Saç Ekimi Öncesi Süreç

You are here:

 1. Anasayfa
 2. Sayfa

Saç ekimi işlemi ve işlem sonrasındaki sürecin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak gerekir. Bütün bunlara ek olarak saç ekimi öncesindeki süreç de çok fazla önem taşımaktadır. Saç ekimi öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kaliteli ve güvenilir bir saç ekim merkezi bulmaktır. Çünkü yapılacak saç ekimi bütün hayatınız boyunca sizinle olacaktır. Uzman ve yetenekli ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımız ile saç ekimi işleminde EsteFavor olarak farkımızı koyuyoruz.

Saç Ekim Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekimi, başarılı yapılması halinde ömür boyunca kalıcılık sağlayan bir işlemdir. Başarısız sonuçlanan saç ekimlerinden sonra, aynı işlemi bir daha gerçekleştirmenin sonucunda istenen sonuçların elde edilme olasılığı düşmektedir. Bu nedenle saç ekiminin yapılacağı saç ekim merkezi çok büyük bir önem taşımaktadır. Doğru saç ekim merkezini seçmek size en iyi sonuçlarda ekim sonucu verecek ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Saç ekim işlemini yaptıracağınız merkezi seçmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Saç ekim merkezini araştırın. Sağlık Bakanlığı onayı olmayan saç ekimi merkezlerinde saç ekimi işlemi yaptırmak tehlike arz edebilir çünkü bu merkezlerin hizmetleri için bir güvence bulunmamaktadır.
 • Saç ekimi merkezindeki tıbbi ekipmanları sorun ve temizlik seviyesine dikkat edin. Saç ekimi için tıbbi ekipmanların kaliteli ve son teknoloji olması, işlemin başarılı sonuçlanması için önemlidir. Aynı zamanda saç ekimi tıbbi bir operasyon olduğu için, ekim merkezinin steril olması büyük bir önem taşımaktadır.
 • Saç ekimi merkezindeki ekibin yeterliliğini araştırın. Çünkü saç ekimi profesyonellik isteyen bir işlemdir.
 • Size özel kişiselleştirilmiş ekim planı oluşturulmasına dikkat edin.
 • Günümüzde yaygın olarak kullanılan sosyal medyada, saç ekimi merkezi için yapılmış yorumlar size fikir vermekte yardımcı olacaktır.

Biz EsteFavor olarak steril ortamımız, son teknoloji cihazlarımız, uzman ve ekiplerimizle birlikte, Sağlık Bakanlığı onaylı merkezimizde başarılı saç ekimlerini garanti etmekteyiz.

Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Saç dökülmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Bireylerin yaşadığı saç dökülmeleri sebebiyle ortaya çıkan görünümü eski haline getirmek için saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Saç dökülmesinin birçok sebebi olsa da, genel olarak saç ekimi için uygun zamanı yaş belirlemektedir. Bunun sebebi ise, saçlar 20 yaşından sonra ilk dökülmelerini yaşamaya başlar. 30 yaşından itibaren ise bu dökülmeler yavaşlayarak devam eder. Saç dökülmelerinin belirginleştiği dönemlerde, EsteFavor ile iletişime geçebilir, uzmanlarımızın muayenesini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede saç yapınızın durumuna göre en uygun saç ekimi işlem zamanını öğrenebilirsiniz.

Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Saç dökülmeleri sebebiyle özgüvenini ve stilini kaybeden bireyler saç ekim işlemini araştırmaya başlamaktadır. EsteFavor olarak, saç ekiminde istenilen sonuçların elde edilmesi için, uzman ve ekibimizle sizlere garanti vermekteyiz. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için ilk olarak 24 yaşından büyük olma şartı bulunmaktadır. Yapılacak olan saç ekimi işlemlerinde cinsiyet faktörü, önemli bir faktör değildir. Hem kadın, hem de erkek hastalarımızı memnun etmek ve başarılı sonuçlar sağlamak için çalışıyoruz. Ek olarak:

 • Kişideki genetik faktörler sebebiyle,
 • Yaş faktörünün ileri bir seviyede olması sebebiyle,
 • Geçmişte geçirilen bazı hastalıklar sebebiyle,
 • Önceden yaşanmış kötü bir kaza sebebiyle saçlarını kaybeden bireylere saç ekimi işlemi yapılmaktadır.

Saç Ekimine Karar Verenler Nelere Dikkat Etmeli ve İşleme Nasıl Hazırlanmalı?

Saç ekimi işleminin öncesinde, kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle kişi saç ekimi prosedürlerini araştırmış ve bilgi sahibi olmuş olması gerekmektedir. Böylece kliniklerle yapılacak olan görüşmelerde verilen bilgilerin doğruluğu hakkında fikir sahibi olabilir. Profesyonel bir saç ekim merkezinde işlemler, uzmanın saçlarınızı analiz etmesi ve sizi muayene etmesi ile başlayacaktır. Bu muayene ile yapılacak olan saç ekiminin istenilen sonuca ne kadar yakın olacağı önceden tahmin edilebilmektedir.

Ekimden maksimum verimi alabilmek adına ekimden bir süre önce vücudunuzu değişikliklere hazırlamanız gerekir.  Vücudunuzun öncesinde alacağı bütün besin değerleri, yapılacak olan saç ekimini olumlu veya olumsuz olarak etkileyebilir. Bu nedenle saç ekimi işlemine günler öncesinden hazırlanmaya başlamış olmak gerekmektedir. Saç ekiminin başarılı sonuçlanması sadece uzmanların değil, sizin de sorumluluğunuz altındadır. Sizin göstereceğiniz dikkat ve özen, profesyonel uzmanın uzmanlığı ile birleşerek saç ekiminde istenilen sonucu elde etmeyi kolaylaştıracaktır. Saç ekimi prosedürü öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Prosedürden en az 1 hafta önce sigara ve alkolü bırakmanız gerekmektedir.
 • Kahve gibi kafeinden oluşan içecekleri en az 1 hafta arayla kullanmamış olmanız gerekmektedir.
 • Aynı zamanda, en az 1 hafta süreyle yeşil çay içmeyi bırakmanız gerekmektedir.
 • Sürekli kullanmanızı gerektiren ilaçlar hakkında merkeze bilgi veriniz. Eğer sürekli kullandığınız bir ilaç yoksa, en az 1 hafta öncesinde ilaç içmeyi bırakmalısınız.
 • Prosedür öncesi 1 aylık süreçte saçlarınıza şampuan dışında hiçbir ürünü kullanmamalısınız.
 • Prosedürün hemen öncesinde saçlarınızı iyice yıkamalısınız.
 • Saç ekimi işlemi öncesinde tok olduğunuzdan emin olmalısınız.