FUE Saç Ekimi Başarı Oranı – FUE saç ekimi gerçekten işe yarıyor mu?

FUE Saç Ekimi Başarı Oranı – FUE saç ekimi gerçekten işe yarıyor mu?

Günümüzde çok fazla tercih edilen FUE saç ekimi yöntemi, klasik FUT saç ekimi yönteminin inovatif halidir. FUE saç ekiminin bu özelliğe sahip olması, başarı oranını arttıran önemli etkenlerden biridir. Fakat FUE saç ekiminin başarı oranını arttıran tek etken bu değildir.Saç ekiminin gerçekleştirileceği kliniğin doğru seçimi, FUE saç ekiminin başarısı üzerinde çok büyük oranla etki göstermektedir. Bunun sebebi, doğru klinikte ve profesyonel doktorlarla yapılan saç ekimlerinin bütün aşamalarda kusursuz şekilde ilerleyecek olmasıdır. Ayrıca, FUE saç ekiminin yapılacağı teknolojik araçların da iyi bir kaliteye sahip olması gerekmektedir.

Saç ekimi gerçekleştirilirken greft toplama, kanal açma ve greft ekme aşamalarında büyük bir özen ve profesyonellik gerekmektedir. Greftler toplanırken doku hasarının en az seviyede gerçekleştirilmesi FUE saç ekimi yönteminde yüksek başarı elde etmek için önemlidir. Greftler toplandıktan sonra, greft ekme aşaması için doğru açıda kanalların açılması gerekmektedir. Kanalların doğru açı ile açılması, hem greftlerin sağlıklı şekilde ekilmesi için hem de greftlerin yerleştirilmesinden sonra yeni saçların sağlıklı şekilde uzayıp şekil alması için önemlidir. Greft ekme aşaması da diğer aşamalar kadar büyük bir önem taşımaktadır. Greft ekimi sırasında gerçekleştirilecek ufak bir hata dahi, saç kökünün tutunmasına engel olabilir. Bu aşamaların sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için en başta doğru bir klinik tercihi yapmak gerekmektedir.

FUE Saç Ekimi Başarı Oranı - FUE saç ekimi gerçekten işe yarıyor mu?

Başarı Oranı Kaçtır?

FUE saç ekiminin başarı oranlarında %100 gibi bir oran verilememektedir. %100 olarak verilen oranlar FUE saç ekimini gerçekleştirmek isteyen bireyleri yanıltmaktadır. FUE saç ekiminde, toplanan greftler bir solüsyon içerisinde bekletilmektedir. Bu işlem sırasında güçsüz yapıda olan greftler, saç ekimi sonrasında saç derisinde tutunamayabilir. Bu durum, çok fazla oranla karşılaşılan bir durum değildir ve bu sebeple FUE saç ekiminin başarı oranını büyük ölçüde etkilememektedir. Fakat günümüzde geliştirilen FUE saç ekimi yöntemi, yaklaşık %90 – %95 oranlarında başarı elde etmektedir. Bu oranda yakalanan başarı, FUE saç ekiminin işe yaradığını gösteren bir kanıttır.

FUE saç ekiminin göstereceği başarı oranı, saç ekimi işleminden sonra deneyimlenecek iyileşme ve uzama sürecini de kapsamaktadır. Süreç yaklaşık bir yıl sürmektedir ve bu yöntemde yüksek başarıyı elde etmek için saç ekimini gerçekleştiren bireyin gerekli bakımı yapması ve yeterli özeni göstermesi gerekmektedir. Aksi takdirde FUE saç ekimi yönteminin göstereceği başarı oranı büyük ölçüde azalmaktadır.

 

SİZİ ARAYALIM