DHI Choi Kalem

Dolgun, güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmaya hazır mısınız?

Profesyonel Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanları tarafından EsteFavor’un steril tedavi alanlarında özel Choi Implanter Kalem ile gerçekleştirilen ekim, en doğal sonuçları doku hasarını minimize ederek sunmayı amaçlar. Sizler için dünya teknolojilerini takip ediyor, sağlık çalışmalarında erişilen yeni nesil çözümleri saç ekim prosedürlerimize dahil ediyoruz.

Saçlarınızı geri almanın vakti geldi.

EsteFavor, yalnızca uzmanlardan oluşan ve her adımına bir doktorun eşlik ettiği DHI Choi Saç Ekimi hizmetleri ile hem bölgesel kellik deneyimleyenlere, hem saçlarının belirli alanlarını daha da dolgunlaştırmak isteyenlere hem de kafa derisinin tamamında kellik problemi olanlara hitap ediyor.

Tüm stilinizi yeniden yaratmak ve dolgun saçlarınızla eskisinden çok daha genç görünmek istiyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz. İçeriğin devamında DHI Choi Saç Ekimi aşamalarını, bu yöntemin avantajlarını ve ekim ile gerçekleştirilebilecek uygulamaları inceleyin.

EsteFavor yalnızca bir telefon uzaklığınızda.

DHI Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Choi DHI Saç Ekimi, klasik FUE’nin gelişmiş, inovatif bir versiyonu olarak kabul edilebilir. FUE yönteminden farklı olarak, DHI yönteminde hastanın ve greftlerin bekletilmesine sebep olan kanal açma işlemi tamamen iptal edilir ve saç ekimi daha az adımla tamamlanır.

Orijinal ismi ile Direct Hair Implantation olarak bilinen bu yöntem, kısaca ‘’Doğrudan Saç Ekimi’’ olarak Türkçeye çevrilen ekim yöntemi özel bir medikal aracın kullanılmasını gerektirdiğinden, doktorunuzun bu alanda bilgili ve deneyimli olması son derece önemlidir.

Bizler, EsteFavor’da DHI Choi Implanter Kalem ile saç ekimi yapmak konusunda uzman doktorlarımızla sizlere hizmet veriyoruz. Modern, inovatif ve her zaman güçlü yöntemler ile daha doğal, dolgun bir saç görüntüsü mümkün.

DHI yönteminde doktorunuz temel olarak FUE ile aynı aşamaları izler. Farklılaşma yalnızca kanal açma aşamasında gerçekleşir:

DHI saç ekiminde hazırlık aşaması, doktorunuzun size çeşitli kan testleri uygulaması ile başlar. Kan yolu ile bulaşan ölümcül hastalıklardan hem sizi hem de sağlık personellerini korumak, ekstra kanama ya da sağlık problemlerine sebep olabilecek hastalıkları fark etmek ve buna göre işlem yapmak için hazırlık aşaması son derece önemlidir. Alınan kanlar EsteFavor’un profesyonel laboratuvarlarında işleme sokulur ve en kısa süre içerisinde sonuçlar değerlendirilir.

DHI saç ekimini yaptırmanızın önünde sağlığınız ile ilişkili hiçbir engel olmadığı anlaşıldığında, doktorunuz ekim planı yapmak ve kişiselleştirilmiş bir greft sayısı hesabı oluşturmak için sizi muayeneye davet eder. Muayene sırasında açıklık alanlarınız incelenir, bir kalem yardımı ile ekim yapılacak alanlar işaretlenir, bu alanlar için gerekli ortalama greft sayısı çeşitli robotik araçların yardımı ile de hesaplanır. Ayrıca, doktorunuz size saç ekim yöntemleri ile alakalı bilgi vererek sizin için en uygun olduğunu düşündüğü yöntemi söyler. Günümüzde DHI, dar alanlara yoğun saç ekimi yaptırmak isteyen bireylerin yüzde 65’i tarafından tercih edilmektedir.

Saç ekimi işleminde tamamen ağrısız ve acısız döneme hazır mısınız? EsteFavor’da anestezi uzmanı doktorunuz ekim yapılacak ve greft toplanacak alana doğru dozajda anestezi ilacı uygulayarak prosedür boyunca çok daha konforlu hissetmenizi sağlar. Özel sedasyonlu anestezi yöntemini tercih ederseniz, ağrısız prosedür adı altında, sizlere ufak dozda uyguladığımız sedasyon uyku ile uyanıklık arasında bir bilinç düzeyinde olmanızı sağlayacaktır. 6 ile 8 saat arasında süren işlem boyunca bu bilinç düzeyi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilmenizi sağlar. Aynı zamanda, gevşemiş bir halde olduğunuz için hiçbir şekilde acı hissetmezsiniz.

