Tıraşsız Saç Ekimi

Saç ektirdiğiniz için sosyal yaşamdan uzaklaşmaya son!

EsteFavor uzmanları tarafından en gelişmiş medikal araçlar, inovatif cerrahi bakış açısı ve steril alanlar ile gerçekleştirilen tıraşsız saç ekimi, saçlarınızın kazınmadan gürleştirilmesini sağlayarak ani bir görüntü değişikliği yaşamanızın önüne geçer. Modern, kalıcı, güçlü ve tutunma oranı maksimize edilmiş greftler adım adım büyürken, dolgunlaşan saçlarınız doğal bir sürecin sonucu gibi görünür.

Siz de tıraşsız, ağrısız ve kalıcı saç ekimi için hazır mısınız?

Saçlarınızı değiştirin, tüm stiliniz değişsin, yaşınız gençleşsin ve özgüveniniz artsın. EsteFavor  olarak bizler, değerli hastalarımızın görünümleri ile ilgili hayallerini birer birer yerine getirirken, dikkati, hijyeni ve desteği ön planda tutuyoruz. Tıraşsız saç ekimi sürecinin detaylarını öğrenmek, ekim sonrası iyileşme adımlarını keşfetmek ve Favor ayrıcalıklarını yakından tanımak için doğru yerdesiniz.

Değişimin tam zamanı.

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Kimlere Yapılabilir?

Geçtiğimiz yıla oranla, bu yıl yüzde 25 oranında daha sık tercih edilen tıraşsız saç ekimi, sosyal çevresinde saç ektirdiğinin farkına varılmasını istemeyen bireylerin favori tercihi haline geldi.

Saçlarının açık alanlarına, greft toplanan bölgeler dışında hiçbir alanı kestirmeden greft ekimi yaptıran hastalarımız, saçlarının doğal iyileşme süreçlerini var olan kılların arkasına gizleyerek deneyimliyor. Bir yılın sonunda tamamlanan uzama süreci, adım adım güçlenen ve doğal olarak gürleşen bir saç imajı yaratıyor.

Tıraşsız saç ekimi, klasik FUE ya da FUE’nin inovatif ekim yöntemlerinden herhangi birinin, hastanın kafa derisinin tamamen tıraş edilmeden uygulanan bir versiyonudur. Bu yöntemde hastalar için aşamalar değişmez: Anestezi, greft toplama, kanal açma ve greft yerleştirme işlemleri adım adım gerçekleştirilir.

Tıraşsız saç ekimi tercih edenlerin yüzde 45’ini kadınlar oluşturuyor. Estetik kaygılar dolayısıyla saçının tamamını kazıtmak istemeyen fakat daha gür saçların hayalini kuran pek çok kadın, EsteFavor’un inovatif yöntemleri ile tüm stilini yeniden yaratma şansı buluyor. Şimdi sıra sizde. Hemen bizi arayın, Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanı doktorunuz ile görüşmeniz için bir randevu oluşturalım. Saç analizi ve kan testlerinin ardından en kısa sürede daha dolgun, gösterişli, genç ve modern saçlara sahip olun!

Tıraşsız saç ekimi yaptıranların yüzde 65’inin Choi DHI yöntemini tercih ettiklerini biliyor muydunuz? Ekim sırasında kullanılan yöntemlerin tümünü keşfetmek için incelemeye devam edin!

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekim süreçlerinin uzun bir süre boyunca dışarı çıkmamanız ile sonuçlanmasını istemiyoruz. 

Özgüveniniz yüksek bir şekilde rahatça sosyal yaşama karıştığınızı, saç ekiminin sonuçlarını yavaş yavaş deneyimlediğinizi hayal edin.

Tıraşsız saç ekimi, geleneksel saç ekim yöntemlerinden farklı olarak, greft toplanacak alan dışında hiçbir bölgenin kazıtılmamasını sağlar. Bu, etrafınızdakilerin saç ektirdiğinizi anlamaması ve sizin kolayca iş yerine gitmeye devam edebilmeniz anlamına gerekiyor. Tıraşsız Saç Ekimi, herhangi bir yöntemin uygulanış tipi olarak kabul edilmektedir. FUE Saç Ekimi, DHI Saç Ekimi gibi farklı yöntemler kullanılarak tıraşsız ekim gerçekleştirilebilmektedir. 

