Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Dönemini Adım Adım Keşfedin!

Saç ekimi deneyim gerektiren bir işlemdir. Uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen saç ekimlerinin başarılı sonuçlar vermesi için, ekim sonrasında da sizlere yardımcı olmaktayız. Saç ekimi sonrası süreç de en az saç ekimi işlemi kadar önem taşımaktadır. Saçların iyileşme ve uzama süreçlerinde sorunsuz ilerlemesi için saç ekimi sonrasında önemli olan durumlar yazımızın devamındadır.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi sürecinin tamamlanması neredeyse bir seneyi bulmaktadır. Bu süreç içerisinde saçların daha sağlıklı ve güçlü şekilde uzaması için dikkat edilmesi gereken önemli durumlar vardır. Yapmamanız gereken hususlarla beraber özel olarak yapmanız gereken şeyler olacaktır. Bütün bunlar saçların iyileşme ve uzama sürecinde sorun yaşanmasını önlemektir.

Genel olarak bütün bu maddelere dikkat edildiğinde, saçların iyileşme ve uzama süreci tamamen doğal ilerleyecektir. Bu sayede istenilen güçlü ve sağlıklı saçlar, yaklaşık bir yıllık sürecin sonunda elde edilecektir.

Saç Ekimi Sonrası Aylar İçerisindeki Gelişim

Birinci Ay: İşlem sonrasında birinci ay bitiminde şok dökülme etkisi yaşanır ve ekim yapılan bölgede saçlar neredeyse tamamen dökülür. Bu durum bütün ekim işlemlerinde doğal bir durumdur. Yeni saçlar daha güçlü çıkacaktır.

İkinci Ay: Bu sürecin sonlarına doğru dökülmeler bitecektir. Yeni saçlar yavaş yavaş görünmeye başlayacaktır. Greftlerin güçlenmesi için gereken vitamin desteklerine devam etmelisiniz.

Üçüncü Ay: Bu evrede saçlar belirgin olmaya başlayacaktır. Saçlarınız uzadıkça güçlenecektir ve daha kalın bir yapıya sahip olacaktır.

Dördüncü Ay: Saçlar bu dönemde biraz daha uzamış olacaklardır. Saçların görünürlüğü artacaktır.

Beşinci Ay: Giderek güçlenen saçlar kafa derisi ile bağını tamamen kurmuş olacaktır. Bu dönem içerisinde saçların doğal uzama sürecine olumsuz etkilerde bulunacak durumlardan uzak durmak gerekmektedir.

Altıncı Ay: Ekim yapılan alan içerisinde istenilen saç görünümü elde edilmeye başlanır. Daha gür ve güçlü saçlar bu dönemde uzamaya devam edecektir.

Yedinci ve Sonraki Aylar: Kalın ve güçlenmiş saçlar bu dönem ve sonrasında günlük kullanım için daha iyi bir durumda olacaktır. Saç traşı veya saç kesimi bu süreçle beraber başlayabilir.

Bir Yıl Sonunda: Ortalama olarak bir yıllık zaman sonunda saçlar tamamen ve eksiksiz görünüme kavuşmuş olacaklar. Artık yeni saçlara istenilen şekiller verilebilir. Bu dönem ile birlikte saç bakımı için ürünler kullanabilirsiniz. Üstelik istediğiniz şampuanla yıkama yapabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM