AIDS virüsüne sahip bireylere,
 2. Psödopelade ve Liken planus hastalığı olan bireylere,
 3. Kalp ve damar hastalığı olan bireylere,
 4. Tansiyon hastalığı olan bireylere,
 5. 3 kere veya daha fazla başarısızlıkla sonuçlanan saç ekimi deneyimlemiş bireylere,
 6. Kronik etkileri olan kafa derisi rahatsızlığı olan bireylere.

Sakal ve Bıyık Ekiminin Yan Etkileri ve Olumsuz Yanları Nelerdir?

Sakal ve bıyık ekiminin yan etkileri arasında eritem, kızarıklık, enfeksiyon bulunmaktadır. Ne var ki, yeterince steril bir ortamda ve doğru bir profesyonel tarafından gerçekleştirilen ekimlerde enfeksiyon ve benzeri rahatsızlıkların gerçekleşme ihtimali oldukça düşüktür. Bu yüzden yan etkiler ve komplikasyonları deneyimlememek adına klinik seçiminde oldukça dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Sakal ve bıyık ekiminde nadir de olsa yeterli tutunmanın elde edilemediği olmaktadır. Bu ihtimal genellikle optimal greft toplama bölgesindeki greft sayısının yetersiz olması ve diğer alanlardan kıl kökü toplanması durumunda gerçekleşmektedir. EsteFavor’da uzman doktorunuz eşliğinde gerçekleşecek muayene işleminde tüm bu detayları konuşabilir, yalnızca sizin için tasarlanacak saç ekim planını oluşturabilirsiniz.

Sakal ve Bıyık Ekiminin Fiyatları Nelerdir?

Sakal ve bıyık ekiminin fiyatları genellikle ekilecek greft sayısına ve tercih edilecek ekim yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Güncel olarak DHI Choi Implanter Kalem ile gerçekleştirilen ekimlerin diğerlerinden daha maliyetli olduğunu söylemek mümkün.

Sakal ve bıyık ekimi için genellikle 1000 ile 2500 arasında greft gerekir. Greft sayısı, talep ettiğiniz stile ve mevcut sakal / bıyığınızın yoğunluğuna göre belirlenmektedir.

Ekim süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak, sakal ve bıyık ekimi için muayene olmak ve ekim planınızı size özel olarak gerçekleştirmek ister misiniz?

EsteFavor yalnızca bir telefon uzaklığınızda. Hemen bizi arayın, süreci planlayalım!

SİZİ ARAYALIM