EsteFavor’daki uzman doktorunuz, gerçekleştirilen kan testlerinin ardından ekime mani hiçbir durumun bulunamaması üzerine, kafa derinizi inceler ve ihtiyaç duyduğunuz greft sayısını da göz önünde bulundurarak sizin için en iyi saç ekim yönteminin hangisi olduğuna karar verir. Daha sonra, sizin de talebiniz ile bu yöntem tıraşsız bir prosedür çerçevesinde uygulanabilir.

EsteFavor olarak bizler, her şeyden önce sizin ve personelimizin sağlığını önemsiyoruz. Bu doğrultuda, ekimi size kan testi yaptırmadan kesinlikle başlamıyoruz. Kliniğimizde gerçekleşecek olan kan testi, ekimin önüne geçebilecek herhangi bir bulaşıcı kan hastalığınızın olmadığını teyit etme amacı taşır. Gerekli kontrollerin yapılmasının ardından alanında uzman ve deneyimli doktorunuz ile muayene aşaması başlar.

Tıraşsız saç ekimi, ekim yapılacak alanda ya da alana oldukça yakın bölgelerde saç teli bulunduğundan dolayı, ekstra uzmanlık gerektiren bir işlemdir. İşlemin alanında deneyime sahip, ileri düzey medikal cihazlara erişimi olan ve bu sayede size en yüksek verim sözü veren bir doktor tarafından gerçekleştirileceğine dair söz veriyoruz. Doktorunuz, ekime başlamadan önce tıraşsız saç ekiminin hangi yöntemle yapılacağına ve kaç adet grefte ihtiyaç duyduğunuza karar verir. Birlikte yapacağınız ekim planı dahilinde alın çizginiz ve elde edilecek saç yoğunluğu belirlenir.

Günümüzde anestezi yöntemi sayesinde ekim işlemlerini yüzde yüz ağrısız gerçekleşebildiğini biliyor muydunuz? Sakal ve bıyık ekim işlemlerinde greftlerin ekileceği donor alanına da ekimin gerçekleşeceği açıklık alanlara da lokal anestezi uygulanır ve hastanın maksimum konfor ile süreci atlatması sağlanır. Yaklaşık olarak 2 – 5 saat arasında süren ekim boyunca hasta hiçbir şekilde acı hissetmez. Özellikle lokal olarak uyguladığımız sedasyonlu anestezik ilaçlar, incecik bir enjektör yardımı ile dokuya en az hasarı vererek gerçekleşiyor. Sedasyon, hastanın ekim boyunca bilincinin açık olmasına ve bu sayede ihtiyaçlarını karşılamasına izin verirken, hiçbir acı hissetmemeyi de mümkün kılıyor. EsteFavor’da anestezi işlemi yalnızca anestezi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Sağlığınızı önemsiyoruz.

Yapı ve anatomi olarak saç kıllarına en çok benzeyen ense kökleri, doktorumuzun greft toplamak için tercih edeceği ilk alan olacaktır. Ne var ki, günümüzde saç ektirmek isteyen bireyin yüzde 15’inde ense kökü alanında yeterli greft bulunamamaktadır. Bu durumda, Favor Kliniğin gelişmiş cihazları ile Body Hair Transplantation (BHT) gerçekleştirilir. Bu işlem, greftlerin sakal, bıyık, göğüs kılı, bacak kılından toplanması anlamına gelir. Dikkatli bir greft toplama aşamasından sonra toplanan greftlerin tamamı, doku kaybını minimuma indirecek ve canlılığı koruyacak bir solüsyon içerisine bırakılır.

