Saç Ekiminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekiminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekiminden önce dikkat edilmesi gerekenler önem arz etmektedir. Saç ektirmeye karar vermek önemli bir yaşam tercihidir. Pek çok kişi, bu nedenle, saç ekimi yaptırmadan önce tedirgin olmaktadır. Tatmin edici olmayan bir saç ekimi, hasta için hem psikolojik hem maddi hem de fiziksel olarak önemli olumsuz sonuçlar doğurabilir. Dolayısıyla saç ekimi yaptırmaya karar verirken çok dikkatli olunmalıdır. Sizlere saç ekiminden önce nelere dikkat edilmesi gerektiği ile alakalı bir içerik hazırladık!

Saç ekimi, detaylı ve belirgin sonuçları olan cerrahi bir işlemdir. Ameliyat öncesinde detaylı bir araştırma yaparak ve dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenerek, saç ekiminin sizin için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Peki saç ekimi yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler nelerdir?

Saç ekim öncesi sürece göz atın:

Saç Ekimi Öncesi Süreç

Saç Ektirmek İçin Uygun Bir Aday Olmalısınız

Herkes saç ekimi için iyi bir aday değildir ve herkes saç ekimi yaptırmamalıdır. Hala gençseniz ve saçlarınız dökülüyorsa bu ameliyatı yaptırmadan önce biraz beklemeniz gerekebilir. Bunun nedeni, saç ekimi yaptırsanız bile saçlarınızın seyrelmesinin devam edebilecek olması ve işlem sonunda düzensiz bir görünüme sahip olma riskidir. Uygun zamanda sizin için en iyi kararı verdiğinizden emin olun.

Saç Ekiminden Önce Nelere dikkat edilmeli

Saç Ekimi İşlemlerinin Sonuçları Kişiden Kişiye Göre Değişir

Her bireyin saç yapısı, kalınlığı ve yenilenme kapasitesi benzersizdir. Aynı şey her bireyin ekilen saçının yapısı, kalınlığı ve yeniden çıkma kapasitesi için de geçerlidir. Cerrahınız, kendi donör bölgenizden saç toplayacaktır ve nihai sonucu, bu bölgelerdeki saçınızın ne kadar kalın olduğu belirleyecektir.

Herkesin saçlarının uzama ve dökülme şeklini içeren farklı bir genetik bileşimi vardır. Vücudunuzun geri kalanında saç dökülmesi varsa, ekim yaptırsanız bile genetiğinize bağlı olarak kafanızda saç dökülmesi olabilir.

Ameliyattan Sonra Önlem Alınmalıdır

Ameliyatınızı planlarken, ameliyattan sonra normal rutininize dönmenizin biraz zaman alacağını göz önünde bulundurun. Konforlu hissetmeniz ve ekim yapılan bölgenize düzgün bir şekilde bakmanız günler alacaktır. Saç ekimi ameliyatı da dahil olmak üzere her türlü ameliyattan sonra belirli bakım prosedürleri izlemek oldukça önemlidir.

Örneğin işlemden sonra foliküller oldukça hassas olacağından sadece sırt üstü yatmalı, yüz üstü veya yan yatmaktan kaçınmalısınız. Özellikle ekim yapılan bölgede herhangi bir yere dokunmamaya özen göstermelisiniz. Doktorunuzun verdiği talimatları izleyerek, ekilen saçlarınızı koruyabilirsiniz.

Saç Ekimi Uzun Vadeli Bir Çözümdür

Saç ekimi kalıcı bir işlemdir. Kendiniz için en iyi tedavi yöntemine karar verirken bunu daima aklınızda bulundurun. Saç restorasyonun birçok yöntemi vardır ve bu yöntemleri değerlendirirken saç ekiminin kalıcı bir çözüm olduğunu unutmamak önemlidir.