Saçın yapısal özelliklerine uzama potansiyeli ve sertlik bakımından en çok benzeyen vücut kılları ense kökünde bulunan kıllardır. Buradaki kıllar, doktorunuzun greft toplama işlemi için birincil olarak tercih edecekleri alanlar olacaktır. Ense kökündeki greftler açıklık alanınız için ihtiyaç duyulan greft sayısını karşılıyorsa, toplama işlemi yalnızca buradan yapılır. Fakat greft sayısının yeterli olmadığı durumlarda Body Hair Transplantation (BHT) bir yöntem tercih edilebilir. Bu yöntem, diğer tüm aşamaları gerçekleştirilen saç ekimi ile aynı olmakla birlikte, yalnızca greftlerin vücudun diğer alanlarından (göğüs, sakal, bıyık, bacak) alınması noktasında ayrışır. Favor Klinik uzman doktorları ve ileri düzey medikal cihazları ile doğrudan ihtiyacınız olan hizmeti size vermeye hazır.

DHI yöntemi ile saç ekimi, ayrı bir aşama olarak kanal açmaya ihtiyaç duymaz. Kanal açma işlemi ekim ile aynı anda, Choi İmplanter Kalem ile gerçekleştirilir. Mikro uca sahip olan bu kalem yalnızca greftin girebileceği çapta mikro delikler açar ve bu sayede greftlerin tutunarak doku ile bütünleşmesini kolaylaştırır. Kalem ile her seferinde tek bir greft ekimi yapılır. Teker teker gerçekleştirilen bu işlem diğer yöntemlere oranla 2 ila 3 saat daha uzun sürebilmektedir. Ekim sırasında birden fazla Choi İmplanter Kalem kullanılır.

DHI ile saç ekim yöntemi 6 ile 9 saat arasında sürebilmektedir. Ekim sırasında medikal cihazın kullanımı ekstra uzmanlık gerektirdiği için doğru kliniği seçmeniz ekstra önem taşıyor. EsteFavor, şu ana kadar gerçekleştirdiği onlarca farklı DHI işlemi ile başarısını yüzde 96 – 99 aralığında tutmayı başarmıştır. Ekim sonuçlarınızı önemsiyor, adım adım yaşamınızı değiştiren bu cerrahi işlemi özenle gerçekleştiriyoruz.

DHI ile Klasik FUE Arasındaki Farklar Nelerdir?

Direct Hair Transplantation anlamına gelen DHI, temel teknoloji olarak FUE ile eşleşir. DHI’nin, FUE’nin Choi İmplanter Kalem ile gerçekleştirilen inovatif bir versiyonu olduğunu söylemek mümkün. Temel olarak işlem aşağıdaki gibi ilerler:

 1. Kan testleri yapılır ve hasta muayeneye alınır
 2. Hasta için gerekli greft sayısı, alın çizgisi ve diğer detaylar belirlenir
 3. Hasta için anestezi işlemi başlatılır
 4. Anestezinin ardından gerekli sayıda greft uygun olan donor alanlarından toplanır

FUE ile DHI arasındaki temel fark bu noktada şekillenir: FUE’de sıra kanal açma işlemine gelir ve hastaya kanal açma işlemi tamamlanana kadar greftler özel bir solüsyonda bekletilir. Greftleri ekme işlemine kanal açma tamamen bittikten sonra geçilir. DHI yönteminde ise direkt olarak Choi İmplanter Kalem ile ekim işlemine geçilir. Çünkü bu cerrahi kalem, tek hareketle kanalı açar ve grefti kanala ittirme yöntemi ile yerleştirir.

DHI Saç Ekim Yönteminde İlk 10 Günlük İyileşme Süreci

Greftlerin doku kaybını minimize eden ve bu sayede iyileşme ile uzamayı kolaylaştıran DHI yöntemini daha yakından keşfedin. Ekim gerçekleştirildiği günde ve sonrasında iyileşmenin ve dokunun yaşadığı şokun adım adım nasıl ilerlediğini görebilirsiniz:

