Uzun Saç Ekimi

Saçlarınızı uzamasını bekleme süresi olmadan, yalnızca birkaç saatlik ekim işlemi ile yeniden kazanmaya var mısınız? 

EsteFavor uzmanlarının ayrıcalıklı cerrahi müdahalesi ile tanışın. Uzun saç ekimi, hayalinizdeki dolgun, yoğun ve sağlıklı saç görüntüsünü beklemek zorunda kalmadan elde etmenizi sağlar. Tıpkı son derece gerçekçi bir peruk takmışsınız gibi: Fakat bu kez yaşam boyu kalıcı, yüzde 96 – 99 arasında başarı oranı ile tamamen doğal bir görünümle.

Özellikle kadınlarda saç ekimi hizmetleri dahilinde sıklıkla sunduğumuz Uzun Saç Ekimi, ilk adımda yaklaşık 4 – 5 ay süren bir bekleme süreci olmaksızın saç ekimi sonuçlarını deneyimleyebileceğiniz alternatif bir yöntemdir. Yaklaşık dört hafta sonra saçlarınız şok dökülme evresine girecek olsa da, ilk aşamada ekimin sonuçlarını hemen görüyor olmak oldukça avantajlı olabilmektedir. Uzun saç ekimi, greftlerin doğrudan uzun olarak toplanmasını ve ekimin de greftler uzunken gerçekleştirilmesini gerektirir. Bunun için FUE, DHI gibi çeşitli saç ekim teknolojilerinden yararlanan uzman EsteFavor  Ekibi, sizin için en iyi sonuçları sağlayacak greft sayısına robotik araçların yardımı ile karar verir. 

Sizlere uzun saç ekimini tüm adımları ile detaylıca anlattık. Ekimin gerçekleştirilebileceği yöntemleri daha yakından tanımak, uzun saç ekimi sonrası iyileşme aşamalarını incelemek ve saç ekim sonuçlarına göz atmak için doğru yerdesiniz.

Keşfedin ve saçınızı geri alın!

Uzun Saç Ekimi Nedir? Kimlere Yapılabilir?

Uzun saç ekimi, uluslararası kaynaklarda Long Hair Fue Tech olarak da tanımlanır. Bu tür bir yöntemde greftler diğer yöntemlere göre çok daha uzun olacağından, ekim yüksek oranda deneyim ve profesyonellik gerektirecektir. Doktorunuzun bilgisi ve doktorunuza klinik tarafından sunulan medikal cihazların kalitesi, tedaviden alacağınız verimi doğrudan etkileyecektir.

Bizler, EsteFavor olarak, yeni nesil teknolojileri inovatif medikal bakış açıları ile birleştiriyoruz. Hastalarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak ve onlara hayal ettikleri estetik aurayı kazandıracak saç ekim yöntemlerini büyük bir titizlik ile gerçekleştiriyoruz.

Saçlarını uzun olarak ektirmek isteyen ve hızlı sonuçları almak için 3- 4 ay içinde görünür olarak 12 ay içerisinde son haline erişecek uzama sürecini beklemek istemeyenler, kolaylıkla uzun saç ekimini tercih edebilirler. Pek çok birey uzun saç ekimi ile tıraşsız saç ekimini bir araya getirerek, saçlarını dolgunlaştırmak adına doğrudan uzun olan kılların ilgili bölgeye ekilmesini istiyor. Bu sayede sadece ekim süresi kadar bir zaman içerisinde dolgun, sağlıklı ve baştan aşağı değişmiş bir saç stiline sahip olmak mümkün hale geliyor.

Uzun saç ekimi,

 • Özellikle alnın sağ ve sol alanlarına ekim yaptırmak isteyenler,
 • Saçlarının en tepesindeki açıklığı kapattırmak isteyenler,
 • Saçlarının en ön kısmındaki küçük alanı kapattırmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Dar bir alana açıklık kapattırmak amacı ile gerçekleştirilen işlemlerde Long FUE mükemmel bir alternatif olabilir.

Kliniğimizde gerçekleştirilen her bir saç ekim prosedüründe kafa derinizin yapısı ve ihtiyaç duyduğunuz greft sayısına bağlı olarak sadece size özel bir süreç planı yapılır.

FUE, Safir FUE, DHI gibi farklı yöntemler uzun saç ekimi yapılması için tercih edilebilir. Uzun saç ekimi fiyatları, kullanılan teknik ve ihtiyaç duyulan greft sayısına bağlı olarak da değişiklik gösterecektir. 

Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanı doktorunuzla görüşmek, saç analizi gerçekleştirilmesini talep etmek ve yalnızca size özel olarak oluşturulacak kişiselleştirilmiş ekim planını tamamlamak için hemen EsteFavor uzmanları ile iletişime geçin. Randevunuzu oluşturduktan sonra gerekli kan testlerini yapacak ve her şeyin yolunda gitmesi durumunda muayeneniz ile sürece başlayacağız.

Her adımın sizin de içinize sinmesi, sonuçların modern yöntemler ile elde edilmesi bizim için son derece önemli.

Uzun Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Uzun saç ekimi tercih edenlerin yüzde 65’ini kadın hastalarımızın oluşturduğunu biliyor muydunuz?

Uzun, gür ve dolgun saçlara sahip olmak isteyen fakat hormonal, genetik, çevresel faktörler sebebi ile saçlarında seyreklik problemi deneyimleyen pek çok kadın, sonuçlarını en hızlı şekilde alabildiği uzun saç ekimi yöntemini tercih ediyor. Bu yöntem, her bir greftin teker teker kafa derisine ekildiği FUE ile adımlar bakımından birebir uyuşsa da ekim sırasında kullanılan greftlerin uzun olması ile FUE’den ayrışıyor.

Kafa derisinin saç bakımından seyrekleşen alanlarına gerçekleştirilecek olan ekim, öncelikle doktorunuzun özel bir kalemle ekim yapılacak bölgeyi işaretlemesini gerektirir. Bu işaretleme, ekim sürecinin devamı için bir rehber niteliğinde olacaktır. Daha sonra doktorunuz ekim yapılacak alana göre ihtiyaç duyduğunuz greft sayısını belirler. Bu greft sayısının en doğru şekilde belirlenmesi için bilgisayar destekli robotik medikal araçlardan yardım alınabilmektedir. 

Uzun saç ekiminde tek bir seansta ekilebilecek greft sayısı yaklaşık olarak 500 ile 1000 arasındadır. Uzun saç ekimi, daha zor bir işlem olduğundan diğer yöntemlere göre uzun sürebilmektedir.

EsteFavor’un maksimum düzeyde steril cerrahi müdahale alanlarında uzman doktorlar eşliğinde gerçekleşen ekim aşağıdaki adımları gerektirir:

Uzun saç ekimi gerçekleşmeden önce Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanı doktorunuz, ekim için önünüzde herhangi bir mâni olmadığından emin olmak isteyecektir. Bu doğrultuda, özellikle kan yoluyla bulaşan bir hastalığa sahip olup olmadığınıza bakılabilmesi için kan testleri yapılır. Bu adım, sizin ve sağlık çalışanlarının sağlığını korumak adına oldukça önemlidir. Uzun saç ekiminin önünde herhangi bir engel olmadığı anlaşıldığında, ekim planlaması için muayene aşamasına geçilir.

Doktorunuz oldukça detaylı bir saç analizi gerçekleştirerek ihtiyaç duyduğunuz greft sayısını belirlemeyi amaçlar. Uzun saç ekiminde işlem oldukça zorlu ve uzmanlık gerektiren detaylara sahiptir. Dolayısıyla muayene sürecinde de doktorunuz kanal açılacak alanları, alın çizgisini, greft sayısını ve kullanılacak yöntemi size en verimli sonuçları sağlayacak şekilde belirlemeyi hedefler. Muayene sırasında çeşitli görüntüleme teknikleri kullanarak siz değerli hastalarımızın işlemin son halini görmesini ve buna bağlı olarak sürece başlamasını önemsiyoruz.

Favor Klinik’te uzman uzun saç ekim süreci yüzde yüz ağrısız ve acısız şekilde gerçekleşir. Ekimin her bir adımında işlem yapılan alanda lokal anestezi ilacı bulunur. Bu, ekimle ilgili herhangi bir acı deneyimlemenizin önüne geçeceği için çok daha konforlu hissetmenizi sağlar. Lokal anestezi işlemi anestezi uzmanı eşliğinde gerçekleşir ve en iyi sonuç garanti altına alınır.

Yapılan araştırmalar, saç ekiminde maksimum tutunma oranının elde edilebilmesi için greftlerin ense kökünden toplanması gerektiğini söylüyor. Favor Klinik’teki saç ekim sürecinde de greft toplama işlemi mümkün olduğu ölçüde ense kökünden gerçekleşir. Ense kökü, uzama potansiyeli, kalınlık ve sertlik bakımından saçlara en yakın anatomik özelliklere sahip olan kıllardır. Ense kökündeki kılları yeterli olmayan bireylerin vücudunun diğer alanlarından da greft toplama işlemi yapılabilir. Greftlerin toplanmasının ardından her birinin canlılığı koruyan ve doku kaybını minimum düzeye indiren solüsyonlarda bekletilmesi sağlanır. Bekletme işlemi gerçekleşirken uzman doktorunuz eşliğinde kafa derinizde kanal açma adımları başlar.

Kanal açım işlemi, doktorunuzun tercih ettiği yönteme göre farklı araçlarla gerçekleştirilebilir. Uzun saç ekiminde greftlerin teker teker ekilirken doğru bir açı ve yoğunluk belirlenmesi son derece önemlidir. DHI yöntemi tercih edildiğinde kanal açım işlemi ile greft ekim işlemi aynı anda, Choi İmplanter Kalem yardımı ile gerçekleştirilir. FUE, Safir FUE gibi yöntemlerde ise kanal açma işlemi özel bir bıçak ile gerçekleştirilirken ardından greftler teker teker ilgili alana ekilecektir.

Kanalların açılmasının ardından, özel solüsyonda bekletilen greftlerin her biri, doktor tarafından belirlenen kanallara ekilir. Her bir greftin teker teker ekilmesi ve bu greftlerin diğer yöntemlerden farklı olarak uzun şekilde yerleştiriliyor olması ekim süresinin uzamasına sebep olabilir. Uzun saç ekimi, 6 ile 8 saat içerisinde tamamlanacaktır.

Ekim sonrasında greftlerin uzun olması, saçlarınızın normalde 4 ile 5 ay bürüneceği hali ekimin hemen ardından görebilmenizi olanaklı kılar. Ekim sürecinin ardından yaklaşık dört hafta içerisinde saçlarınız yine şok dökülme aşamasına girer ve klasik ekimde gerçekleşen uzama sürecini deneyimlemeniz gerekir. Yine de, ilk aşamada saçların son halini çeşitli zamanlama sebepleri dolayısıyla görmek isteyen tüm hastalarımız için uzun saç ekimi kurtarıcı olabilmektedir. Ekimi aşağıdaki yöntemlerle gerçekleştirebilmekteyiz:

Uzun Saç Ekimi Sonrası İlk 10 Gün İyileşme

Saç ekimi sonrası iyileşme, şok dökülme, uzama süreci, pek çok birey için endişenin yüksek düzeyde olduğu bir aralıktır. EsteFavor olarak bizler, yalnızca ekim gerçekleşene kadar değil, ekimden sonra da sizlere destek sağlamaya ve sorularınız olduğunda sizinle iletişim kurmaya devam ediyoruz.  