FUE ve Safir FUE yöntemini tercih eden hastalarımız için greftlerin toplanmasının hemen ardından kanal açma işlemi başlar. Eğer Choi DHI yöntemini tercih ederseniz ayrı bir kanal açma aşaması olmaksızın ekim işlemine başlanır. Choi Implanter Kalem, aynı anda hem kanalın açılmasını hem de greftin ittirilerek bu kanala yerleştirilmesini sağlamaktadır. Kanallar açılırken her aşamanın uzman doktor eşliğinde gerçekleşmesi, doğru açının yakalanması, kanalların gerekli yoğunluk açılması ve steril ortamdan kesinlikle ödün verilmemesi adına oldukça değerlidir. Favor Klinik’te saç ekiminin her aşaması doktor eşliğinde gerçekleşir.

Toplanan greftlerin solüsyonlarından teker teker çıkarılarak özel medikal cihaz yardımı ile ekilmesi, tıraşsız saç ekiminin son aşamasıdır. Bu aşamada doktorun açıklık alanlara yerleştirilecek greftlere ekstra nazik davranması ve ideal ekim açısını koruması gerekir. Unutmayın, doğru açı ile ekilmeyen saç gereğinden dik kıllar ve doğallıktan oldukça uzak bir görünüm anlamına gelecektir. Ekim sırasında kullanılacak materyaller, hastanın tercih ettiği saç ekim yöntemine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Daha fazlasını keşfetmeye hazır mısınız?

EsteFavor uzman doktorları ile saçlarınızı size yeniden kazandırmaya hazır. Tıraşsız saç ekiminde en güçlü sonuçları elde etmenizi sağlayacak yöntemler ve araçlarla daha iyisi her zaman mümkün. İşte ekim boyunca tercih edebileceğiniz yöntemler:

Tıraşsız Saç Ekimi Sonrası İlk 10 Gün İyileşme

Tıraşsız saç ekimi saç ektirdiğinin çevresi tarafından anlaşılmasını istemeyen pek çok birey tarafından tercih edildiğini biliyoruz. Bu doğrultuda, kliniğimize gelen hastalarımız arasında iş hayatında aktif olarak bulunan ve sürekli sosyal yaşamda olan bireylerin bu yöntemi daha sık incelediğini söylemek mümkün. Peki, aktif yaşama sahip olan bireyler için tıraşsız saç ekimi uygun mu? Tıraşsız saç ekimi sonrası ilk 10 gün iyileşme nasıl gerçekleşiyor?

Ekim sonrasında EsteFavor olarak maksimum hızda iyileşme sunabilmek adına greftlerin ve kafa derisinin dokusunda oluşabilecek hasarı minimize etmeye özen gösterdiğimizi, yüzde 100 steril ve profesyonel ortamlarda cerrahi müdahaleleri gerçekleştirdiğimizi hatırlatmak istiyoruz. Sağlığınız bizim için son derece değerlidir.

