Gençlik aşısı

Gençlik Aşısı

Yaşlanmayı durdurmak mümkün değil, ancak geç yaşlanmak çok kolay yöntemlerden geçiyor. Ameliyatsız gençleşme yöntemleri arasında bulunan gençlik aşısı, geç ve sağlıklı yaşlanmanın en kolay tekniğini sağlamaktadır. Gençlik aşısı, içeriğinde bulunan hyaluronik asit sayesinde cildin genç, hacimli ve canlı görünmesini sağlayan özel bir uygulamadır.

Yaşlanma etkileriyle mücadele edin.

IAL sistem ya da H-100 Gençlik Aşısı olarak bilinen uygulama ile en iyi sonucu almak ister misiniz? EsteFavor’un deneyimli ekibi ve üst seviye medikal ekipmanları ile yaşlanma etkilerini uzun süre erteleyebilirsiniz!

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, yoğun miktarda hyaluronik asit ve farklı miktarlarda vitamin, mineral, peptit içeren karışımın enjekte edilerek uygulanması işlemidir. Özel uygulama tekniği sayesinde hyaluronik asit ve diğer bileşenler doğrudan cilt altına nüfuz eder. Bu sayede daha kısa sürede genç, canlı ve pürüzsüz bir görünüm mümkün olur.

Gençlik aşısı, yaşlanmanın doğal etkileriyle mücadele etmenizi sağlar. Aynı zamanda hava kirliliği, stres, genetik faktör vb. sorunlardan kaynaklanan cilt sorunlarını onarmaktadır. EsteFavor ailesi olarak bizler, her yaşta genç ve estetik bir görünümün mümkün olmasını sağlıyoruz. Hayal ettiğiniz kusursuz cilde sahip olmak için bizi hemen arayabilirsiniz!

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Yaşlanma karşıtı aşılar arasında kısa sürede sağladığı güçlü etkisiyle ön plana çıkan gençlik aşısı, yirmi yaş itibariyle uygulanır. Yirmili yaşların sonunda cilt altı dokularda hyaluronik asit ve kolajen üretimi azalır. Sonucundaysa solgun, sarkmış ve kırışıklık dolu bir cilt görünümü oluşur. Cildinize iyi davranmak ve aynaya mutlulukla bakmak için gençlik aşısı en etkili yöntemlerdendir.

Gençlik aşısı, medikal kozmetik bir işlemdir ve cerrahi yöntemlere ihtiyaç duyulmaz. EsteFavor’a gençlik aşısı için gelen hastalarımız, detaylı bir muayene süreci yaşar. Muayene sırasında cilt yapısı analiz edilir, hastaların beklentisi öğrenilir ve ihtiyaçları doğrultusunda güçlü bir tedavi planı hazırlanır.

Gençlik aşısı uygulaması için öncelikle uygulama alanı temizlenir ve lokal anestezik krem uygulanır. Bölgenin uyuşmasıyla birlikte mikro uçlu iğneler aracılığıyla gençlik aşısı enjekte edilir. Hastalarımızın bu süreçte konforu oldukça yüksektir ve herhangi bir acı hissi yaşamazlar.

EsteFavor ailesi olarak bizler, sonuç odaklı medikal işlemlerimizle her zaman en iyisini hedefliyoruz. Siz de en iyi sonuçlardan yararlanmak için EsteFavor’u ziyaret edebilirsiniz.

Gençlik Aşısı Faydaları Nelerdir?

Gençlik aşısı sadece dolgun ve canlı bir yüz görünümü kazandırmakla kalmaz. Cilt sağlığınızı güçlendirmek ve kusursuz bir cilde bir adım daha yaklaşmak için uygulanabilir.

Gençlik aşısının sağladığı öne çıkan bazı faydalar:

 • Hyaluronik asit sayesinde cildin nem tutma oranı artar,
 • İnce kırışıklık ve çizgiler onarılır,
 • Solgun, mat ve yorgun görünen ciltlerde canlı ve enerji dolu bir görünüm sağlar,
 • Elastikiyet kaybı önlenir,
 • Dekolte bölgesini gençleştirir ve boyun bölgesindeki ince kırışıklıkları giderir,
 • Gıdıyı toparlarken çeneyi kaldırma etkisine sahiptir,
 • Yaşlılık, güneş ve sigara kullanımına bağlı oluşan lekeleri azaltır,
 • Cilt tonunu eşitler,
 • Yüzün tamamında lifting etkisi yaratır,
 • Hücre yenilenmesini hızlandırır,
 • Cilt kuruluğunu giderir.

Gençlik aşısı, yüzün tamamında canlı ve enerjik bir görünüm sağlar. Bizler, EsteFavor’da maksimum özen ve steril koşullarda gençlik aşısını uyguluyoruz. Gençlik aşısının faydalarından yararlanmak istiyorsanız, ekibimizle direkt iletişime geçebilirsiniz!

Gençlik Aşısı Kaç Seans Uygulanır?

Gençlik aşısı genellikle 3 seans olarak uygulanır. Ancak hastaların cilt yapısı ve cilt sorunlarına göre seans sayılarında farklılık olabiliyor. İlk uygulamadan sonraki iki gün içinde gençlik aşısının etkileri görülmeye başlar. Özellikle dolgun ve pürüzsüz bir cilt görünümü, ilk belirtiler arasındadır. Fakat gençlik aşısının tüm etkisini görmek bir ayın sonunda gerçekleşir.

Gençlik aşısı iki haftalık aralarla uygulanabilir. Aynı zamanda yılda iki defa gençlik aşısı uygulaması ile cilt sağlığınızı koruyabilir ve yaşlanma etkilerinden kaçınabilirsiniz.

Gençlik Aşısı Yan Etkileri Nedir?

Gençlik aşısı içeriğinde bulunan hyaluronik asit, vücudumuzda doğal olarak bulunur. Dolayısıyla laerjik reaksiyon veya ciddi bir yan etki beklenmez. İşlem sonrasında uygulama alanında hafif düzeyde ödem veya kızarıklık görülebilir. Bu etkiler, geçicidir ve yaklaşık bir gün sonra kaybolur.

EsteFavor ailesi olarak bizler, gençlik aşısını özveri ve titizlikle uyguluyoruz. Hastalarımız için sunduğumuz güvenilir, konforlu ve optimal etki sağlayan işlemler hakkında detaylı bilgi edinmek için kliniğimizi ziyaret edebilir veya iletişim numaralarımızı kullanabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM