Yüz kırışıklık tedavisi

Yüz Kırışıklık Tedavisi

Cildimiz zamanla yaşlanır ve kırışıklıklarla birlikte yorgun bir görünüm kaçınılmazdır. Artık, EsteFavor ile yorgun ve kırışık cilt görünümüne son verebilirsiniz! Yüz kırışıklık tedavisi kişiye özel belirlenen prosedürler sayesinde olduğunuz yaştan çok daha genç ve dinamik görünmenizi sağlar.

EsteFavor yüz kırışıklık tedavisi ile aynalarla barışmaya hazırlanın!

Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkes ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Peki, siz hayal ettiğiniz yüz ve cilde sahip misiniz? Cevabınız hayırsa, EsteFavor’un size özel hazırlayacağı yüz kırışıklık tedavilerinden faydalanmaya hazırsınız demektir!

Kırışıklık Neden Olur?

Kırışıklığın en büyük nedeni yaşa bağlıdır fakat tek etken yaş almak değildir. Cildimiz zaman içinde elastikiyetini kaybeder, kolajen üretimi durma noktasına gelir ve yağ üretimi azalır. Bu durumda kırışıklıklar büyümeye ve derinleşmeye başlar.

Kırışıklığın en büyük sebepleri arasında çevresel faktörler, sigara kullanımı ve genetik yer alır. Zaman içinde kırışıklık noktaları büyür:

 • Boyun ve dekolte
 • Yüz
 • Göz çevresi ve kırışıklığa bağlı oluşan kaz ayakları,
 • Çene hattı ve burun çizgileri (tavşan çizgileri),
 • El
 • Ağız köşesi ve dudak çizgileri.

Yüz kırışıklıkları, özellikle kadınlarda daha yoğun ve erken yaşta görülür. Bununla birlikte mimik çizgileri de zaman içinde büyüyerek derin kırışıklıklara sebep olmaktadır. EsteFavor, yaş ve diğer faktörlerden kaynaklanan kırışıklıklar için alanında uzman ekibi ve uluslararası medikal standartlardaki ürünleri ile çözüm sağlar! Hemen bizimle iletişime geçin ve ilk randevunuzu oluşturalım!

Kırışıklık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kırışıklık tedavisi, kişilerin yaş, kırışıklık yoğunluğu ve derinliği vb. faktörlere göre EsteFavor’un uzman ekibi tarafından belirlenir. EsteFavor, kadın ve erkeklerin cildine verdiği önemin farkındadır ve bu bağlamda tüm işlemler yüksek sterilizasyon altında alanında uzman sağlık ekibi tarafından gerçekleştirilir!

Kırışıklık tedavisi EsteFavor’da birkaç farklı yöntemle gerçekleştirilir:

 • Dolgu
 • Gençlik Aşısı
 • Altın İğne
 • İp Askı – Fransız Askısı
 • Lazer Tedavisi
 • Paris Işıltısı

EsteFavor’un alanında uzman hekimleri ve sağlık personeli, muayeneye geldiğinizde cilt analizi yaparak en doğru yüz kırışıklık tedavisini uygular! Yüz kırışıklık tedavisi sonucunda daha genç, sağlıklı, dinamik ve ışıltılı bir cilde sahip olursunuz.

Yüz Kırışıklık Tedavisi ve Uygulama Bilgileri

EsteFavor’un deneyimli estetik ve rekonstrüktif uzmanları, muayene sırasında cildinizin ihtiyacını belirler ve bu bağlamda en doğru tedavi planını oluşturur. Yüz kırışıklık tedavisi birkaç seans boyunca devam edebildiği gibi tek seanslık işlemlerle de tamamlanabilir. Bizimle iletişime geçerek cildiniz için en doğru kararı verebilirsiniz!

Yüz kırışıklık tedavisi öncelikle cilt analizi ile başlar. Analiz sonrasında EsteFavor’un uzman hekimi ve hasta görüşü doğrultusunda yüz kırışıklık tedavisi belirlenir. Sonraki aşamada cildiniz temizlenir ve işlem başlar:

Dolgu

Yüz kırışıklık tedavisi için en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Cilde hyaluronik asit, yağ vb. bileşenler enjekte edilir. İşlem son derece acısız olmakla birlikte 1 – 3 gün içinde sonuç verir. Cilt daha genç, esnek ve parlak bir görünüme sahip olur.

Gençlik Aşısı

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında bulunan Gençlik Aşısı, lifting etkisi yaratarak cildin toparlanmasını sağlar. Ayrıca cilt tonunu eşitleme, nem dengesini kazanma ve en önemlisi sarkmaları toparlamak için en iyi yüz kırışıklık tedavisi yöntemleri arasında kabul edilir.

Altın İğne

Kırışıklık, sarkma, akne izleri, gözenek vb. sorunlar için tercih edilen altın iğne, 4 – 6 seans uygulanır. Bu yöntem ağrısız ve ameliyatsız yüz gençleştirme tercih eden kişiler için son derece uygundur. Cilt daha genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olurken cilt kusurları da giderilir.

İp Askı

İple yüz germe ya da diğer ismiyle ip askı, otuz yaş üstü kişilerde oluşan kırışıklık ve yaşlanma etkilerini tedavi eder. Bu yöntemde herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmediği gibi seans sonrasında ilk etkiler görülmeye başlanır. Yüz kırışıklık tedavisi için en fazla tercih edilen yöntemler arasında bulunur.

Paris Işıltısı

Yaşlanma ve yer çekimine bağlı gelişen sarkma ya da kırışıklıkları ameliyatsız tedavi etmek için Paris Işıltısı yapılır. Bu yöntem, ağrısız bir tekniktir ve cilde ışıltı kazandırırken yaşlılık etkilerini ortadan kaldırır.

EsteFavor, yüz kırışıklık tedavileri için FDA onaylı ve güvenilir yöntemleri tercih eder. Yüz kırışıklık tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için EsteFavor ekibi ile hemen iletişime geçebilirsiniz!

SİZİ ARAYALIM