 1. Ekim günü: DHI yöntemi ile saç ekiminin gerçekleştiği gün, yaklaşık 8 ile 10 saat boyunca klinikte olacaksınız. Bu, oldukça yorgun hissetmenize sebep olabilir. Dolayısıyla klinikten çıktıktan sonra bağışıklık sisteminize destek olmak ve daha hızlı bir iyileşmeyi mümkün kılmak için istirahat etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu süreçte saçlarınızın maruz kalabileceği zararlı kimyasallardan uzak durmalı, mümkünse sigara ve alkol tüketimini tamamen durdurmalısınız. Özellikle ilk günde ve uzamanın devam ettiği ilk bir iki haftada ekimin gerçekleştiği bölgeye doğru baskı yaparak uyumamanız tavsiye edilir. Uyuma pozisyonunuzu buna göre değiştirmeye çalışmalısınız.
 2. Ekimden sonraki gün: EsteFavor olarak sizler için gerçekleştirdiğimiz ekimin güçlü sonuçları beraberinde getirmesini önemsiyoruz. Tedavinin gerçekleştirilebilmesi için hastadan alınan 5 ile 10 ml arasındaki kanın özel laboratuvar gereçleri ile santrifüj edilmesi gerekir. İşlemin amacı kanın içerisindeki büyüme oranını yoğunlaştırmak ve bu sayede çok daha besleyici, zengin ve doku tetikleyici bir karışım elde etmektir. Elde edilen kan ise özel bir materyal ile ekim yapılan alana enjekte edilir. Büyüme hormonu bakımından zenginleştirilmiş ve yoğunlaştırılmış olan sıvının kafa derisi ile etkileşimi, greftlerin büyümesinin tetiklenmesi, dokuların iyileşme ve adaptasyon için uyarılması anlamına gelecektir. Ekim işleminin verimini yüzde 35’e varan oranlarla arttırabilen bu işlem, EsteFavor uzmanları tarafından özenle sunulur.
 3. Ekimden sonraki ikinci gün: Ekimden sonraki ikinci gün, ilk yıkamanın uzmanlar eşliğinde kliniğimizde gerçekleşeceği gündür. Bu işlem için kliniğe davet edilirsiniz. Ekim işleminden sonra ilk yıkama oluşan ilk pıhtılaşmanın belirli bir oranda giderilmesi içindir. Bu işlemde doktorunuz ve teknisyenler özel solüsyonlar ve temizleme yöntemleri ile kafa derinizi temizlerler ve saçlarınızın bakımını nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili size bilgi verirler. Bu aşamada öğrendikleriniz çerçevesinde saçlarınıza bakım yapmanız, ekimden alacağınız sonuçları korur.
 4. Ekimden sonra üçüncü gün: Saçlarınızın yıkanması ekstra ferah ve konforlu hissetmenizi sağlayacaktır. Bu aşamadan sonra adım adım greftlerin kafa derisi ile adaptasyonuna, kabuklanmaya, kaşınmaya ve pıhtılaşma görüntüsüne şahit olacaktır. DHI ile işlem yapmak greftlerdeki doku kaybını minimize ettiği için iyileşme süreci daha az sancılı geçebilir.
 5. Ekimden sonra dördüncü gün: Kafa derisinde iyileşme sürdükçe kabuklanma başlar. Yaralar üzerinde biriken kabuklar başta yapışkan olsa da zamanla iyice sertleşir ve dökülür. Bu süreç kafa derinizin yüksek oranda kaşınmasına sebep olur. Hiçbir şekilde kaşınmadan durmak zor geldiğinde, doktorunuzun tam olarak bu durum için önerdiği merhemi yavaş ve yumuşak masaj hareketleri ile ilgili bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu sayede konforsuzluk hissi azalacaktır.
 6. Ekimden sonra beşinci gün: Artan kabuklanma ekstra huzursuz hissetmenize sebep olabilir. Bu süreçte sabırlı bir şekilde iyileşmenin devam etmesini bekleyin. Kafa derinize hiçbir şekilde kimyasal kullanmayın ya da sert bir cisim değdirmeyin. Bu süreçte beslenmenize dikkat etmeniz, doktorunuzun tavsiye ettiği ilaç ve vitaminleri tüketmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca doktorunuzun kaçınmanızı önerdiği aktivitelerden de uzak durmanız ekim sonuçlarının verimi bakımından oldukça değerlidir.
 7. Ekimden sonra altıncı gün: Ekim sonrasında ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmanız, ağır taşımamanız tavsiye edilir. Ekimden sonra altıncı günde de bu tavsiyelere uyarak süreci yönetmeye devam etmelisiniz. Altıncı gün halen ekim sonrası hassas dönem devam ediyor olur.
 8. Ekimden sonra yedinci gün: Saçlarınızı hafifçe yıkayarak ve yıkama sırasında bir pamuk yardımı ile kabuklardan arındırmaya çalışarak temizlik rutininizi sürdürebilirsiniz. Ekimden sonraki yedinci günde halen saçlarınız hassastır fakat kabuklanmaların artması bu tip rutinlerle kendinizi rahatlatmanızı gerektirebilir.
 9. Ekimden sonra sekizinci onuncu gün: Kafa deriniz ve saçlarınız bir arada bulunmaya adapte olmaya çalışırken, sizin de dinlenmeye dikkat etmeniz ve beslenme rutininize oldukça dikkat etmeniz gerekir. Bundan yaklaşık 15 ile 20 gün sonra deneyimleyeceğiniz şok dökülme sürecine hazırlıklı olun. Şok dökülme ile var olan greftlerin yaklaşık yüzde seksenini kaybetmek, her şeyin yolunda olduğunun göstergelerinden biri olacaktır.