 1. Saç ekimi günü: Saç ekimi günü ekim sonrası 6 ila 10 saat arasında süren maceranızın sonuna gelmiş olacaksınız. Yorgun, sedasyonlu anestezinin etkisi ile belki biraz uykulu olan bünyenizi dinlendirmeniz bu aşamada oldukça önemlidir. Eve gittiğinizde ekim yapılan bölgeye doğru uyumamanız oldukça önemlidir. Ekimin ilk yüzü yüz bölgenizde şişlikler, morluklar, şakak bölgelerinize doğru ağrı deneyimi yaşamanız mümkündür. Bunların herhangi bir müdahale gerektirmeden birkaç gün içinde geçmesi ya da hafiflemesi beklenmektedir.
 2. Saç ekiminden sonraki ilk gün: Ekimden sonraki ilk gün greftlerin kafa derisi dokusuna tutunması için oldukça kritiktir.EsteFavor olarak bizler ekimden alacağınız verimi önemsiyor ve bu doğrultuda sizlere tedavi sunuyoruz. Tedavi, ekim yaptıran hastanın kanından belirli bir oranda alınmasını, bu kanın özel laboratuvarımızda steril cihazlarımızın yardımı ile büyüme bakımdan zenginleştirilmesini gerektirir. zengin sıvının ekim yapılan alana ultra ince araçlar aracılığı ile enjekte edilmesi, ilgili bölgede uzamayı teşvik ederek greftler ile doku arasında kurulacak olan bağları tetikler. Kafa derisinin uyarılması ve bu dokunun daha yoğun şekilde beslenmesi, greftlerin büyümesini hızlandırır. Ayrıca, büyüme enjekte edildiği alan dokunun yeni kılcal damarlar oluşturmasını, bölgede kan akışının artmasını ve bu sayede beslenmenin daha yoğun hale gelmesini sağlar. Tüm bunlar, tıraşsız saç ekimi sonucunda ekilen her bir greftin tutunarak kalıcı olma ihtimalini arttırır. Tedavi, her hastamıza saç ekiminden sonra tavsiye ettiğimiz bir işlemdir. Ayrıca, ekim yaptırmayı tercih etmeyen hastalarımız da çoğunlukla saç bakımı yapmak adına kliniğimizi ziyaret etmektedirler.
 3. Saç ekiminden sonraki ikinci gün: Ekimden sonraki ikinci gün, hastalarımızın kliniğe davet edildikleri, doktor ve uzman teknisyenler eşliğinde ilk yıkamanın tamamlandığı gündür. Bu işlem yapılırken doktorunuz size saçlarınızın bakımı ile ilgili detaylı bilgi verir ve temizlik için kullanabileceğiniz ürünlerden söz eder. Bu toplantı sırasında tavsiye edilen detaylara dikkat ederek önümüzdeki süreçlerde saç bakımınızı gerçekleştirmeniz beklenir.
 4. Saç ekiminden sonraki üçüncü gün: Kafa derinizin ekim sonrasında iyileşme sürecini güçlendirmek için istirahat etmek, mümkünse iş yerinizden izin almak, uyku pozisyonunuza dikkat etmek, ağır ürünler taşımaktan kaçınmak oldukça önemlidir. Bu süreçte beslenmenize dikkat etmek ve doktorunuzun tavsiye ettiği vitaminleri almak da, greftlerin daha da güçlenmesine olanak tanıyacaktır.
 5. Saç ekiminden sonraki dördüncü gün: Tıraşsız saç ekiminde dördüncü günde greftlerin toplandığı alanda ve ekimin gerçekleştiği noktada hafif bir sızı hissetmeniz mümkündür. Bu sızının doktorunuzun tavsiye ettiği merhem ve losyonlar aracılığı ile kontrol altına alınmasını öneriyoruz. Bu süreçte iyileşmenin hızlanmasını ve ağrıların azalmasını istiyorsanız sigara ve alkolden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.
 6. Saç ekiminden sonraki beşinci gün: Kabuklanmaya başlayan yaralarınız deriniz üzerinde yoğun bir kaşıntı hissi deneyimlemenize sebep olabilir. Kabukların sert yapıları dolayısıyla acı ve kaşıntının aynı anda hissedilmesi yüksek oranda bir konforsuzluk hissi yaratacaktır. Bu aşamada saçlarınızı ya da kafa derinizi kesinlikle kaşımamanız, yalnızca doktorunuz tarafından önerilen losyonu kullanmanız tavsiye edilir.
 7. Saç ekiminden sonraki altıncı gün: Saçlarınızın kimyasallardan, gereğinden fazla sıcak sudan ve darbelerden korunması son derece önemlidir. Bu süreçte takım sporlarını, yoğun atletik faaliyetleri bırakmanız, kafa derinize uyguladığınız bakım ürünlerine ekstra dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğru bir bakım rutini ve istirahat eşliğinde greftler uzamaya devam eder.
 8. Saç ekiminden sonraki yedinci gün: Kabuklanmanın maksimum seviyeye ulaşmış olabileceği bugün de düzenli olarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Son derece zarif hareketler ile yapacağınız yıkamanın mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği ürünler kullanılarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 9. Saç ekiminden sonraki sekizinci – onuncu gün: İlk bir ay içerisinde gerçekleşecek olan şok dökülmeye günler kala, saçlarınızda iyileşmenin etkilerini ve kabuklanmaların yavaş yavaş kayboluşunu gözlemlemeye başlarsınız. Saçlarınızın açıklık alanlarında bulunan kabuklanmaları pamuk yardımı ile hafifçe ovalayarak çıkarmaya çalışabilirsiniz. Bu süreçte deri üzerinde gördüğünüz pıhtılaşmalar da neredeyse tamamen sona ermiş olacak. Tıraşsız saç ekiminde var olan saçlarınız bu pıhtılaşmaları pek meydana çıkarmadığı için bunu fark etmeyebilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekiminin Olumlu Yanları Nelerdir?