Saç Ekimi Prosedürünün Maliyeti

Saç ekimi yaptırmak söz konusu olduğunda, göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri işlemin maliyetidir. Saç ekimi pahalı bir prosedürdür ancak uzun vadede harcadığınız paranın karşılığı alırsınız. Saç ektirmek, size mümkün olan en iyi sonuçları sağlayacak tek seferlik bir masraftır. Bu düşünüldüğünde harcadığınız miktar sizin için oldukça faydalı bir kişisel yatırımdır.

 

İki Tip Saç Ekimi Ameliyatı Mevcuttur

Çok çeşitli saç restorasyon yöntemlerinin mevcudiyeti, saç restorasyonu söz konusu olduğunda hangi prosedürün sizin için en iyi olduğunu seçmeyi zorlaştırabilir. Ancak saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz, aralarından seçim yapmanız gereken iki genel yöntem vardır.

Bunlar FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) ve FUT (foliküler ünite transplantasyonu) olarak adlandırılır. Hangi yöntemin sizin için en uygun olacağını seçmek için her iki yöntemi de kapsamlı bir şekilde araştırmak çok önemlidir. FUE ve FUT ekimleri arasındaki en önemli fark, FUE ekimlerinde başın arkasından tek tek saç kökleri alınır ve ekilirken, FUT ekimlerinde başın arkasından bir şerit saç alınır ve ekim için hazırlanır. FUT, bazı durumlarda başın arkasında büyük izler bırakabilir ve bu da saç ekimi yaptırdığınızı açıkça gösterebilir.

Günümüzde modern yöntemleri ve başarılı sonuçları ile FUE yöntemi tercih edilmelidir.

Saç Ekiminden Önce

Saç Ekimi Cerrahınızın Yeteneği Ve Deneyimi

Saç ekiminin tasarımı, saç ekiminde kritik öneme sahiptir. Cerrahınızın bu işlemdeki yeteneği ve uzmanlığı, tatmin edici bir sonuç elde etmek için kritik öneme sahiptir. Bir saç ekimini donör bölgedeki yara izi derecesi ve vücudunuzun iyileşme kapasitesi, greftleri almak için kullanılan yöntem ve işlemi yapan cerrahın cerrahi yeterliliğinden etkilenecektir.

İkinci Bir Saç Ekimi Ameliyatı Gerekli Olabilir

Tekrarlayan ameliyatlara duyulan ihtiyacı önlemek için doktorlar tarafından hastalara birçok önleyici tedavi yöntemi sunulur. Buna karşılık, kelliğin son aşamalarındaysanız ve mevcut bir kel alanı tamamen kapatmak için birden fazla ekime ihtiyacınız varsa, nakil sıklığınız donör bölge tarafından belirlenir. Donör bölgeniz art arda iki seansa destek verebilecek durumda ise ardışık günlerde işlemi tamamlamanız mümkündür. Değil ise, tedaviler arasında 6 aylık bir mola verilmelidir.

Göğüs, Sakal ve Koltuk Altlarındaki Vücut Kılları Saç Ekiminde Kullanılmamalıdır

Vücudun çeşitli yerlerindeki vücut kıllarının özellikleri, diğer şeylerin yanı sıra uzunluk, büyüme hızı, renk, doku ve kalınlık açısından farklılık gösterir. Bir insanın vücudundaki kıllar, başındaki kıllar kadar uzamaz. Bu yüzden saç ekiminde genellikle başınızdaki saçlar kullanılır. Ayrıca bu başınızdaki saç kökleri vücudunuzdan fazla olduğu için saç ekimi işlemini daha kısa sürede tamamlamanızı sağlar.

Ekilen Saçlar Doğal Saçınızla Aynı Yapıya Sahiptir

Ekilen saçlarınız uzamaya başladığında doğal saçlarınızdan farkları kalmamaktadır. Ekilen saçlarınıza dilediğiniz gibi stil verebilirsiniz. Onları normal saçlarınızı yıkadığınız gibi yıkayabilir, şekillendirebilir ve kurutabilirsiniz. Bu da saç ekimi işleminin oldukça doğal sonuçları olduğunun bir göstergesidir.

Saç ekim sonuçlarını adım adım inceleyin:

Saç Ekimi Sonuçları

SİZİ ARAYALIM