En İyi Saç Ekim Yöntemi Nedir? Ekim Yöntemleri Karşılaştırması!

Saç dökülmesi tedavisi teknolojisi son yıllarda şaşırtıcı bir şekilde gelişmiştir ve gelişmeye devam etmektedir. Bu da saç ekimi tedavilerinde birçok yöntemi beraberinde getirir. Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler hangi saç ekimi yönteminin kendileri için en uygun olduğunu nasıl anlayabilir? Bu içerikte en iyi saç ekim yöntemi araştıranlar için kapsamlı bir rehber hazırladık!

Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Bir Prosedürdür?

Saç ekimi işleminde temel olarak vücudun bir bölgesinden saç kökleri alınır ve vücudun saç dökülmesi olan bir bölgesine nakledilir. Saç ekimi işlemi ameliyatla yapılır. Bu işlem uzun süredir bir tedavi olarak kullanılmaktadır fakat gelişen teknoloji saç ekimlerini geçmişte olduğundan daha basit ve daha başarılı hale getirmiştir.

Saç ekimi genellikle erkek tipi kellik tedavisinde kullanılmaktadır. Buna rağmen, son birkaç yılda saç dökülmesinden muzdarip kadınlar da sıklıkla bu tedaviden yararlanmaktadır.

Saç ekimi, tekrarlayan saç dökülmesi yaşayan erkekler ve kadınlar için güvenli ve etkili bir tedavi yöntemidir. Herkesin görünüşünden memnun olmaya hakkı vardır ve saç ekimi kendinize olan güveninizi yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir.

Saç ekimi söz konusu olduğunda, Foliküler Ünite Eksizyonu (FUE) ve Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) en yaygın tedavilerden ikisidir. Her iki saç ekimi yöntemi de saçlarınızı geri kazanmanıza yardımcı olabilir, ancak iki prosedür arasında bazı önemli farklılıklar vardır.

FUE Saç Ekimi Nedir Ve Nasıl Uygulanır? – En İyi Saç Ekim Yöntemi FUE Mi?

FUE saç ekimi yapılırken her bir soliter foliküler ünite kafa derisinden alınır. Saç kökleri rastgele bir yöntemle alınacağından, doktorunuz çevredeki alanda daha az belirgin bir incelme ile donör bölgeden saç alabilecektir. Saç derisinde küçük dairesel kesiler yapmayı içeren Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) ile bu saç kökleri kafa derisinden toplanır.

En İyi Saç Ekim Yöntemi

Manuel FUE saç ekimi ve Robotik FUE saç ekimi, mevcut iki FUE saç ekimi yöntemlerindendir. Manuel FUE saç ekimi prosedürü sırasında bir doktor tarafından saç kökleri tek tek çıkartılır Robotik FUE tedavisi ise, süreç boyunca bir doktor tarafından yönlendirilen robotik bir saç ekimi sisteminden yararlanır. Hekim, alınacak saç miktarını belirler ve saçın alınacağı donör yerinin haritasını çıkarır. Robot ise, donör greftlerinin fiili hasatını yapar, bu nedenle işlem boyunca doktorun bulunması gerekmez. Tıp alanındaki bu teknolojik harika, eşsiz bir hassasiyet ve doğruluk sağlar.

FUT Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Foliküler Ünite Transplantasyonunda (“şerit prosedürü” olarak da bilinir), kafa derisinin arkasından uzun, ince bir doku parçası çıkarılır ve alıcı alanın folikülüne yerleştirilir. Doku parçasını çıkarmak için oluşturulan kesik foliküller toplandıktan sonra dikilir ve tek, son derece küçük doğrusal bir iz kalır. FUT tekniği günümüzde çok fazla kullanılmamakla birlikte, FUE işlemine göre daha çok iz bırakan demode bir ameliyat türüdür.

 

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi FUE saç ekimine oldukça benzer. DHI saç ekimi tekniği ile FUE saç ekimi yöntemi arasındaki en önemli fark kafada bir kanal açılmasıdır. DHI saç ekimi işleminde FUE tekniğinde olduğu gibi kanal açma işleminin kullanılmasına gerek yoktur. İmplant kalemi ile elde edilen kökler yine saç köklerinin yönlerine göre direkt olarak ekilir ve daha doğal saç büyümesi görünümü verilir.

FUE işlemi üç aşamalı bir işlemdir, DHI ise iki aşamalı bir işlemdir. Bu operasyonun saç ekiminin kalitesini artırmak, daha gür bir görünüm sağlamak, saçı korumak gibi pek çok amacı vardır. Kısa saç kesimine gerek kalmadan mevcut saç görünümüne kavuşmak ve normal aktivitelere hızlı dönüş sağlamak bunlardan bazılarıdır.

Sizin uygun en iyi saç ekimi yöntemini belirlemek için Este Favor’ın deneyimli ekibiyle iletişime geçebilir ve saç ekimi yöntemleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonra Ciltte Yara İzi Kalır Mı?

FUE teknikleri dikiş kullanımına ihtiyaç duymaz ve küçük ekstrasyon alanları neredeyse hiç görünür yara izi bırakmaz. Ekstrasyon alanları yakınlardaki saçlarla kolayca örtülürler ve yaralanmanın ciddiyetine bağlı olarak üç ila yedi gün içinde kendi kendine iyileşirler. Saçlarını kısa tutmak isteyen kişiler için genellikle FUE tedavisi önerilir. FUT işlemi ekstrasyon bölgesinin tıraş edilmesini gerektirir.

Eğer saçınızı tıraş etmek istemiyorsanız FUT tedavisi sizin için FUE yöntemine göre daha iyi bir alternatif olabilir. FUT operasyonu sırasında greftlerin çıkarılması, başınızın arkasında yarım inç veya daha uzun saçlarla kolayca gizlenebilecek ince bir iz bırakır. Bu yöntemde saçlarınızı tıraş etmenize gerek yoktur.

En İyi Saç Ekim Yöntemi

Saç Ekiminin Ortalama Maliyeti Nedir?

Pek çok kişinin saç ekimi operasyonu yaptırmayı düşünürken kendilerine sorduğu ilk sorulardan biri saç ekimi ameliyatının ne kadara mal olacağıdır. Saç ekimi için belirlenmiş bir fiyat olmadığını unutmamak önemlidir. Ekim işleminin maliyeti, bir kişiden diğerine önemli ölçüde değişebilir. Çoğu saç ekimi operasyonunun maliyeti, söz konusu saç seyrelmesi bölgesini tamamen kapatmak için gereken greft sayısına göre belirlenir. Saç ekimi maliyetleri, saç dökülmenizin boyutu ve uygulanan tedavi türü de dahil olmak üzere çeşitli değişkenlere göre belirlenir.

Saç ekim maliyetleri ile alakalı daha fazlasını keşfedin:

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir ve Saç Ekimi Yaptırmadan Saç Dökülmesinden Kurtulabilir Miyiz?

Saç dökülmesinin çeşitli yaygın nedenleri vardır. Her gün, her yaştan ve hayatın her evresinden insan 100’e yakın saç teli kaybeder. Saç dökülmesini yavaşlatmak mümkün olsa da dökülmeniz çok fazlaysa saç ekimi tedavileri sizin en için en kesin çözüm olacaktır. Aşağıdakiler saç dökülmesinin en yaygın nedenlerinden bazılarıdır:

  • Hormonlar
  • Hamilelik,
  • Hastalık,
  • Vitamin Eksiklikleri,
  • Mevsimsel Değişiklikler

SİZİ ARAYALIM