Choi DHI Saç Ekimi Ay Ay Sonuç

DHI Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz?

DHI saç ekimi, aşağıdaki durumları deneyimleyen bireylere yapılmaz:

 1. Hepatit C hastalığına sahip bireyler (DHI saç ekimi, Hepatit C hastalığı olan bireylere, gerekli cerrahi cihazların var olması durumunda doktorun da kontrolü dahilinde gerçekleştirilebilmektedir. Fakat bizler, bu yöntemi hastalarımızın sağlığını garanti altına almak adına, pek tercih etmemekteyiz.
 2. Kalp ve damar hastalığı olan bireyler
 3. Tansiyon hastalığı olan bireyler
 4. HIV – AIDS virüsü tespit edilen bireyler
 5. Psödopelade ve Liken planus hastalığı olan bireyler
 6. 3 kere veya daha fazla başarısızlıkla sonuçlanan saç ekimi deneyimlemiş bireyler
 7. Kronik etkileri olan kafa derisi rahatsızlığı olan bireyler.

DHI Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

HI saç ekim avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

 1. FUE saç ekimi gibi ekstra bir kanal açma adımı gerektiren işlemlerde greftlerin canlılığını korumak için özel medikal solüsyonlar hazırlanıldığını biliyoruz. Çünkü greftlerin kafa derisinden uzakta geçirdikleri zaman onların canlılığını yitirme tehlikesini arttırır. Canlılığını tamamen kaybetmiş olan greftler ise ekildikten sonra talep edildiği gibi gelişip uzamamaktadır. DHI saç ekimi, ekstra bir kanal açma adımı gerektirmediğinden, greftlerin dışarıda bekletilme süresini minimize eder. 
 2. DHI yönteminde kafa derisinde mevcut olan saçlar hasar görmemektedir. Saç dökülmesi tamamen bitmiş olan hastalarda da kolaylıkla DHI saç ekimi uygulanabilir.
 3. Özel bir kalem ile uygulandığından dolayı, tıraşsız saç ekimi için de sıklıkla DHI Choi Implanter Kalem’den yararlanılmaktadır. 
 4. DHI yöntemi daha sık şekilde greft yerleşimine izin verir. Bu durum, daha yoğun şekilde greft ekimini ve daha doğal bir görünümü destekler.

Eğer siz de DHI yöntemini daha yakından tanımak ve saçlarınızın mevcut durumu ile alakalı bilgi almak istiyorsanız hemen kliniğimizi arayarak randevu talep edebilirsiniz.

DHI Saç Ekiminin Dezavantajları Nelerdir?

DHI saç ekim yöntemi, sıklıkla FUE ile kıyaslanır. Bu yüzden ‘’FUE mi DHI mi tercih etmeliyim?’’ sorusunu sorarak kliniğimizi ziyaret eden hastalarımız sayıca son derece fazladır. Sizleri, birazdan dezavantajlarını da sıralayacağımız bu yöntemi bizzat değerlendirmeye davet ediyoruz. 

 1. DHI tekniği, FUE yöntemine göre biraz daha maliyetli olabilir.
 2. DHI tekniği ile gerçekleştirilen saç ekimi, diğer yönteme göre bir ya da iki saat daha uzun sürebilmektedir.
 3. DHI saç ekim tekniği oldukça detaylı bir çalışma ve eğitim gerektirir. Doktorunuzun deneyimli ve alanında uzman olduğundan emin olmak zorundasınız. 

DHI Saç Ekiminin Fiyatları Nedir?

DHI saç ekim yöntemi, işlemin daha uzun sürmesi ve belirli medikal cihazların kullanımını gerektirmesinden dolayı diğer yöntemlerden biraz daha yüksek maliyetli olabilmektedir. Genel olarak fiyatı etkileyen şey greftlerin toplanacağı alan ve greft sayısıdır. Size özel bir fiyat verebilmemiz adına hemen arayın, bir randevu oluşturun ve doktorunuz ile görüşün.

Daha sağlıklı, genç, canlı, dolgun ve doğal saçlar EsteFavor ile mümkün!

SİZİ ARAYALIM