 • Tıraşsız saç ekimi, özellikle ekim yaptırdığını belli etmek istemeyen hastaların kurtarıcısı gibidir: Çünkü bu yöntemde donör bölge ve greft alınan bölge dışındaki alanlar olduğu gibi kalır. Bu sayede gündelik yaşamda etrafınızdakiler çok dikkat etmediği sürece ekim yaptırdığınızı anlamayabilir ve greftlerin büyüme sürecinde ortaya çıkan görüntü sizi rahatsız etmemiş olur. Çünkü görüntünün büyük bir kısmı zaten var olan saçlar tarafından gizlenir.
 • Saç kökü iyileşmesi gerektiren alanın daha dar bir alan olması, tıraşsız saç ekiminde doku hasarının da daha az olması anlamına gelmektedir. Bu da sonuçları daha hızlı almanıza, iyileşme sürecinde daha az desteğe gereksinim duymanıza olanak tanır.

Tıraşsız Saç Ekiminin Dezavantajları Nelerdir?

 1. Tıraşsız saç ekiminde kanal açılacak bölge üzerinde işlem yapmak, saç kalabalığından dolayı biraz daha zor olabilir. Bu yüzden doktorunuzun yüksek oranda deneyim sahibi ve uzman biri olmasına dikkat etmelisiniz. EsteFavor, yeterli eğitimi almış, yıllardır bu işi yapan, alanında uzman estetik ve rekonstrüktif uzmanları ile çalışır.
 2. Operasyon diğerlerine göre biraz daha uzun sürebilmektedir.
 3. Tıraşsız saç ekimi maliyeti, diğer saç ekim yöntemlerine göre daha yüksek olabilmektedir. Çünkü uzman doktorunuzun tek bir prosedür üzerinde daha uzun çalışması ve daha yüksek oranda deneyimini uygulamaya koyması gerekir.
 4. Tıraşsız saç ekimi saçların kazıtılmadan ekilmesi anlamına gelse de ekilen alanların on beş gün ile bir ay içerisinde şok dökülme ile tamamen kaybedilmesi söz konusudur. Fakat bu, tam olarak bir dezavantaj sayılmaz. Çünkü tıpkı diğer yöntemlerde olduğu gibi bu yöntemde de saçlar üçüncü aydan itibaren çıkmaya başlar ve kalıcı sonuçlar elde edilir.
 5. Tıraş gerçekleşmediğinden dolayı doktorunuzun tek bir seans için uygulayabileceği greft sayısı sınırlıdır. Fakat süreci birkaç seansa bölerek bu dezavantajı avantaja çevirmek mümkün olabilmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları Nelerdir?

Saç ekimi fiyatları ekim yapılacak alanların genişliğine, ihtiyaç duyulan greft sayısına ve tıraşsız ekimi gerçekleştirmek için tercih ettiğiniz yönteme göre değişiklik gösterebilmektedir. Elbette tercih ettiğiniz klinikte size hizmet veren doktorların deneyimi, uzmanlık düzeyi ve kliniğin sterilizasyonu da fiyatları belirli bir oranda etkilemektedir.

Yaşam boyu kalıcı sonuçlar görmeyi umduğunuz ekim işlemi için doğru yöntemi, yeterli greft sayısı ile uygulayan uzman bir kliniği tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.

EsteFavor yalnızca bir telefon uzaklığınızda.

SİZİ ARAYALIM