Ekimden sonraki ilk on gün iyileşme süreci aşağıdaki gibi ilerler:

 1. Uzun saç ekimi günü: Ekim günü kafa bölgesinde yapılan müdahaleler dolayısıyla göz çevrenizde, yanaklarınızda şişlik, göz altında morluk deneyimleyebilirsiniz. İlk günün bağışıklık sisteminizin alarm verdiği, ekim sırasında oluşan yaraların dokular tarafından algılandığı bir süreç olduğunu unutmayın. Bu süreçte dokuların iyileşmesine destek olabilmek adına ekim yapılan alana doğru uyumamak, kimyasala maruz kalmamak ve bol bol dinlenerek güçlü bir uyku çekmek önemlidir.
 2. Saç ekiminden sonraki ilk gün: Ekimden sonraki ilk gün, ekimin etkisini güçlendirecek ve ekilen uzun greftlerin kafa derinize tutunma şansını arttıracak bir destekleyici tedavi öneriyoruz. Tedavi, vücudunuzun farklı bir bölgesinden 5 ile 10 ml arasında kan alınmasını gerektirir. EsteFavor’un özel laboratuvarında santrifüj edilerek yoğunlaştırılan ve büyüme bakımından zenginleştirilerek ekstra besleyici hale getirilen kan, özel bir araç ile ekim yapılan alana enjekte edilmektedir. Kan, büyüme ile kafa derisini ekstra düzeyde uyarır. Bu uyarılma durumu, greftlerin daha hızlı bir şekilde kafa derisi ile uyum sağlayıp uzamasına, iyileşmenin hızlanmasına yardımcı olur. Ekimden sonraki ilk günde gerçekleşen bu mezoterapi, ekimin etkilerini maksimize edebilir.
 3. Saç ekiminden sonraki ikinci gün: EsteFavor’a davet edilirsiniz ve ilk yıkama işlemi uzmanlar eşliğinde gerçekleşir. Ekimin kusursuz olmasının yanı sıra ekim sonrasındaki bakımın da doğru şekilde yapılması greftlerin uzama ve iyileşme süreçleri için son derece değerlidir. Bu yüzden ilk yıkamanın nazik, dikkatli, uzmanlar eşliğinde ve doğru ürünler kullanılarak gerçekleştirilmesi, alacağınız sonuçlar için önem taşımaktadır.
 4. Saç ekiminden sonraki üçüncü gün: Ekim sonrasında greft alanlarında kırmızı noktacıklar halinde pıhtılar ve kabuklanmalar oluşabilir. Diğer ekim yöntemlerinde bu görüntü oldukça belirgin olmaktadır. Uzun saç ekiminde ise saçların uzunluğu bu kızarıklık ve kabuklanmaları gizler. Yine de, birkaç yıkama sonrasında kabuklanmaların temizlenmesi ve kızarıklıkların yok olması mümkün olacaktır. Bu süreç içerisinde sigara ve alkolden uzak durmak, greftlerin büyüme sürecine yeterince destek sunduğunuzdan emin olmak adına doğru beslenmek, gerekli takviye vitaminleri almak ve istirahat etmek oldukça önemlidir.
 5. Saç ekiminden sonraki dördüncü gün: Kafa deriniz greftlere alışmaya çalışırken iyileşme süreci de hız kazanır. Kabuklanmalar bu süreçte artar ve bu sizde yoğun bir kaşınma ihtiyacı yaratabilir. Greftlerin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve kafa derinizin hiçbir şekilde zarar görmemesi için, saç ekiminden sonraki dördüncü günde ve sonrasında, hiçbir şekilde kaşıma yapmamanız ve kolonya vb. maddelerle kaşıntınızı geçirmeye çalışmamanız gerekmektedir. Bunun yerine, doktorunuzun size bu tür durumlar için vereceği merhemi hafif masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
 6. Saç ekiminden sonraki beşinci gün: Bu süreçte istirahate devam etmeniz, ağır şeyler taşımamanız, ağır spor ve egzersizlere katılmamanız ve besin değeri yüksek gıdaları tercih etmeniz son derece önemlidir.
 7. Saç ekiminden sonraki altıncı gün: Saç ekiminden sonraki altıncı gün, kabuklanmaların daha da artacağı ve rahatsızlık hissinin maksimize olabileceği bir dönemdir. Bu süreçte saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yıkamanın uzmanların tavsiye ettiği şekilde yapıldığından emin olun. Bir pamuk ve su yardımı ile kafa derinize yapacağınız hafif masaj ile kabukları dökmeye çalışabilirsiniz. Bu konuda kafa derinizi zorlamayın ve iyileşmek için gerekli zamanı sunmaya özen gösterin.
 8. Saç ekiminden sonraki yedinci ile onuncu gün: Yedinci ile onuncu gün, iyileşmenin aynı hız ile devam ettiği bir süreçtir. Bu süreçte şok dökülme adımına az kalmış olabilir. Şok dökülme, ekilen greftlerin yaklaşık olarak yüzde seksenini kaybettiğiniz bir adımdır fakat gerekli bekleme süresi sonrasında tüm saçlarınız bu kez kalıcı olarak yeniden uzar.

Uzun Saç Ekiminin Olumlu Yanları / Avantajları Nelerdir?

Pek çok kişi çeşitli saç ekim yöntemlerini araştırarak bunları uygulamak istemekte fakat saçların tamamen kazıtılması fikrinden çekindiği için bundan vazgeçmektedir. Bu yüzden uzun saç ekimi, hayal ettiği estetik görünüme kavuşmak isteyen fakat geleneksel saç ekim yöntemlerinin gerekliliklerinden dolayı bundan çekinenler için mükemmel bir alternatiftir. 

Bu yöntemi tercih eden bireylerin saçlarını kazıtmasına hiçbir şekilde gerek kalmaz. Dahası, saç ekimini yeni yaptırmış kişilerin kırmızı daire şeklinde kan toplanması gerçekleşmiş olan kafa derisi görünümü, uzun saç ekimini tercih eden kişilerde görülmez. Elbette, en önemli uzun saç ekimi avantajlarından biri de bu yöntemin sosyal yaşamınızda bir gün bile arayı gerektirmemesidir. 

Son olarak, saç ekiminin sonuçlarını en hızlı şekilde görmek ve bir anda değişen bir görünüme sahip olmak isteyenler için uzun saç ekimi son derece avantajlıdır. Çünkü diğer saç ekimlerinde sekiz ay ile bir yıl arasında beklemenizi gerektiren saçın uzamış görüntüsüne, bu yöntemde prosedür biter bitmez sahip olursunuz. 

Uzun Saç Ekiminin Olumsuz Yanları Nelerdir?

Uzun saç ekiminde toplanabilecek greft sayısının sınırlı olması, seans başına ekilebilecek greft sayısının da sınırlı olması anlamına gelir. Ayrıca, ekim doğrudan uzun greftler ile gerçekleştirildiği için işlem çok daha uzun sürer ve ekstra uzmanlık gerektirir. Bu durum, ekimin daha maliyetli olmasına sebep olabilmektedir.

Uzun saç ekimi sonrasında da yaklaşık bir ay sonra ‘’şok dökülme’’ süreci yaşanır. Bu süreç sonrasında tıpkı diğer ekim yöntemlerinde olduğu gibi, saçlar klasik uzama sürecine girer.

Uzun Saç Ekimi Fiyatları Nelerdir?

Uzun saç ekimi fiyatları klasik FUE ya da DHI gibi yöntemlere göre yüzde 20 oranında daha yüksek olabilmektedir. Fiyatlar genel olarak greft sayısına ve uzun saç ekimi için hastanın tercih edeceği ekim yöntemine göre değişmektedir. Örneğin klasik FUE ile kıyaslandığında DHI’de ekstra bir fiyat farkı olacaktır.

Ekim hakkında daha fazla bilgi almak, kişisel saç analizi yaptırmak ve yalnızca sizin ihtiyaç duyduğunuz greft sayısı / talep ettiğiniz yönteme göre şekillendirilen bir ekim planı oluşturmak için bizimle iletişime geçin!

Daha genç bir görünüm, daha dolgun saçlar ve yüksek özgüven için!

SİZİ ARAYALIM